Prípravka na Majstrovstvách SR piata!

03.06.2014 20:42

 

Keďže v sezóne bolo na celom Slovensku všehovšudy len 14 tímov v mladšej prípravke, pozvánka na majstrovstvá SR sa ušla všetkým, aj nám. Víkend 24.-25. mája sme preto strávili v Nemšovej, kde nám organizátori do skupiny vylosovali okrem ligových známych zo Záhorskej Bystrice a Modry ešte Banskú Bystricu a domáci dievčenský tím.

Práve Nemšováčky boli našim prvým súperom. Začali sme dobre, keď sme po dvoch tretinách viedli 3:1. No posledná desaťminútovka vyzerala ako keď naši hokejisti hrali s Francúzskom, prehrali sme ju 1:5 a zápas celkovo 4:6. Škoda, mali sme to dobre rozohrané, ale treba priznať, že dievčatá hrali naozaj dobre, hlavne ich kapitánka, ktorá nám naváľala 4 góly a mala prsty aj v ďalších dvoch.

 

Proti Banskej Bystrici to bol z našej strany celkom vyrovnaný zápas, no na skóre to zo začiatku príliš vidno nebolo. Po prvej tretine sme prehrávali 0:2, po druhej 0:4, no v poslednej časti sme zabrali a dvomi gólmi nakoniec upravili na konečných 2:4.

V poslednom našom sobotňajšom zápase sme sa stretli so Záhorskou Bystricou a verili sme, že by sa nám mohlo konečne zadariť. Chlapci veľmi chceli vyhrať a išli za tým už od začiatku. Darilo sa nám v koncovke, zopárkrát sme mali aj šťastie na zaváhanie súperovho brankára, a nakoniec sme po dobrom výkone a výsledku 6:2 brali prvé body. To, že si v nedeľu zahráme aj o umiestnenie a neskončíme na poslednom mieste bolo razom reálnejšie.

 

 

V nedeľu ráno bol našim posledným súperom v základnej skupine tím z Modry, s ktorým sme v lige dvakrát prehrali. V prvej tretine sme dvakrát viedli, no ani raz sa nám nepodarilo náskok udržať. V druhej desaťminútovke sme tromi gólmi súperovi odskočili a vedenie sme si už až do konca postrážili. Po výsledku 6:2 sme práve Modranov predbehli v tabuľke našej B skupiny a „poslali“ ich do boja o 7. miesto.

 

V poslednom našom zápase na MSR sme sa stretli s chlapcami z Grasshoppers Žilina. Hra bola po celý čas vyrovnaná, so šancami na oboch stranách, no zatiaľ čo nám sa podarilo presadiť dvakrát, tak nášmu súperovi ani raz. Konečné 5. miesto všetkých veľmi potešilo, ako chlapcov, tak aj o dušu fandiacich rodičov.

 

Celkovo za dva dni odohrali chalani päť dobrých zápasov, rozhodne nesklamali a dúfam, že si z Nemšovej odniesli veľa skúseností, ktoré zužitkujú v budúcej sezóne. Veľká vďaka organizátorom za turnaj a aj rodičom za pomoc so svojimi ratolesťami a dopravou.

 

Štatistiky z MSR

post

meno

Z

G

A

B

u

Martin Kušnárik

5

6

0

6

u/b

Samuel Ferenc

5

4

0

4

o

Alex Bagin

5

3

1

4

u/b

Samuel Mandl

5

2

0

2

u/b

Ján Alex Bezděk

5

2

0

2

u

Hugo Sadloň

5

2

0

2

o

Alex Havrila

5

1

0

1

o

Leo Herchl

5

0

0

0autor článku: Václav Kolátor