21_20230706_122038.jpg

ŽIVOT NA TRIBÚNE: výročný a víťazný december

Klub

Športu zdar,florbalu zvlášť …

Na úvod mi dovoľte mi v mene všetkých fanúšikov klubu zablahoželať k 20. výročiu založenia ŠK Lido. Veľmi sa páčili články s odpočtom dní o blížiacom sa výročí, kde boli spomenuté míľniky z histórie aj súčasnosti klubu, výborný nápad.

Za posledné 2 mesiace sa odohralo 9 kôl extraligy . Lidu sa po negatívnej sérii podarilo v decembri vyhrať všetky zápasy a momentálne sme na 8. priečke tabuľky . Prvýkrát v histórii sa Lidu podarilo vyhrať na pôde ATU Košice a to necelých 24 hodín po predchádzajúcom domácom víťazstve s Capitolom. Takisto prvá výhra v riadnom hracom čase na Florku je historická. 12.12.2022 sa hral televízny zápas derby Lido vs Snipers a to bola výborná reklama na florbal. Zápas v dobrom tempe s dramatickým priebehom, pomerne veľa gólov a hlavne výborná atmosféra v hľadisku. Priaznivci oboch táborov sa snažili ale tentokrát malo navrch Lido čo ma teší, pretože zvyčajne to býva naopak. Nedá mi nespomenúť aj atmosféru zo zápasu s Tsunami kedy Janko Beriac priniesol 2 bubny a zaúčal mladých priaznivcov Lida k správnemu fandeniu. Po prvej tretine vytiahli bubon aj domáci a bol to súboj aj v hľadisku.

Počas prestávky všetci priaznivci slovenského florbalu sledovali majstrovstvá sveta, kde malo Lido zastúpenie v osobe Patrika Bachana, ktorý bohužiaľ nezasiahol do bojov. Potešila aj účasť bývalého hráča Lida Vlada Bačinského, ktorého vyhlásili v prvom zápase za najlepšieho hráča slovenského tímu.

Ja som si nenechal ujsť aj 3 zápasy juniorov Lida zhodou okolností s priamymi konkurentmi o udržanie sa v súťaži. Chlapci sa držali statočne a verím že ich snaha prinesie úspech.

Už sa teším na poslednú tretinu základnej časti mužskej extraligy. Myslím , že sa máme na čo tešiť. Potvrdzuje sa, že tento ročník je liga veľmi vyrovnaná a o playoff sa bude bojovať do posledného kola. Verím nášmu mužstvu, že si vybojuje účasť vo vyraďovacej časti. Hra aj výsledky sa postupne zlepšujú, potešiteľné je že do tréningového procesu sa vracajú hráči ktorí boli dlhšie zranení, čím sa zvýši konkurencia v mužstve a aj možnosť hrať na tri útoky. Možno sa to tento rok otočí v tom zmysle, že záver sezóny absolvujeme v kompletnom zložení. V doterajších zápasoch sme vyslovene nesklamali ani v jednom, z môjho pohľadu bol asi najhorší domáci zápas s Nižnou, štyri zápasy sme prehrali tesne o jeden gól.

Chcem vyzvať všetkých fanúšikov nášho tímu aby prišli v čo najhojnejšom počte podporiť svojich miláčikov. Päť zápasov sa hrá v Bratislave a ostatné v Trenčíne, Dubnici a v Nižnej. Verím, že v televíznom zápase v pondelok 9.1. v Trenčíne si zopakujeme výbornú atmosféru spred roka.

Na záver prajem všetkým hráčom, fanúšikom, trénerom, funkcionárom a podporovateľom slovenského florbalu úspešný rok 2023.

Pome Lido…

Autor: Ivan Dobrovodský