Prísť do Lida bolo to najlepšie rozhodnutie - Stanka Tomášková

14.10.2012 21:54
 
Už druhú sezónu je neoddeliteľnou súčasťou tímu ŠK Lido Women útočníčka s číslom 12 na chrbte. Dámi a páni, v našom defilé rozhovorov sa Vám predstavuje vždy usmiata blondýnka - Stanka Tomášková.
 
Predstav sa nám v krátkosti, kto si odkiaľ pochádzaš, čo študuješ?
Volám sa Stanislava Tomášková a som z Bratislavy. Už 5 rok študujem  na Ekonomickej univerzite na Fakulte medzinárodných vzťahov.
 
Ako dlho sa venuješ florbalu a ako si sa dostala do Lida?
Florbalu sa aktívne venujem už 3. rok a do Lida som sa dostala tak, že sa nám náš tím Snipers rozpadol a väčšina dievčat šlo do Lida, tak som šla s davom :). A určite toto bolo najlepšie rozhodnutie, lebo je tu plno skvelých ľudí a máme najlepšieho trénera,ktorého nám môžu iné kluby závidieť.
 
Ako prebieha príprava na novú sezónu? Ako hodnotíš sústredenie, prípravné zápasy, turnaje či tréningy pred novou sezónou?
Sústredenie bolo podľa môjho názoru super, brala by som ešte jedno :)  Čo sa týka prípravných zápasov, ak sa nemýlim, tak sme zatiaľ mali iba jeden, na ktorom som sa ale bohužiaľ nemohla zúčastniť, lebo som bola preč. (Dúfam, že nám Zora ešte dáky ten priatelák vybaví) Tréningy sú v plnom prúde, takže sa už pripravujeme na prvé zápasy.
 
Čo vravíš na nové hráčky, ktoré vlastne ešte stále pribúdajú do tímu? Nenarušuje to hernú koncepciu alebo ste si na ne rýchlo zvykli?
Podľa mňa nové baby sú veľmi šikovné a hneď sa chytajú cvikov, ktoré nám náš trenďo vždy pripraví, čiže nevidím tam žiadne narúšanie.
 
Po minuloročnej vlne nespokojnosti s vtedajšími dresmi ste vzali zodpovednosť do vlastných rúk a máte dresy nové, aké sú? Konečne hlavne nemusíte nosiť sukne, však?
Dresy sú veľmi pekné, veď sme si ich vybrali :) A hej, konečne nemusíme nosiť sukne, i keď sme s nimi prežili veľa zaujímavých chvíľ :D
 
Do vedenia klubu, ale i Vášho družstva sa dostala bývalá brankárka Zora, aká je ako Vaša nadriadená? 
Na Zoru sa môžme vždy spoľahnúť, pokiaľ nejde o čas ;). Pre tím sa snaží urobiť všetko a za to si ju veľmi cením. Zatiaľ ako s nadriadenou som s ňou spokojná.
 
Často Ťa môžme vidieť divokých rozhovoroch plných smiechu s Jankou Vrankovou, sadli ste si viac než dobre, ako je to možné?
My sme si viac než sadli :D Janka je moja srdcovka, na ktorú nedám dopustiť. Rozveselí ma, povzbudí ma,zavtipkuje. Trávime spolu dosť času, keďže sme boli aj spolužiačky a sme spoluhráčky, čiže si rozumieme po všetkých stránkach :P Taktiež by som chcela sem zahrnúť aj Jankinu sestru Aďu, s ktorou si tiež veľmi dobre rozumiem. Dievčence pozdravujem vás :)
 
Minulú sezónu si odohrala pár zápasov aj ako kapitánka tímu ŠK Lido Women. Je známe, že chodíš s kapitánom A-teamu Romanom Guntherom. Kto z kapitánov má teda hlavné slovo vo Vašom vzťahu? :)
No rozhodne Roman :D
 
Ďakujeme za rozhovor, názor Gunťa na poslednú odpoveď doplníme neskôr... :)