Sme ešte mladý a nový tím - David Hertz

06.02.2012 22:00

 

Po chvíli opäť prinášame rozhovor s jedným z nás, tentokrát sme si zobrali na kus reči útočníka juniorského družstva Davida Hertza. Tu sú jeho odpovede na naše otázky.

 

Predstav sa nám v krátkosti, kto si odkiaľ si, kde študuješ a ako si sa dostal k florbalu?
Volám sa David Hertz,študujem na Súkromnom slovanskom gymnáziu vo vrakuni,som rok pred maturitou. Narodil som sa tu v Bratislave ale hneď na to som sa odsťahoval na 4 roky do Čiech lebo tam mam rodinu,ale nakoniec sme sa vratili sem ;). K florbalu som sa dostal tak,že na našej škole sme ho začali hrávať na telesnej a postupne sa nám to všetkým zapáčilo :)


Pred sezónou sa B-tím Lida rozdelil na dve mužstvá, starí hráči ostali v béčku a vy mladí hráte za juniorku. Máte možnosť odohrať viac minút na ploche, ale na druhej strane ste sa ako tím oslabili. Ako Ty vidíš tento krok vedenia?

 Tak vedenie sa podľa mna snažilo spraviť krok ako ostatné tímy a nemať len B-čkový tím ale aj juniorky ;). Z jedného pohľadu to je dobré a viac si zahráme ale z toho druhého sa týmto naša novovytvorená juniorka veľmi oslabila.


Ako si vedie družstvo juniorov v bratislavskej tretej lige? V čom je príčina menej úspešných výsledkov juniorov?

Všetci sa veľmi snažíme a do každého zápasu ideme naplno ale ako to je vidieť z výsledkov,nestačí to... Sme ešte mladý a nový tím a ešte nemáme takú disciplínu v hre ako by sme chceli a potrebovali.


Pri úzkom kádri A-tímu si sa dostal na pár zápasov aj do extraligy, je veľký rozdiel medzi treťou bratislavskou ligou a extraligou? V čom?

Tak rozdiel tam je určite,v extralige je vačšia disciplína,hráči maju lepšiu techniku a aj strelu ale asi najvačší rozdiel je ten,že v extralige sa hrá viac florbalovo ako v 3. lige,tam hráči skôr hrajú telom ako hokejkou.


Prvý extraligový gól si strelil na ihrisku úradujúceho majstra 1.FBC Trenčín, opíš nám svoj gól. Odložil si si loptičku na pamiatku?

:D Tak nebol to taký gól na ktorý budem spomínať s hrdosťou,proste sme mali veľký tlak na súperovej strane a pri strele spoluhráča sa loptička zakotúlala pred prázdnu bránu a ja som jej tam do tej brány už len pomohol ;). A ak ide o odloženie si loptičky na pamiatku,tak to sa mi nakoniec nepodarilo..:D Ak sa mam priznať,vtedy som na to vôbec nemyslel a loptičku som si nakoniec neodniesol zo sebou :)


Si dosť ukecaný. Treba si na to zvyknúť alebo existuje nejaká možnosť, ako Ťa umlčať? :))

Tak touto otázkou si ma dostal :D:D Lepšie je sa to opýtať ostatných či sa to nejako dá,ale radšej by som si na Vašom mieste snažil zvyknúť :D  :)))
 


Ďakujeme za rozhovor a želáme veľa šťastia v ďalších zápasoch!