Články

Rozšírené filtrovanie
stats__label__articles
462_20240609_193646.jpg

Uhorková sezóna: Mladé pušky Lida s bezprostredným finálovým zážitkom

Od zisku majstrovského titulu uplynulo už približne päť týždňov a naši muži pomaly nabiehajú z režimu užívania si majstrovských osláv do režimu absolvovania úmornej letnej prípravy na ďalšiu extraligovú sezónu. Počas obdobia, v ktorom nebudú prebiehať žiadne ligové súťaže, sa čitatelia môžu tešiť na informácie z kuchyne ŠK Lido v podaní viacerých zaujímavých osôb. V prvom zo série článkov sa vrátime k finálovej sérii, avšak trocha z iného uhla pohľadu.

461_20240527_140117.jpg

Majstrovský titul je po nervydrásajúcej finálovej koncovke konečne náš!

Do odvetného finálového víkendu sme po dvoch úvodných zápasoch, ktoré sme zvládli viac ako na výbornú, vstupovali s vedením 2:0 na zápasy. K výstupu na pomyselný slovenský florbalový Olymp nám chýbal posledný krok. Tsunami však bolo prekážkou, ktorú neradno podceňovať. Šesťnásobný finalista z posledných ôsmich sezón naplno ukázal svoje kvality v treťom zápase, v ktorom zaslúžene vyhral. V štvrtom zápase nám však, rovnako, ako v prvých dvoch zápasoch, vyšla prvá tretina. Získaný náskok sa nám po urputnom boji v tretej tretine podarilo udržať až do záverečného hvizdu, po ktorom vypukli obrovské oslavy sprevádzané neopakovateľnými emóciami. Po slzách šťastia a radosti z dosiahnutého cieľa sme boli korunovaní titulom majstra slovenskej republiky pre sezónu 2023/2024.

459_20240419_120040.jpg

Po dvoch finálových výhrach nás od vysnívaného titulu delí posledný krok

Úvodným hvizdom niečo málo pred sedemnástou hodinou odštartovalo v sobotu vrcholné podujatie celého slovenského florbalu – finálová séria extraligy mužov, v ktorej sa predstavili dva najlepšie slovenské tímy súčasnosti: ŠK Lido Prírodovedec a Tsunami Záhorská Bystrica. Po finálovej sérii medzi Dragonsom Bratislava a Hurikán Bratislava z roku 2007 ide o historicky druhú finálovú play-off sériu, v ktorej majú zastúpenie dva bratislavské kluby. Vzhľadom na to, že oba celky využívali počas celej sezóny Viacúčelovú športovú halu v Záhorskej Bystrici ako svoj domáci stánok, ide pre oba tímy vo všetkých zápasoch finálovej série o de facto domáce prostredie. O tom, kto sa cíti viac „doma,“ rozhoduje len intenzita hlučnosti hlasiviek a rúk fanúšikov oboch táborov. Keďže sme sa po základnej časti sezóny umiestnili na treťom mieste, a síce vyššie, ako náš finálový súper, prvé dva zápasy sme boli uvádzaní ako domáci tím. Neúnavné povzbudzovanie našich úžasných fanúšikov, ktorých chorály suverénne prekričali pokusy súpera a dopomohli vytvoriť tú pravú domovskú atmosféru, prispeli k tomu, aby sme oba zápasy zvládli ako zo sna. Po dvoch výhrach nás pred tretím zápasom čaká finálový mečbal.

457_20240410_143251.jpg

Kupujte nové televízory, objednávajte miesta v hostincoch – SME VO FINÁLE!!!

Po úvodnom semifinálovom víkende v Košiciach, kedy sme podali jeden bezchybný, a druhý takmer bezchybný výkon, sme si pred domácimi odvetami napriek nedeľnej nešťastnej porážke v predĺžení stanovili jasný cieľ, a síce nepripustiť, aby sa séria opäť vrátila na východ. Zápasy sme si detailne rozobrali a pripravili sme sa na všetky silné stránky kvalitného súpera. Hoci sa v nedeľu na konci druhej tretiny rysovala poriadna dráma, koncovku zápasu sme si skúsene postrážili. Záverečný hvizd štvrtého semifinále odštartoval výbuch emócii naprieč celou striedačkou a fantastickými neúnavne povzbudzujúcimi fanúšikmi na tribúne. Lido sa prvýkrát v histórii klubu predstaví vo finále!

456_20240404_141537.jpg

Pred prvým semifinálovým dvojzápasom by sme boli s jednou výhrou spokojní, po víkende sa nám bod máli

V košickej Multihale mali uplynulý víkend prítomní diváci možnosť sledovať úvodné zápasy jednej zo semifinálových sérii slovenskej extraligy. Našim súperom bol po zdolaní ATU Košice ďalší košický celok, oranžovo-čierne Florko. V základnej časti sa nám na domácej palubovke podarilo zvíťaziť 12:7, v košickej odvete sme však ťahali za kratší koniec. Po hrôzostrašnej prvej polovici zápasu, kedy sme prehrávali už 1:8, sa nám podarilo znížiť na konečných 9:13. Zápasy papierovo sľubovali vyrovnanú sériu. Prvý zápas nám vyšiel dokonalo, avšak v nedeľnej sviatočnej konfrontácii zápas putoval až do predĺženia. V ňom boli napriek veľkému množstvu spálených tutoviek na našej strane úspešnejší domáci.

455_20240328_095615.jpg

Prepisovanie histórie pokračuje: Lido postupuje do semifinále v najkratšom možnom čase!

V sobotu vycestovalo mužské áčko do Košíc s cieľom potvrdiť úlohu papierového favorita a vybojovať postup do semifinále. Po dvoch domácich víťazstvách z predošlého týždňa nám stačilo vyhrať jeden zápas, aby sme sa dostali do pozície, ktorou by sme minimálne vyrovnali doterajšie historické klubové maximum, ktorým bolo 2x štvrté miesto v sezóne 2021/2022, resp. 2022/2023. Po výhre nad Nižnou v štvrťfinále play-off z roku 2022 3:2 na zápasy a po porážke FBK AS Trenčín v štvrťfinále play-off z roku 2023 3:1 na zápasy sme do tretice prešli prvým kolom play-off, premiérovo bez jedinej prehry.

453_20240320_155254.jpg

Po stopercentnom domácom víkende so štvrťfinálovým mečbalom

Uplynulý víkend odohrala osmička najlepších slovenských tímov svoje prvé dvojzápasy v rámci play-off najvyššej súťaže. Našim súperom pre štvrťfinálovú sériu sa stalo ATU Košice, ktoré sa po základnej časti umiestnilo na piatom mieste, a teda dve priečky pod nami. Táto séria bola pred jej začiatkom florbalovými odbornými kruhmi označovaná ako súboj pracovitosti na jednej strane (Lido) a talentu na strane druhej (ATU). Napriek vynikajúcej palicovej technike a okulahodiacim kombináciám, ktorými ja ATU na florbalovej mape dlhé roky známe, boli zápasy poznačené veľkým množstvom faulov na mantineloch a nepríjemných dohrávaní súbojov po odovzdaní loptičky. Náš súper zvolil jasnú taktiku, ktorou sa nám chcel dostať pod kožu a vyhodiť nás z koncentrácie, avšak neúspešne. Ukázali sme veľkú mentálnu odolnosť a aj napriek existencii množstva rušivých elementov stopercentný „focus“ na florbal. Do Košíc teda cestujeme s vedením 2:0 na zápasy. Od semifinále nás delí jediné víťazstvo.

Späť na Klub