452_20240315_144108.jpg

ŽIVOT NA TRIBÚNE: po roku opäť pohľad z tribúny

Športu zdar, florbalu zvlášť…


Dráma dopadla dobre. Na poslednú chvíľu v poslednom kole základnej časti sme víťazstvom o gól nad ATU Košice potvrdili postup do play off. Tento zápas a aj predposledný v Dubnici, v ktorom sme uspeli tiež o gól boli perfektnou prípravou na vyraďovacie boje. V oboch dueloch chalani cítili podporu aj nás divákov, samozrejme, že početnejšie to bolo doma s ATU kam prišli aj praznivci hostí s dvomi bubnami, ale nášho bubeníka aj tak netromfli. Po zápase zavládla veľká eufória, ďakovačka s hráčmi a spoločné foto.

To bol úryvok z článku spred roka. Zhodou okolností s tým istým súperom ATU Košice, začíname boje v play off. Ešte pár slov k minulej sezóne, kedy sme zopakovali historické semifinále. Nevybral si nás nikto, zostali sme štvrtému tímu po základnej časti, ktorým bol AS Trenčín. Vyhrali sme 3:1 na zápasy a v semifinále nás čakal neskorší majster FBC Trenčín, ktorému sme podľahli 0: 3.

Pred touto sezónou sa Lido opät posilnilo, po rokoch sa vrátil Vlado Gramblička, z Hurikánu prišiel Matúš Šablica a prišla aj veľká posila v osobe Petra Nehilu, ktorý spolu s Lukášom Nôtom a s Pagim vytvorili údernú prvú formáciu. Lukáš Nôta sa stal najproduktívnejším hráčom ligy. Samozrejme konečné 3. miesto po základnej časti je úspechom celého mužstva, každý hráč je dôležitý. Lido dosiahlo historicky najlepšie miesto a aj historicky najviac bodov po prvej časti sezóny. Na konci prestupového obdobia sa vedeniu Lida podaril husársky kúsok, keď z Black Angels dotiahli prestupy Vlada Bačinského a Tea Beriaca a zo Snipers Petra Stellera. Z Fínska sa po polroku vrátil Tomáš Kopecký a z Lotyšska Daniel Fehér.

Takto namlsaní sa už nevieme dočkať pokračovania sezóny, ktoré začína už túto sobotu. Pozývam všetkých fanúšikov Lida, malých, veľkých, rodičov, dedkov, babky do Záhorskej Bystrice. Zoberte bubny, trúbky, rapkáče, tlieskače a poďme podporiť našich miláčikov.

Na záver musím spomenúť aj premiéru filmového dokumentu z kuchyne Lida “Florbalová cesta severom”. Veľmi dobrý nápad, ktorý je slovenským unikátom a verím, že čoskoro ho uvidia diváci aj v televízii.

Pome Lido!