Na tragikomédiu "Tvrdošín" lístky do prvého radu

22.09.2012 22:10

 

V chladnú sobotu 22.9.2012 sa v Tvrdošíne odohralo prve kolo 1. mužskej ligy, v ktorom sa predstavil aj A-tím ŠK Lido. 

TJA-FBO Nižná - ŠK Lido Prírodovedec 5:4

Kanadské body: Vasilenko 2+0, Gunther 0+2, Holíček 1+0, Berdis 1+0, Kazimír 0+1, Nemčovič 0+1

Strely na bránu: 38:14 (?)

Diváci: 20

Po náročnom rannom odchode z Bratislavy sme sa dostali po vyše troch hodinách konečne do cieľa. Orava nás privítala klasickou zimou, no s tým všetci počítali. S čím však počítalo menej ľudí bolo, že sme sa museli prezliekať na chodbe, ktorá bola len pár metrov od vstupu do haly. Takéto situácie však v slovenskom florbale už tiež viac menej neprekvapia. 

Po skrátenej rozcvičke sa Liďáci s chuťou postavili na úvodné buly a začalo sa hrať. Od úvodu sme boli aktívnejší, čo potvrdil otváracím gólom sezóny Jozef Holíček. Avšak domáci rýchlo odpovedali a vyrovnali na 1:1. Vasilenko však nenechal na seba dlho čakať a hneď v prvom zápase po zranení si pripísal gól na 1:2. Tlak v zápase sa však po chvíli vyrovnal a každé družstvo malo svoje svetlé chvíľky. Nižná opäť vyrovnala, no po strele z dvoch tretín ihriska opäť naklonil misky váh na stranu žltých Oliver Berdis. Jeho meno sa však do zápisu písalo znovu tesne pred koncom prvej tretiny, keď si pri nevinnom vyhodení loptičky vyhodil koleno. Privolaní zdravotníci si ho po chvíli odviezli do nemocnice na bližšie testy. 

 

To chalanov nakoplo a hneď po prestávke zvýšil svojím druhým gólom Andrej Vasilenko už na 2:4. Potom však začala mizéria. Zbytočné fauly ocenené aj piatimi minútami a komentovanie výrokov rozhodcov bolo väčšine prednejšie ako dianie na ihrisku a túžba po víťazstve. Nižna tak začala z nášho vedenia pomaly ukrajovať, až 8 minút pred koncom gólom na 5:4 definitívne zrušila odpor obrany okolo brankára Veningera. Toto vedenie aj s pomocou šťasteny úbranila až do konca, a za výraznej podpory brankára domácich ukázala Bratislavčanom ako sa ide za víťazstvom.

 

ŠK Lido Prírodovedec - CVČ Šaľa 9:3 (0:1, 2:1, 7:1)

Kanadské body: Vasilenko 2+1, Holíček 1+2, Paál 2+0, Golan 2+0, Štrbáň 1+1, Gunther 0+2 Uríček 1+0, Kazimír 0+1, Vrabec 0+1

Strely na bránu: 38:31

Diváci: 18

 

Prehrou zdecimovaní sme tak snažili namotivovať na ďalší zápas proti družstvu Šale. Vstup do zápasu bol však katastrofálny, keď už po pár sekundách Šaľania hneď z prvej strely prekonali Dobrovodského - 0:1. Netrvalo dlho a už to bolo 0:2. Česť chlapcov v červených dresoch zachránil v prvej tretine iba Golan bekhendom od polky. Všetky ostatné útoky na bránu súpera však ostávali na brániacich hráčoch, alebo neuveriteľných zákrokoch šalianskeho brankára. Do šatní sme tak šli s jednogólovým mankom.

Hubová polievka od trénera Brča Halienu cez prestávku však veľmi nepomohla a chyby sa rodili ako na bežiacom páse. Jedna zlá rozohrávka za druhou našťastie nebola ani raz potrestaná, a tak sa mohol naujsilovnejší strelec Vasilenko opäť zapísať do streleckej listiny a vyrovnať tak na 2:2.

Cez druhú prestávku by sa už dalo zúfalstvo na lavičke pomaly krájať, no frustrovaní hráči si dokázali konečne vstúpiť do svedomia a začali rozbíjať ten kvalitne namiešaný šaliansky betón. Vasilenko s jeho desiatimi strelami vsietil ďalší gól na 3:2 a definitívne tak zlomil to "niečo" čo nám bránilo dostať loptu do brány. Ďalej už len pokračoval koncert Liďákov, ktorí sa začali aspoň trošku baviť florbalom a nasúkali florbalistom z juhu Slovenska ešte 6 gólov. Počas tretej tretiny sa presadili Golan, Holíček, Uríček, Štrbáň a dvakrát Paál. Výborným výkonom prispel k výhre brankár Dobrovodský, ktorý pustil za svoj chrbát iba tri z 31 striel!

 

Z chladného Tvrdošína sme sa tak vrátili domov s dvoma bodmi, no treba si povedať, že na predvedenú hru sa často ani nedalo pozerať. Treba sa však rýchlo oklepať a o dva týždne v Gajaroch ukázať, ako to vieme hrať! Hlavu hore!

 

Autor: Pavol Veninger