Sústredenie v Dubňanoch? Krajší koniec prázdnin som si ani nevedel predstaviť! - Peter Šimon

06.09.2014 22:39

Opäť Vám prinášame ďalší zo série rozhovorov s hráčmi Lida. Tentokrát pripájame do zbierky rozhovor so zaujímavou postavou. Poslednú sezónu hrával rovnako za starších žiakov ako aj za dorast, a celé leto ste ho mohli vídavať aj na väčšine tréningov A-čka v rámci letnej prípravy. Dámy a páni, prichádza rozhovor s veľkou Lido nádejou do budúcnosti - priestor dostáva Peťo Šimon.

 

Predstav sa nám, kto si, koľko máš rokov, kde študuješ a ako si sa dostal k florbalu a do Lida.

Volám sa Peťo Šimon, mám 14 rokov a momentálne navštevujem 2. ročník bilingválneho štúdia na Gymnáziu Jura Hronca. K florbalu som sa dostal asi pred 2 rokmi, keď sme spolu s Filipom Sekerkom a Viktorom Šullom skončili s našimi vtedajšími športami (oni s hokejom, ja s karate) a rozhodli sa hľadať nejakú alternatívu. Radi sme vo voľnom čase hrávali hokejbal, tak sme sa snažili nájsť niečo tomu blízke. Florbal sme zvolili ako najlepšiu možnosť, pretože sa dá hrať počas celého roka a ako tak sme ho už poznali z hodín telesnej výchovy. Vtedy sme o bratislavských florbalových kluboch veľa nevedeli a Lido sme si  vybrali viac-menej pretože nám najviac vyhovovali časy tréningov a doprava. Samozrejme po prvých pár tréningoch sme videli,  že tu je super partia a hneď sme vedeli, že sme si vybrali dobre :))

Poslednú sezónu si pravidelne hrával za starších žiakov aj za dorast. Kde sa ti hralo lepšie, prípadne bol veľký rozdiel medzi oboma súťažami?

Rozdiel medzi starš. žiakmi a dorastom bol pre mňa v tejto sezóne naozaj dosť minimálny, pretože som v oboch súťažiach  väčšinou hral na rovnakom poste, čiže som mal robotu stále rovnakú. Osobne sa mi ale hralo lepšie v doraste, tam som so spoluhráčmi viac zohratý a viem, čo mám od každého jedného očakávať.

Spolu so spoluhráčmi Peťom Juklom, Filipom Sekerkom, Mišom Obšitníkom a Viktorom Šullom si bol jediný z mladých chalanov, ktorí využili možnosť pripojiť sa k starým harcovníkom a zažil si letnú prípravu a ty konkrétne i sústredenie v Dubňanoch. Čo Ti to dalo a ako si to vnímal Ty?

V prvom rade by som sa chcel poďakovať, že som vôbec dostal možnosť chodiť na letnú prípravu s mužmi, ktorá ma určite kondične aj technicky posunula na vyšší level, no najmä som sa konečne zoznámil s tou "dospelejšou" časťou Lida a teda som spoznal ďalší super kolektív začo som veľmi rád :) Čo sa týka sústredenia v Dubňanoch - krajší koniec prázdnin som si ani nevedel predstaviť (bez irónie) :) Som rád, že ma tam chalani zobrali so sebou, nabral som tam neuveriteľné množstvo skúseností a zažil kopec srandy. Dubňany boli pre mňa jeden pekný zážitok, na ktorý tak skoro nezabudnem a dúfam, že budúci rok sa ide znovu :))

V prípravných zápasoch v Dubňanoch si hral v útoku prevažne S Guntherom a Vasilenkom, čo sú hráči, ktorí v poslednej sezóne M1 zaznamenali spolu 109 kanadských bodov. Hralo sa ti s nimi dobre alebo výborne?

Veľmi príjemne ma prekvapilo že ma tréner postavil do prvej lajny, to som naozaj nečakal. S Gunťom a Vasilom som vtedy hral v päťke prvý krát a bál som sa, že nebudem ich hre stíhať. Našťastie mi vysvetlili moju úlohu a myslím, že nám to celkom klapalo. Stále mám však pocit, že mi chýbal taký celkový rozhľad v hre..

V tom zápase si mal 2 veľké šance, no na svoj prvý gól za mužov si premenil až tú tretiu...

Zrejme sa opäť so mnou nieslo staré známe: prázdna brána = zakliata brána.. Do tretice to tam však našťastie padlo, čo ma potešilo a chalanom odkazujem, že to pivo bude! Len si musíte ešte chvíľu počkať... také 4 roky asi...

V podstate všetci ťa za bojovnosť v prípravných zápasoch a za prístup na sústredení chválili. Nebojíš sa (alebo nemáme sa báť my), že Ti sláva naprší do nosa? :)

Opäť som rád, že sa mi zo seba podarilo vydať maximum a že s mojím výkonom boli spokojní aj ostatní. Akákoľvek pochvala mi dodala chuť trénovať ešte viac a rovnako tak zvýšila aj sebavedomie, ale nohami sa snažím stáť pevne na zemi tak môžte zostať pokojní :)

Napriek tomu si sklamaný, že sa ti nepodarilo nikoho "vypnúť"? :)

 :( Čo už narobím.. Snáď bude príležitostí ešte dosť.. Ale asi by som ešte mal trochu papať skôr než začnem vypínať :D

Je to ešte ďaleko, ale na vysokú zrejme pôjdeš do zahraničia, prípadne po vzore Miša Obšitníka aspoň na rok niekam zdrhneš?

Budem sa snažiť využiť oboje, nakoľko študovať vysokú školu na Slovensku určite neplánujem a ten rok v zahraničí počas strednej je podľa mňa fajn skúsenosť. Ale to má ešte čas :)

Čo je lepšia hra, Far Cry 3 alebo Atomic bomberman?

 U mňa je to 50 na 50 - oboje sú srdcovky :))

Čo ty a baby, vraj sa tomu treba venovať, je tak? :)

Nuž, florbal evidentne nie je moja jediná voľnočasová aktivita :P Veď kto netrávi rád čas v peknej spoločnosti? :)

 

Peťovi ďakujeme za podnetný a zaujímavý rozhovor a želáme veľka úspechov na florbale, v škole aj s dievčatami :)

 

JH