V MEX iba dvojbodový víkend

04.10.2015 21:10

ŠK Lido Prírodovedec - TJ A-FbO Nižná  5:4sn (2:1, 2:1, 0:2, 1:0)

Kanadské body: Paulikovič 0+2, Gramblička 1+0, Letaši 1+0, Slezák 1+0, Pagáč 1+0, Golan 0+1,Günther 0+1

Strely - 25:28 (10:9, 6:9, 6:10, 3:3)

Vylúčenia  (min) - 2:0

 

 

V sobotu sa odohralo 3. kolo najvyššej mužskej súťaže, v ktorom sa Liďáci stretli v derby zápase s Nižnou. Ďalší špeciálny náboj tomuto zápasu dodal fakt, že odchovanec Nižnej, Patrik Bachan,  nastúpil prvýkrát proti svojim, čo sľubovalo zápas plný emócií a florbalového umenia. Do haly si našlo cestu 100 divákov z oboch táborov, ktorí určite nebanovali. Zápas začal zhurta, na oboch stranách boli od úvodu obrovské šance, no prvý gól padol až 6. minúte z hokejky Letašiho. Nižnianska odpoveď prišla v čase 12:30, strelou z diaľky prekonal Veningera Reguly. Vysoké tempo zápasu pokračovalo aj naďalej. O tvrdú hru a pekné herné kombinácie nebola núdza. Vedenie sa podarilo strhnúť na našu stranu Slezákovi, ktorého 3 minúty pred koncom tretiny vyzval na skórovanie peknou nahrávkou duchom večne mladý Günther.

Cez prestávku si tímy oddýchli a boj o každý centimeter ihriska pokračoval aj naďalej. Hra však bola viac taktická ako v prvej tretine. Do viacerých šancí sa dostali oba tímy, avšak "lapaji" ostali neprekonaní . Najmä Staroň vytiahol niekoľko exkluzívnych zákrokov, aby udržal svoj tím nad vodou. Emócie na ihrisku sa pomaly stupňovali, no všetko v rámci hraníc športovej slušnosti. V čase 14:23 sa podarilo Oravákom znížiť zásluhou Bullu. Prírodovedcov to však nezlomilo a už o necelú minútu rozjasal domáce tribúny jeden z najmenších hráčov na ihrisku, Pagáč, ktorého donútil skórovať nádherným passom krížom cez celú polovicu Patrik Paulikovič. Jednogólové vedenia sa málilo Grambličkovi, a tak 21 sekúnd pred koncom tretiny pridal ešte jeden gól do Nižnanskej siete.

Nižná je známa svojimi tretími tretinami, čiže tri lajny Liďákov čakala neľahká úloha. Hostia do nás začali búšiť hneď od začiatku, avšak ich strelecké pokusy si nenašli cestu do siete. To však bohužiaľ ani liďácke. Množstvo zahodených šancí počas celého zápasu sa v tretej tretine začalo blížiť k astronomickým číslam, a tak musel zákonite prísť trest. Necelých 9 minút do konca tretiny strelil z otočky gól na 4:3 Reguly  a  to, čoho sa všetci obávali prišlo v čase 16:09, keď sa pred Veningerom odrazila lopta od Golanovej nohy a  oba tímy boli tam, kde začali. Nikto nechcel strácať body a všetci chceli rozhodnúť v riadnom hracom čase, ale nepodarilo sa, čiže sa išlo do predĺženia. Tam Liďáci opäť zahodili šance, oba tímy viac riskovali a chceli sa vyhnúť samostatným nájazdom. To by ale nemohli hrať Liďáci, ktorí fanúšikom vždy doprajú kompletný športový zážitok. Nervy skolili aj maskota Nižnej Koniferka, ktorý už nájazdy sledoval len z tribúny!

Prví sa postavli na stred Nižnanci, ktorí proti Veningerovi neuspeli. Prvý z našej strany sa snažil prekonať Staroňa Letaši, ale ten jeho úmysel vystihol. Mladá puška z Oravy Zemančík sa nenechala uniesť a v druhej sérií  poslala Nižnú do vedenia. Paulikovič spravil rýchlu kľučku do forhendu, ale pri zakončení netrafil bránu. O všetkom mohol rozhodnúť Reguly, avšak jeho pokus zastavila pravá tyčka Veningerovej brány. Všetky oči sa tak upierali na posledný pokus, ktorý musel premeniť Slezák. Lámač hokejok zo Senice však takéto situácie zvláda a aj keď si Staroň na loptu siahol, tak exportný zápästnáčik chytiť nedokázal, a tak sa pokračovalo 4. sériou. Zemančík nedal, Slezák na druhý pokus už neuspel. V piatej sérií Reguly Veningera neprekonal , a tak to mal vo svojich rukách najskúsenejší hráč na ihrisku - Paulikovič. Ten už Staroňa pokoril a všetci čo fandili mužom v modrom sa mohli tešiť z vydretých dvoch bodov. Všetky nájazdy si môžete pozrieť tu

Potešilo: taktické zvládnutie zápasu, výhra po nájazdoch,

Sklamalo: veľké množstvo zahodených šancí

Najlepší hráči: Veninger - Reguly

 

 

 

ŠK Lido Prírodovedec - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 1:5 (1:5, 0:0, 0:0)

Kanadské body:  Žilka 1+0, Günther 0+1

Strely  - 27:27 (7:12, 9:8, 11:7)

Vylúčenia (min) - 4:2

 

V nedeľu nás čakal súper z iného súdka. Žilina mala po troch zápasoch podstatne menej bodov ako čakala a chceli to napraviť. Fyzicky pripravení Žilinčania vyvíjali na nás tlak hneď od začiatku, avšak boli sme to my, čo sme sa ujali vedenia. V piatej minúte úradoval falošný Héteš alias falošný Nemčovič alias originál Dominik Žilka. To sa ale Žilinčanom nepáčilo a tempo ešte pridali. To slávilo úspech, keď v rozmedzí 7:16 až 7:59 vsietili tri góly a na Lido padol ťažký balvan. Tréner Mészáros si zobral oddychový čas, avšak ani to nepomohlo, keď už necelé dve minúty zvyšoval na 1:4 strelou z osi ihriska Jurčík. Úvodnú tretinu sa liďáci do šancí dostávali len sporadicky, no keď už to prišlo, tak Solárik kobylky podržal.

Foto: Adama Havelka / Slovak Floorball

 

V prvej prestávke lodivod Mészáros stiahol hru na dve lajny a troška prečistil žalúdky svojim zverencom. Hra sa podstatne zlepšila, Žilinčania preto prestali napádať a začali sa viac sústrediť na defenzívu. Brankár Dobrovodský zatiahol roletu, a tak začalo dobíjanie hosťujúcej brány. Šance sa objavovali častejšia, avšak chýbalo viac pohody do zakončenia. Aj keď sa už lopta dostala na úroveň bránkovej čiary kobyliek, tak zasiahol hosťujúci brankár. Po dvoch tretinách teda skóre ostalo nezmenené 1:5.

V tretej tretine sa Liďáci opäť o trošku zlepšili. Nepriechodná obrana Bachan - Paulikovič robila Žilinčanom vrásky na čele, v útoku pokračovala veľká snaha o zníženie stavu.  Dnes nám však nebolo súdené dať viac gólov. Prázdne brány ostali nepremenené, Solárik znovu niekoľkokrát zachraňoval situáciu z bránkovej čiary. Posledné štyri minúty Liďáci skúsili ešte hru bez brankára, no 4 góly bolo jednoducho príliš veľa.

Potešilo: dve tretiny bez inkasovaného gólu, fyzické zvládnutie zápasu

Sklamalo: strelecká impotencia, 5 inkasovaných gólov prvej tretine, slabší dôraz pred bránou

Najlepší hráči: Žilka - Solárik

 

Po druhom dvojkole si teda Lido o jedno miesto v tabuľke pohoršilo, keď ich na základe lepšieho skóre predbehol mestský konkurent, Hurikán. O dva týždne vycestujú Prírodovedci prvýkrát na východ na zápasy so Sabinovom a Prešovom. Z východu sa body nenosia ľahko, no cieľ je jasný - 6 bodov!

 

Autor: Pavol Veninger