Z Gajar opäť len s dvomi bodmi

08.10.2012 17:24

 

V nedeľu v gajarskej Aréne 71 mala ďalšie dve kolá na pláne mužská I.liga, kde sa v tomto ročníku predstavuje aj A-tím ŠK LIDO Prírodovedec. Našich chalanov čakali dvaja nepríjemní súperi, obhajca prvenstva z minulého roku 1. FBC Trenčín "B" a domáci celok TJ Sokol Gajary.

 

1. FBC Trenčín "B" - ŠK Lido Prírodovedec 9:7

Kanadské body: Günther 3+0, Holíček 2+1, Kazimír 1+1, Paál 1+1, Mlynarčík 0+1, Vasilenko 0+1, Štipák 0+1

Strely na bránu: 50:26

Diváci: 20

Do zápasu nastúpilo Lido s dvomi nováčikmi, svoj debut v drese Lida si odbili Peťo Dej z Púchova a Krištof Štipák naposledy hrajúci za Seahorses. Na ploche však bolo od úvodu jasné, kto je v zápase favoritom. Tomu sa prispôsobila aj taktika Lida, keď sa stiahlo do obrany a spoliehalo sa na brejky. Táto taktika trénera Martina Mokošáka slávila triumf, keď po brejku 3 na 1 skončila spolupráca trojice Paál, Kazimír, Holíček úvodným gólom v sieti Trenčanov. Tí odpovedali vyrovnávajúcim gólom v 18. minúte, ale kapitán Günther opäť dostal hostí do vedenia. Trinásť sekúnd pred koncom prvej tretiny však po nariadenom trestnom strieľaní FBC vyrovnalo na 2:2.

Do druhej tretiny opäť vhuplo Lido tou správnou nohou, keď po skrumáži pred bránkou hostí na viackrát dopravil loptu do siete Paál. Avšak v následných štyroch minútach sa podarilo Trenčanom otočiť výsledok z 2:3 na 5:3 a s Lidom to nevyzeralo najlepšie. No Lido sa nevzdáva a nebolo tomu inak ani v tomto zápase. Po góloch Holíčka, krásnom vinkli v podaní Günthera a dorážke Kazimíra do prázdnej brány svietilo po druhej tretine na ukazovateli pre Lido nádejné skóre 5:6. 

Do tretej tretiny vstúpili hráči FBC s poriadne vyčistenými žalúdkami a bolo to, žiaľ, vidno aj na ploche. V presilovke najprv vyrovnali, Günther opäť strhol vedenie na našu stranu svojim tretím gólom v zápase, ale to bolo z našej strany všetko. Trenčania do konca zápasu prekonali inak dobre chytajúceho Veningera ešte trikrát a Lido tak utŕžilo od majstra svoju druhú porážku v sezóne. Mrzieť nás môže relatívne veľké množstvo nepremenených šancí.

Štatistiky zápasu:

 

ŠK Lido Prírodovedec - TJ Sokol Gajary 9:5

Kanadské body: Günther 2+1, Štipák 1+2, Chvála 2+0, Paál 2+0, Vasilenko 1+1, Holíček 1+1, Kazimír 1+1, Uríček 0+1

Strely na bránu: 32:44

Diváci: 69

Pred druhým zápasom sa nad Gajarmi prehnala víchrica, ktorá akoby predpovedala nasledujúce trápenie sa Lida so slabším súperom. Do zápasu nastúpilo Lido už aj s ďalšou posilou, tentokrát Tomášom Chválom zo Snipers. Lido však opäť raz nezachytilo úvod zápasu a rýchlo prehrávalo 0:1. Vyrovnávajúcim gólom sa prezentovala práve nová posila Tomáš Chvála, a zaslúžil si tým obdiv 69 divákov v zaplnenej Aréne 71 . Do konca tretiny pridal ešte Peťo Paál 2 góly a jeden pridal v pohode hrajúci kapitán Günther. Pár sekúnd pred koncom sme však opäť hlúpo inkasovali, a po dvoch tretinách to bolo len 4:2 pre Lido.

Druhá tretina začala druhým gólom v zápase Günthera, domácim sa však podarilo po zmätkoch v prevedení tímu Lida prekonať Dobrovodského a znížiť na 5:4. Naštastie Lidu sa podarilo odskočiť gólom Krištofa Štipáka, pre ktorého to bol prvý gól v našom drese.

V tretej tretine sa Lido ukľudnilo, alebo skôr Gajary odpadli a tak sme strelili ešte tri góly. Po dorážke Vasilenka a brejku Holíčka uzavrel zápas Tomáš Chvála tak ako ho otváral - gólom. 

Mizéria to ale bola aj tak poriadna, tešiť môžu len 2 body a množstvo bonbonier, ktoré v utorok na trénig donesú nováčikovia Dej, Štipák, Chvála a oslavujúci Mlynarčík. :)

 

Štatistiky zápasu: