Články

Rozšírené filtrovanie
stats__label__articles
457_20240410_143251.jpg

Kupujte nové televízory, objednávajte miesta v hostincoch – SME VO FINÁLE!!!

Po úvodnom semifinálovom víkende v Košiciach, kedy sme podali jeden bezchybný, a druhý takmer bezchybný výkon, sme si pred domácimi odvetami napriek nedeľnej nešťastnej porážke v predĺžení stanovili jasný cieľ, a síce nepripustiť, aby sa séria opäť vrátila na východ. Zápasy sme si detailne rozobrali a pripravili sme sa na všetky silné stránky kvalitného súpera. Hoci sa v nedeľu na konci druhej tretiny rysovala poriadna dráma, koncovku zápasu sme si skúsene postrážili. Záverečný hvizd štvrtého semifinále odštartoval výbuch emócii naprieč celou striedačkou a fantastickými neúnavne povzbudzujúcimi fanúšikmi na tribúne. Lido sa prvýkrát v histórii klubu predstaví vo finále!

456_20240404_141537.jpg

Pred prvým semifinálovým dvojzápasom by sme boli s jednou výhrou spokojní, po víkende sa nám bod máli

V košickej Multihale mali uplynulý víkend prítomní diváci možnosť sledovať úvodné zápasy jednej zo semifinálových sérii slovenskej extraligy. Našim súperom bol po zdolaní ATU Košice ďalší košický celok, oranžovo-čierne Florko. V základnej časti sa nám na domácej palubovke podarilo zvíťaziť 12:7, v košickej odvete sme však ťahali za kratší koniec. Po hrôzostrašnej prvej polovici zápasu, kedy sme prehrávali už 1:8, sa nám podarilo znížiť na konečných 9:13. Zápasy papierovo sľubovali vyrovnanú sériu. Prvý zápas nám vyšiel dokonalo, avšak v nedeľnej sviatočnej konfrontácii zápas putoval až do predĺženia. V ňom boli napriek veľkému množstvu spálených tutoviek na našej strane úspešnejší domáci.

455_20240328_095615.jpg

Prepisovanie histórie pokračuje: Lido postupuje do semifinále v najkratšom možnom čase!

V sobotu vycestovalo mužské áčko do Košíc s cieľom potvrdiť úlohu papierového favorita a vybojovať postup do semifinále. Po dvoch domácich víťazstvách z predošlého týždňa nám stačilo vyhrať jeden zápas, aby sme sa dostali do pozície, ktorou by sme minimálne vyrovnali doterajšie historické klubové maximum, ktorým bolo 2x štvrté miesto v sezóne 2021/2022, resp. 2022/2023. Po výhre nad Nižnou v štvrťfinále play-off z roku 2022 3:2 na zápasy a po porážke FBK AS Trenčín v štvrťfinále play-off z roku 2023 3:1 na zápasy sme do tretice prešli prvým kolom play-off, premiérovo bez jedinej prehry.

453_20240320_155254.jpg

Po stopercentnom domácom víkende so štvrťfinálovým mečbalom

Uplynulý víkend odohrala osmička najlepších slovenských tímov svoje prvé dvojzápasy v rámci play-off najvyššej súťaže. Našim súperom pre štvrťfinálovú sériu sa stalo ATU Košice, ktoré sa po základnej časti umiestnilo na piatom mieste, a teda dve priečky pod nami. Táto séria bola pred jej začiatkom florbalovými odbornými kruhmi označovaná ako súboj pracovitosti na jednej strane (Lido) a talentu na strane druhej (ATU). Napriek vynikajúcej palicovej technike a okulahodiacim kombináciám, ktorými ja ATU na florbalovej mape dlhé roky známe, boli zápasy poznačené veľkým množstvom faulov na mantineloch a nepríjemných dohrávaní súbojov po odovzdaní loptičky. Náš súper zvolil jasnú taktiku, ktorou sa nám chcel dostať pod kožu a vyhodiť nás z koncentrácie, avšak neúspešne. Ukázali sme veľkú mentálnu odolnosť a aj napriek existencii množstva rušivých elementov stopercentný „focus“ na florbal. Do Košíc teda cestujeme s vedením 2:0 na zápasy. Od semifinále nás delí jediné víťazstvo.

451_20240308_143349.jpg

Po výhre nad Trenčínom pozitívne naladení na play-off

V sobotu sa muži zápasom proti ich minuloročnému štvrťfinálovému súperovi rozlúčili so základnou časťou extraligy. Zápas mal veľmi zvláštny podtón, nakoľko ani v prípade výhry, ani prehry, by sa tabuľkové postavenie nás, ani nášho súpera, nijako nezmenilo. Šancu zasiahnuť do zápasu dostalo viacero hráčov širšej rotácie, naopak viacero opôr dostalo od trénera Horeckého zápasovú priepustku. V bráne sa predstavil Daniel Fehér, ktorému kryl chrbát Matej Jusko. Po neuveriteľných 323 zápasoch išlo o prvý zápas, kedy na brankárskej súpiske nefigurovalo žiadne meno z trojice Veninger, Dobrovodský či Mészáros. Naposledy takáto situácia nastala ešte v roku 2010. Napriek poľaveniu z koncentrácie v tretej tretine bol celý zápas prakticky v našej réžii. „Desiati statoční“ Trenčania síce v závere zápasu dokázali odvrátiť prehru s vysokým gólovým rozdielom, obraty zápasu sme však držali pevne v rukách my.

449_20240227_141717.jpg

Prepisovanie klubovej histórie pod taktovkou Nehilu s Nôtom

Posledný vonkajší zápas základnej časti sezóny 2023/2024 sme odohrali v „hlavnom meste Východu“ proti tamojšiemu ATU. Akademici už mali pred zápasom istotu umiestnenia v druhej štvorke extraligy, z ktorej nemohli ani vypadnúť, ani poskočiť vyššie. Budú teda jedným z tímov, z ktorých si budú tímy z prvej štvorky vyberať súperov pre play-off, a síce tímom, ktorý môže byť aj našim štvrťfinálovým súperom. Prípadný zisk troch bodov by pre nás zabezpečil definitívne ukotvenie sa na tretej priečke, čo by znamenalo najvyššie umiestnenie Lida v histórií klubu. Prvýkrát vo svojej existencií by námorníci disponovali možnosťou výberu súpera do vyraďovacích bojov. Napriek enormnému tlaku bielo-čiernych v závere zápasu sa nám jednogólové vedenie ubrániť podarilo a z Košíc vezieme všetky tri body. Do nadstavbovej časti súťaže teda definitívne postupujeme z tretieho miesta.

448_20240222_131329.jpg

Capitolu sme uštedrili najvyššiu prehru v sezóne

V predposlednom domácom zápase sezóny 2023/2024 sme boli jedným z aktérov posledného z dvanástich bratislavských derby. Capitol sa tri kolá pred koncom základnej časti nachádzal na 11. mieste. V prípade zisku troch bodov by sa posunul na 10. priečku, len dva body od priečky deviatej, poskočením na ktorú by sa vyhol účasti v play-down extraligy, a preto určite mal o čo hrať. Koniec-koncov práve Capitol je jedným z troch tímov, ktoré nám v prvej polovici sezóny dokázali uchmatnúť body. Beriac do úvahy hernú krízu, ktorej musí náš tím aktuálne čeliť, nemal na papieri jednoznačný zápas vôbec tak výrazného favorita, ako naznačovali kurzy stávkových kancelárií. Nakoniec sa nám nepríjemnú deku z posledných zápasov zhodiť podarilo a schuti sme si zastrieľali. Čo však teší viac sú zvládnuté defenzívne povinnosti a z nich vyplývajúci len jeden inkasovaný gól. Pocit zadosťučinenia za kus dobre odvedenej roboty umocnil aj fakt, že medzi tri žrde sa po nepríjemných zdravotných patáliách postavil Daniel Dobrovodský, ktorý ukázal, že zo svojho brankárskeho umenia aj napriek dlhšej pauze nič nestratil a tím podržal ako za starých čias.

Späť na Klub