V juniorskej extralige si LIDO pripísalo ďalšie body

19.10.2015 19:58

Tretie dvojkolo bolo pre našich juniorov lepšie ako to predošlé. V sobotu síce prehali s rovesníkmi z Prešova, no v nedeľu si chlapci napravili chuť, keď porazili juniorov zo Sabinova a pripísali si tak cenné body do tabuľky. Momentálne ich majú naši juniori na konte 4 a sú na 8. mieste z celkových 12 tímov.

ŠK Lido Bratislava – FBC Mikuláš Prešov 2:10 (0:6, 1:1, 1:3)

Kanadské bodovanie: Šimon 1+0, Čierny 1+0, Hečko 0+1,

Počet divákov: 30

Strely: 14:24

V Sobotu 10. októbra o 19:15 nastúpili naši chlapci na zápas proti tímu z Prešova. Po prvý krát bolo našich juniorov na zápase 15, takže Lido mohlo hrať na tri päťky. Chlapci opäť raz nezachytili tempo súpera a po zle prvej tretine sme už prehrávali 0:6. Jediným svetlým momentom bola gólova šanca Petra Šimona, ktorý sa po nahrávke od Michala Obšitníka ocitol sám pred súperovým brankárom, no nedokázal ho prekonať. Súper si poľahky vytvoril šance a dokázal ich aj premeniť. Po prvej tretine prišiel pán tréner Vladimír Gramblička so zmenou a stiahol hru na dve päťky, čo sa neskôr ukázalo ako dobré riešenie. Chlapci nastúpili do druhej tretiny ako vymenení a určite zaujali bojovným výkonom. V 8. minúte sa síce podarilo streliť ďalší gól Prešovu, ale juniorov Lida to nezlomilo a ďalej pokračovali v zlepšenom výkone. Čo sa nepodarilo v prvej tretine sa podarilo v druhej, keď si Peter Šimon alias Šihon alias Šavel vybojoval loptičku na strede a po peknej strele do ľavého horného rohu znížil na 1:7. Po vyrovnanej druhej tretine sa do šatní išlo za stavu 1:7. Do tretej tretiny sme nastúpili s rovnakou taktikou ako do druhej. Hralo sa na 2 formácie, Lido predvádzalo ďalej pekný bojovný výkon. V tretej tretine sa súperovi ešte podarilo streliť 3 góly, no zahanbiť sa nenechali ani Liďáci. Krásnou milimetrovou prihrávkou sa predviedol Villiam Achberger,následnú akciu pretavil na gól Andrej Čierny,po prihrávke od Ľuboša Hečka a uzavrel skóre na konečných 2:10.

Potešilo : dobrý výkon v druhej a tretej tretine, 15 hráčov na zápase

Sklamalo : zaspatý výkon v 1.tretine

ŠK Lido Bratislava – FbC Predátor Sabinov 6:4 (2:1, 1:2, 3:1)

Kanadské bodovanie: Šimon 1+1, Obšitník 1+0, Vnuk 1+0, Čierny 1+0, Šulla 1+0, Roháľ 1+0, Husár 0+1, Gondáš 0+3

Počet divákov: 20

V nedeľu hrali naši juniori zápas proti súperovi zo Sabinova v Hale Mladosť. Zraz pred zápasom bol dohodnutý o 8:50 ráno, no bohužial tréner juniorky zaspal spolu s brankárom Petrom Juklom(ktorý si myslel, že sa stretávame 9:50...) a meškali dobrých 20-25 minút. Chlapci zatiaľ pripravili halu a do zápasu nastúpili s cieľom získať 2 body. Od začiatku sme si vytvárali šance a už v čase 5:55 sa nám podarilo skórovať, keď po peknej nahrávke Noela Gondáša prišla loptička až na hokejku Michala Obšitníka, ktorý ju dostal do siete (to bude tou opravenou hokejkou, čiže polovica asistenice by mala ísť Filipovi Sekerkovi). To pridalo našim hráčom ešte viac sebavedomia a ešte väčšmi boli odhodlaní vyhrať. Neskôr, po prieniku nováčika v tíme, Maroša Husára, po pravej strane a následnej nahrávke späť na obranu sa dostala loptička k Matúšovi Roháľovi, ktorý svojou typickou ‘’delovkou’’ zvýšil na 2:0. Hosťom sa podarilo dať kontaktný gól, no po kvalitnom výkone sme vyhrali prvú tretinu 2:1. Počas prestávky nemal ani vždy kritický tréner Vladimír Gramblička čo vyčítať, dokonca pochválil za predvedený výkon! Druhá tretina sa niesla v podobnom tempe. V 14. minúte sa nám opäť podarilo skórovať, no tento krát to bolo v našom oslabení, keď sa po peknej krížnej prihrávke od Petra Šimona dostal do brejku čarodejník Viktor Šulla, ktorý bez váhania poslal loptu ponad brankára Sabinova. Bohužiaľ sa našim chlapcom nepodarilo udržať vypracovaný náskok a na konci 2. tretiny dostali dva rýchle góly. Oba tímy dostali po 3 góly, a tak sa do tretej tretiny nastupovalo ako za stavu 0:0.

Lido opäť začalo hrať svoju hru a v 10. minúte sa presadil najlepšie bodujúci hráč juniorky Lida Peter Šimon. Po vylúčení súpera malo Lido k dispozícií presilovú hru, ktorú krásnou strelou využil navrátilec to zostavy kapitán Viktor Vnuk. Neskôr sa síce súperovi podarilo znížil, ale Lido zásluhou Andreja Čierneho opäť navýšilo náskok o 2 góly. Na konci zápasu mal šancu streliť gól ešte Viktor Šulla, ktorý sa sám ocitol pred prázdnou bránou súpera. Skákajúcu loptičku ale nedokázal kvalitne spracovať a strela išla aspoň o 4 metre mimo brány (ak nie viac =)). Zápas sa skončil 6:4.

Potešilo: bojovný výkon, výborný výkon brankára Jukla

Sklamalo: poľavenie na konci druhej tretiny

S mikrofónom za florbalom, tréner Vlado Gramblička

"Som rád, že sme zápas v nedelu vyhrali. Veľmi dobre sa pozeralo na to odhodlanie a chcenie vyhrať tento zápas, ale že sme dostali 3 lacné góly po našich vlastných chybách ma dosť sklamalo. Je ešte veľa na čom treba popracovať, ale body sú naše!"

S mikrofónom za florbalom, Villiam Achberger:

"Zápas v sobotu hodnotím negatívne. Podľa môjho názoru bol súper z Prešova hrateľný. Mrzieť nás môže hlavne 1.tretina. Nepodali sme svoj optimálny výkon a súper zaslúžene vyhral. V nedeľu sme boli motivovaní, pretože sme chceli odčiniť zápas z predchádzajúceho dňa a jediný cieľ bol 2 body. Do zápasu sme vstúpili zodpovednejšie, vyskytlo sa menej individuálnych chýb. V druhej tretine sme sa uspokojili s výsledkom a dovolili sme superovi vyrovnať. Do tretej tretiny sme vstúpili prebudení a odhodlaní vyhrať. Naštastie sa nám podarilo dať góly a 2 body sú doma."

Autori: Michal Obšitník a Filip Sekerka