Víťazom Štefanského turnaja v Nitre aj trio z Lida

28.12.2011 12:26

 

26.12 sa na Štefana uskutočnil v Nitre povianočný turnaj , na ktorom sa zúčastnili aj naši hráči Lukáš Murcko, David Braun a Palo Veninger, ktorí nastúpili za tím "Innebandy západňáre-východňáre". Názov hovorí aj o zložení, ktoré tvorili okrem našich hráčov aj extraligisti Mišo Špeťko a Ján Trajteľ z Nitry a útočné trio ATU Košice Laco Gál, Patrik Pelegrin a Filip Rajnec. Preto boli ciele len tie najvyššie a začali sme ich napĺňať hneď od úvodného zápasu.

V prvom zápase proti tímu z Modry bola zo začiatku cítiť únava z cesty, ale po pár minútach sa všetci rozohrali a s chuťou a prehľadom porazili Modru 8:2, ktorej nepomohol ani jednostranne pískajúci rozhodca. Avšak treba povedať, že všetko sa nieslo v priateľskej atmosfére, čiže všetko sa bralo s úsmevom.

Po troj hodinovom čakaní prišiel na rad ďalší súper z Bratislavy - Altius. Ani v tomto zápase sa Altius k ničomu nedostal a odniesol si so sebou výsledok 1:7.

Ďalšie tri hodiny trvalo, kým sme sa dostali k "hlavnému jedlu" našej skupiny čo bol výber Nitry pod názvom Objav mlieko. Nitrania sa držali, ale ani oni neodolali neustálemu tlaku Innebandy západňáre-východňáre a po relatívne vyrovnanom zápase odišli do šatne s prehrou 3:2.

To bola jediná vážnejšia previerka západniarsko-východniarskeho celku a po poslednej výhre v skupine proti Šali - 7:3 prišiel postup do semifinále z prvého miesta.

V semifinále prišiel na rad tím, ktorý asi zabudol, že hokejbal sa hrá inde. Avšak namiesto "vyplakávania" nad ich zákernou hrou sme sa pomstili najlepšie ako sa dalo - výsledkom 4:0 v náš prospech.

Potom už prišlo "len" finále kde posledný súper "slovenského Innebandy" podľahol po hladkom priebehu 0:2 a tak sa mix Nitranov, Košičanov a Bratislavčanov mohol tešiť zo zaslúženého víťazstva.

Počas celého turnaja bol na hru Innebandy západňáre-východňáre krásny pohľad a to, čo si dovoľovali najmä Košičania častokrát bralo dych. Z našich hráčov prispeli k víťazstvu výborným výkonom a najmä gólmi David Braun, Palo Veninger, ktorý aj za pomoci spoluhráčov od semifinále už neinkasoval a Lukáš Murcko, ktorý bol dušou tímu a podarilo sa mu obhájiť titul s iným tímom ako vlani. Niečo na tom chlapcovi bude :)

 

Pavol Veninger