Prípravka tretia na Summer Cup-e

22.06.2014 10:53

 

V sobotu 21. júna sa naša staršia prípravka prvýkrát po skončení sezóny predstavila v akcii, na Summer Cup-e v Ružinove, ktorý v Areáli netradičných športov na Pivoňkovej organizoval bratislavský Snipers. Keďže niektorí účastníci nepricestovali, tak z pôvodných 2 skupín po 4 tímoch nakoniec zostala len jedna päťčlenná skupina. Nám to však nevadilo, aspoň sme mali istotu viacerých zápasov.

V prvom stretnutí sme narazili na tím DFL, čo bol výber z bratislavskej Detskej florbalovej ligy. Šancí sme mali ako maku, no vyzeralo to, že nám nie je súdené. Trápil sa hlavne kanonier Maroš Pallay a tak zodpovednosť na seba zobral Christián Krajčovič a dvomi gólmi zariadil naše prvé víťazstvo.

V druhom zápase so Snipers „B“ sa nám tiež celkom darilo a po výsledku 3:1 sme už mali istotu, že si o nejakú tú „placku“ zahráme.

V posledných dvoch zápasoch základnej skupiny prišli na rad súperi ťažšieho kalibru. Najskôr nás naši starí známi z ligy Snipers „A“ pohodlne upratali a vrátili na zem (1:10) a následne sme podľahli aj Lions Bratislava (1:5). Treba uznať, že naši protivníci boli jednoznačne nad naše sily.

V súboji o konečné tretie miesto sme sa opäť stretli s tímom DFL. Zápas sa skončil identicky ako v skupine a tak sme po výhre 2:0 k veľkej radosti obsadili bronzovú priečku. Huráááá.

Verím, že si každý do sýtosti zahral a prišiel na svoje. Ukázali sme, že niečo z toho florbalu už aj vieme a zároveň nám aj bolo názorne predvedené, že ešte je čo zlepšovať.

 

Ocenení najlepší hráči tímu, zľava obrancovia Marko Bajzík a Igor Hoščuk.

 

Útočník Christián Krajčovič, vo výbere All Stars turnaja.

Štatistiky na Summer Cup-e

post

meno

Z

G

A

B

u

Christián Krajčovič

5

5

0

5

u

Maroš Pallay

5

1

2

3

o

Marko Bajzík

5

2

0

2

u

Matúš Repáš

5

1

1

2

o

Igor Hoščuk

5

0

2

2

b

Matej Hečko

5

0

1

1

o

Samuel Fatul

5

0

0

0

u

Terka Somorovská

5

0

0

0

u

Marek Varečka

2

0

0

0

 

 

autor článku: Václav Kolátor