ŠK Lido "B" zdolalo doteraz neporazenú Legislatívnu smršť!

21.12.2011 13:32

 

ŠK Lido "B" vs. Legislatívna smršť - 7:6 (3:3,3:0,1:3)


vylúčenia: 1:3
kanadské body: Günther 3+1, Žúbor 2+0, Čavajda 1+0, Čižniar 1+0, Mlynarčík 0+1, Mach 0+1, Braun 0+1, Kralovič 0+1

 

Do zápasu lepšie vstúpili hráči Smršti, ktorí už 15 sekunde prvej tretiny viedli peknou strelou pod hornú tyč. V piatej minúte po dôraze pred bránkou domácich vyhrávali už 2:0. Hráči Lida sa zkoncentrovali a v 6. minúte dokázali znížiť na 3:1. Hra sa od tohto momentu vyrovnala, pričom miernu prevahu mali hráči Lida. Do konca prvého dejstva sa práve Lidu podarilo vyrovnať stav na 3:3.

Druhá tretina bola jasnou záležitosťou pre Lido, ktoré v nej dokázalo streliť 3 góly, zatiaľ čo súperovi nedovolilo streliť ani jeden. Hra sa v tejto časti výrazne pritvrdila, čo bolo spôsobené hlavne frustrovanosťou hráčov Smršti, ktorí nevedeli nájsť recept na prekonanie dobre hrajúcej obrany domácich.

V záverečnej tretine sa role oboch tímov vymenili a bolo teraz na hráčoch Smršti aby niečo spravili s nepriaznivým stavom. Smršť mala takmer celú tretinu navrch ale väčšina striel končila buď mimo brány alebo v rukách domáceho brankára. No napriek tomu sa hráčom Smršti podarilo postupne streliť 2 góly, čím sa dostali na rozdiel iba jediného gólu od svojho súpera. V 14. minúte sa Lidu podarilo streliť siedmy gól, ktorým upokojilo situáciu. Smršť ešte skorigovala stav jedným gólom na skóre 7:6 ale na prehre v tomto zápase už nič nezmenila.

Na záver treba povedať pár slov. Legislatívnu smršť považujem za kvalitný tím s množstvom výborných hráčov. Je však veľmi smutné, že tvrdosť ich hry by bez trestu neobišla ani v hokejbale, či hokeji. Množstvo vyložene likvidačných zákrokov, ktoré používajú sú alarmujúce a do športu alebo prinajmenšom do florbalu nepatria.

 

David Braun