Proti Nitre aj druhýkrát dvojciferne

05.01.2015 19:57

 

Po vianočných sviatkoch čakal na rozbehnuté Lido súboj s posledným tímom z Nitry. Prvý zápas skončil vysoko 14:4, ale na domácej pôde sa čakal od Nitry bojovnejší výkon.

 

foto: Ján Csillag

 

ŠK Slávia SPU DFA Nitra - ŠK Lido Prírodovedec 3:12 (1:3, 1:4, 1:5)

kanadské body (približne): Paulikovič 2+3, Pagáč 1+3, Vasilenko 2+1, Holíček 2+1, Mosný 2+0, Bencel 2+0, Gramblička 1+0, Günther 0+1

strely na bránu: 16:40

vylúčení 0:0
 

Už rozvička dala hráčom odpoveď na otázku, či je kapustnica a zemiakový šalát jedlo šampiónov. Nie je, a tak to aj vyzeralo. Našťastie domáci na tom zrejme neboli o nič lepšie, a tak Lido začalo tlačiť na súpera odzačiatku stretnutia. V zápase už nenastúpili odídenci Letaši a Kozaňák, naopak, do zostavy sa vrátil viac menej doliečený Günther a rovno si okúsil hru na krídle, veď nech si chlapec zabehá. Prvýkrát zaznel mohutný výkrik fanúšikov Lida (v počte 7 kusov, ktorí tak prekričali 5 početný domáci kotol) už v druhej minúte, keď pod vyrážačku namieril Vasilenko. V štvrtej minúte sa v svojom tohtosezónnom poslednom zápase za Lido presadil Paulikovič. Hostia si mysleli, že už to pôjde samo, a začali vpredu vymýšľať, miesto strely často zbytočne nahrávali, alebo strelci netrafili ani prázdnu bránu. A preto udreli v trinástej minúte domáci a prvýkrát prekonali "Dobrodského" v bráne Lida. V tejto fáze hry mala Nitra pár šancí, ktoré keby využila, mohol sa zápas vyvíjať inak. Nestalo sa tak, a hoci najprv rozhodcovia neuznali gól Güntherovi po krásnom zásahu hokejkou, za ktorý by sa nehanbil ani Federrer, polminútu pred koncom napokon po štandardke trafil Holíček. Prvá tretina po nie dobrom výkone skončila len 3:1 a tréner Haliena nemal ani čo iné povedať, ako to, že už malo byť po zápase.

S mikrofónom za florbalom pri tvrdej hre hokejkami pri mantineli, Andrej Kazimír: "Chalani, sekačky majú teraz v akcii v Mountfielde..."

Druhá tretina nebola bohvieako lepšia, najprv sa síce druhýkrát presadil Vasilenko, ale potom plazivá loptička poskočila a prehupla sa Dobrovodskému do brány. Našťastie Paulikovič v siedmej minúte prečítal rozohrávajúceho obrancu Nitry ako zmenšené skriptá pod lavicou na skúške z geografie sídiel a jeho nahrávku umiestnil pod brvno. Priaznivé skóre dovolilo kormidelníkovi Halienovi stiahnuť z hry Günthera, ktorého nahradil Bencel, Hordosyho trochu neskôr nahradil Mlynarčík. V osemnástej minúte vypichol loptu na vlastnej polke Gramblička, lopta mierila na bránu hostí, Gramblička zapol nitro a vyšprintoval, brankár vybehol, no videl že je zle. Junior loptičku došprintoval, spýtal sa brankára kam to ide a do prázdnej brány vevalil. Legendy hovoria, že za to vďačí Gunťovej hokejke, ktorú mu chvíľu predtým požičal :) Dôkaz:

foto: Ján Csillag

 

Hneď z ďalšieho striedania skóroval pred zrakom svojich rodičov po peknej strele Bencel a uzavrel tak skóre po dvoch tretinách na 2:7.

V tretej tretine sa postupne presadili Holíček, Mosný a Bencel. S výrazom človeka, ktorému je strašne zle od žalúdka, odohral kvalitný zápas Bocci alias Pagáč, odmenou za nabehané kilometre mu bol po jeho nahrávke vlastný gól Nitranov v 17. minúte. Minútu pred koncom sa opäť presadil defenzívno - ofenzívny kanón Mosný. Šancu skórovať mal aj Buco alias Mlynarčík, ktorého z lavičky povzbudzovali spoluhráči, ako to len oni vedia. Slovami Paulikoviča: "Je jedno či to skončí 12:2 alebo 12:3, ty ťahaj dopredu a skús dať gól." A veru sa Buco dostal do šance, ale trafil len Nitrana Berdisa, situáciu nám opísal vlastnými slovami: "Ja som vystrelil... ale ja neviem, kde sa tam ten Oliver zobral." Posledné slovo mali po teči pred Dobrovodským domáci hráči. Zápas sa skončil 12:3, a teraz chvalabohu že sa skončil 12:3 pre nás, a chvalabohu, že sa skončil. 

 

potešilo: 12 gólov, 5 bodov Paulikoviča, 2 góly Mosného, prvé víťazstvo Dobrovodského, 3 body do tabuľky

sklamalo: nepremieňanie šancí (as usual), slabšie nasadenie hráčov

 

najlepší hráč Lida: Bencel

 

Do tabuľky sme si pripísali dôležité tri body, od barážovej pozície sme sa vzdialili na 7 bodov pred Sabinovom a stále živíme šancu na play-off.

 

Hra mala celkovo sviatočno-pohrebný charakter, hráči na striedačke sa bavili na tých, čo sú práve na ploche, lebo to, čo niekedy dokázali zahodiť sa len tak nevidí. :) Na obranu hráčov treba povedať, že to bol ich prvý pohyb od Vianoc, a na odovzdanú Nitru to stačilo. Za čo však treba oba tímy pochváliť, že sa hralo čisto a férovo. Najbližšie vycestujú Liďáci do Košíc, kde ich čakajú ťažké zápasy proti ATU Košice a Florku Košice. Zvyšných 5 zápasov sezóny odohrá Lido v Bratislave, 4x doma na Eláne a 1x na Hurikáne.

 

JH