20_20230706_121712.jpg

ŽIVOT NA TRIBÚNE: posledné dve kolá základnej časti

Klub

Športu zdar, florbalu zvlášť …

Naši chalani sa rozhodli, že nás budú držať v napätí až do posledného možného okamihu. Pre postup do playoff potrebujeme v posledných dueloch uspieť . Nebudem špekulovať o všetkých možných kombináciách, najlepšie bude vyhrať obidva zápasy. Chcem preto vyzvať všetkých fanúšikov nášho tímu, aby prišli v čo najhojnejšom počte podporiť svojich miláčikov vo štvrtok do Dubnice a hlavne v sobotu doma proti ATU Košice.

Veľmi kvitujem atmosféru v tohtoročných zápasoch Lida. Kvalitný zápas so Žilinou s našou víťaznou koncovkou. Po skončení spoločné foto hráčov s fanúšikmi a k tomu torta od zdravotníčok k výročiu klubu. V Trenčíne nás bolo menej, ale bolo nás počuť. Nasledoval víťazný zápas s úradujúcim majstrom opäť vo vynikajúcej atmosfére. Derby s Tsunami bolo medzi fanúšikmi a napokon aj medzi hráčmi vyrovnané. Páčili sa mi naši mládežníci, povzbudzovali tak vehementne, že za obeť padol detský bubon. V Nižnej neviem či bol niekto z fanúšikov Lida a možno ich podpora chýbala k lepšiemu výsledku. Doma s Prešovom to bolo slabšie zo strany nás fanúšikov a aj zo strany hráčov. Súper prišiel na zápas v plnej zostave a od začiatku som mal pocit, že na ich strane je väčšia túžba po víťazstve. V poslednej tretine vytiahli zbraň známu z futbalu tzv. prešovský betón a svoje snaženie dotiahli do úspešného konca. Po zápase ma zaujali slová trénera hostí, že sa budú diať veci a to na všetkých frontoch. Mal pravdu začali už na druhý deň a pokračovali o týždeň a nechajme sa prekvapiť ako to celé dopadne.

Chcem spomenúť aj našich juniorov, ktorí nakoniec obsadili jedenástu priečku znamenajúcu zostup do nižšej súťaže. Nevadí chlapci, hlavy hore, vďaka za snahu počas celej sezóny. Dorastenci tiež odohrali dobré zápasy vo svojej súťaži, budeme aj naďalej držať palce.

Dňa 20.1.2023 Lido organizovalo galavečer pri príležitosti 20. výročia založenia klubu. Bola to veľmi vydarená spoločenská akcia. Páčilo sa mi ocenenie bývalých hráčov, celé to bolo vynikajúce vrátane skvelého moderátora. Už sa všetci tešíme na film, ktorého úryvok sme videli na tejto oslave. Zabodoval aj Timo Smutný so svojou skladbou, že by budúcou hymnou klubu ?

Potešiteľné je aj to , že na prvom zraze reprezentácie Slovenska v tomto roku sa zúčastnili z Lida Teo Beriac, Lukáš Nôta a Daniel Dobrovodský ako nový člen realizačného tímu, ktorých doplnil aj bývalý hráč Vlado Bačinský. Takisto aj na turnaji juniorov sme mali okrem trénerského tandemu Jakub Horecký a Stanislav Šenšel zastúpenie aj na hráčskom poli, debutoval Samo Morávek. Pekne sa nám to rozrastá, len tak ďalej.

Na záver mi dovoľte ešte raz pozvať všetkých fans, príďte povzbudiť našich v boji o playoff. Chalani my vám veríme, že to dokážete.

Pome Lido…

Autor: Ivan Dobrovodský