Extraliga mužiČlánky

stats__label__articles
464_20240627_090304.jpg

Medzi ocenenými osobnosťami slovenského florbalu aj traja Liďáci

Uplynulý víkend sa v Slovenskom olympijskom a športovom múzeu v Dome športu v Bratislave uskutočnil Galavečer florbalových osobností, počas ktorého boli vybraní hráči, rozhodcovia a funkcionári z florbalových kruhov ocenení za dosiahnuté výsledky v sezóne 2023/2024. Okrem lídrov súčasnosti, či už na ihrisku, alebo mimo neho, boli odovzdané aj čestné ocenenia osobnostiam, ktoré sa zapríčinili o dlhdobý rozvoj florbalu v rôznych smeroch. Najlepším florbalistom Slovenska sa stal už po niekoľkýkrát v rade neohrozený Michal Dudovič, medzi ženami triumfovala teraz už bývalá dlhoročná repreztantka Slovenska Alžbeta Ďuríková. Z majstrovského kolektívu našich mužov sa ocenenie ušlo až trom liďákom, konkrétne Jakubovi Horeckému, Lukášovi Nôtovi a Petrovi Nehilovi. Do florbalovej histórie sa teda po tímovom úspechu zapísali aj ako individuality.

463_20240617_123420.jpg

Zdravotníčka Meggy Kalinová: „Lido má okolo seba skvelý tím odborníkov, či už fyzioterapeutov, kondičných trénerov alebo zdravotníckych pracovníkov."

Pri organizácii jednotlivých ligových kôl vo všetkých kategóriách sú florbalové kluby nútené personálne zabezpečiť okrem rozhodcov, časomeračov, zapisovateľov a usporiadateľov taktiež veľmi dôležitú pozíciu zdravotníka, bez ktorej obsadenia sa žiadny florbalový zápas nemôže uskutočniť. Ich práca je veľmi často nedocenená a fanúšikovia často nevidia, že okrem dozerania na zápasy pokrýva ich činnosť omnoho väčšiu škálu povinností. V druhej časti našej mimosezónnej rubriky sme sa preto porozprávali s Meggy Kalinovou, vedúcou tímu zdravotníkov, ktorí u nás pokrývajú zdravotnícke povinnosti od prípraviek až po mužov.

462_20240609_193646.jpg

Mladé pušky Lida s bezprostredným finálovým zážitkom: „Asi najviac sa mi uložilo do pamäti to, ... aký mal Teo neporiadok v Izbe.“

Od zisku majstrovského titulu uplynulo už približne päť týždňov a naši muži pomaly nabiehajú z režimu užívania si majstrovských osláv do režimu absolvovania úmornej letnej prípravy na ďalšiu extraligovú sezónu. Počas obdobia, v ktorom nebudú prebiehať žiadne ligové súťaže, sa čitatelia môžu tešiť na informácie z kuchyne ŠK Lido v podaní viacerých zaujímavých osôb. V prvom zo série článkov sa vrátime k finálovej sérii, avšak trocha z iného uhla pohľadu.

461_20240527_140117.jpg

Majstrovský titul je po nervydrásajúcej finálovej koncovke konečne náš!

Do odvetného finálového víkendu sme po dvoch úvodných zápasoch, ktoré sme zvládli viac ako na výbornú, vstupovali s vedením 2:0 na zápasy. K výstupu na pomyselný slovenský florbalový Olymp nám chýbal posledný krok. Tsunami však bolo prekážkou, ktorú neradno podceňovať. Šesťnásobný finalista z posledných ôsmich sezón naplno ukázal svoje kvality v treťom zápase, v ktorom zaslúžene vyhral. V štvrtom zápase nám však, rovnako, ako v prvých dvoch zápasoch, vyšla prvá tretina. Získaný náskok sa nám po urputnom boji v tretej tretine podarilo udržať až do záverečného hvizdu, po ktorom vypukli obrovské oslavy sprevádzané neopakovateľnými emóciami. Po slzách šťastia a radosti z dosiahnutého cieľa sme boli korunovaní titulom majstra slovenskej republiky pre sezónu 2023/2024.

459_20240419_120040.jpg

Po dvoch finálových výhrach nás od vysnívaného titulu delí posledný krok

Úvodným hvizdom niečo málo pred sedemnástou hodinou odštartovalo v sobotu vrcholné podujatie celého slovenského florbalu – finálová séria extraligy mužov, v ktorej sa predstavili dva najlepšie slovenské tímy súčasnosti: ŠK Lido Prírodovedec a Tsunami Záhorská Bystrica. Po finálovej sérii medzi Dragonsom Bratislava a Hurikán Bratislava z roku 2007 ide o historicky druhú finálovú play-off sériu, v ktorej majú zastúpenie dva bratislavské kluby. Vzhľadom na to, že oba celky využívali počas celej sezóny Viacúčelovú športovú halu v Záhorskej Bystrici ako svoj domáci stánok, ide pre oba tímy vo všetkých zápasoch finálovej série o de facto domáce prostredie. O tom, kto sa cíti viac „doma,“ rozhoduje len intenzita hlučnosti hlasiviek a rúk fanúšikov oboch táborov. Keďže sme sa po základnej časti sezóny umiestnili na treťom mieste, a síce vyššie, ako náš finálový súper, prvé dva zápasy sme boli uvádzaní ako domáci tím. Neúnavné povzbudzovanie našich úžasných fanúšikov, ktorých chorály suverénne prekričali pokusy súpera a dopomohli vytvoriť tú pravú domovskú atmosféru, prispeli k tomu, aby sme oba zápasy zvládli ako zo sna. Po dvoch výhrach nás pred tretím zápasom čaká finálový mečbal.

457_20240410_143251.jpg

Kupujte nové televízory, objednávajte miesta v hostincoch – SME VO FINÁLE!!!

Po úvodnom semifinálovom víkende v Košiciach, kedy sme podali jeden bezchybný, a druhý takmer bezchybný výkon, sme si pred domácimi odvetami napriek nedeľnej nešťastnej porážke v predĺžení stanovili jasný cieľ, a síce nepripustiť, aby sa séria opäť vrátila na východ. Zápasy sme si detailne rozobrali a pripravili sme sa na všetky silné stránky kvalitného súpera. Hoci sa v nedeľu na konci druhej tretiny rysovala poriadna dráma, koncovku zápasu sme si skúsene postrážili. Záverečný hvizd štvrtého semifinále odštartoval výbuch emócii naprieč celou striedačkou a fantastickými neúnavne povzbudzujúcimi fanúšikmi na tribúne. Lido sa prvýkrát v histórii klubu predstaví vo finále!

456_20240404_141537.jpg

Pred prvým semifinálovým dvojzápasom by sme boli s jednou výhrou spokojní, po víkende sa nám bod máli

V košickej Multihale mali uplynulý víkend prítomní diváci možnosť sledovať úvodné zápasy jednej zo semifinálových sérii slovenskej extraligy. Našim súperom bol po zdolaní ATU Košice ďalší košický celok, oranžovo-čierne Florko. V základnej časti sa nám na domácej palubovke podarilo zvíťaziť 12:7, v košickej odvete sme však ťahali za kratší koniec. Po hrôzostrašnej prvej polovici zápasu, kedy sme prehrávali už 1:8, sa nám podarilo znížiť na konečných 9:13. Zápasy papierovo sľubovali vyrovnanú sériu. Prvý zápas nám vyšiel dokonalo, avšak v nedeľnej sviatočnej konfrontácii zápas putoval až do predĺženia. V ňom boli napriek veľkému množstvu spálených tutoviek na našej strane úspešnejší domáci.

455_20240328_095615.jpg

Prepisovanie histórie pokračuje: Lido postupuje do semifinále v najkratšom možnom čase!

V sobotu vycestovalo mužské áčko do Košíc s cieľom potvrdiť úlohu papierového favorita a vybojovať postup do semifinále. Po dvoch domácich víťazstvách z predošlého týždňa nám stačilo vyhrať jeden zápas, aby sme sa dostali do pozície, ktorou by sme minimálne vyrovnali doterajšie historické klubové maximum, ktorým bolo 2x štvrté miesto v sezóne 2021/2022, resp. 2022/2023. Po výhre nad Nižnou v štvrťfinále play-off z roku 2022 3:2 na zápasy a po porážke FBK AS Trenčín v štvrťfinále play-off z roku 2023 3:1 na zápasy sme do tretice prešli prvým kolom play-off, premiérovo bez jedinej prehry.