Prešov zdolaný

30.09.2018 17:13

FBC Mikuláš Prešov - ŠK Lido Prírodovedec        1:5 (0:1, 1:3, 0:1)


Kanadské body: Slezák 2+1, Ringer 1+1, Dobrovodský 0+2, Gažík 1+0, Sekerka 1+0

Strely - 18:22

Vylúčenia - 0:1

 

Po minulom týždni plného florbalu, kedy sme prehrali 4:7 s Tsunami Záhorská a na ďalší deň sme si spravili chuť na mestskom rivalovi spod mosta Lafranconi, Hurikánu a vyhrali sme 12:2 sme išli do akcie opäť. 4. extraligové kolo znamenalo pre nás cestu na ďaleký východ do pevnosti Mikuláša Prešov, kde Liďáci zatiaľ nikdy nevyhrali. Avšak, všetko je raz po prvýkrát. Na svoj prvý zápas za „Rangers“ nastúpil Lukáš Pollák, ktorý k nám prestúpil z Hurikánu a na poslednú chvíľu doplnil naše počty aj Srdciar a.k.a Američan a.k.a Koňár, Daniel Mankoš, ktorý len niekoľko hodín pred zápasom priletel po štyroch mesiacoch z USA. Pre Dančiho  bol zápas o to zaujímavejší, že v nových dresoch hostí sa predstavil jeho mladší brat David.

Úvodných 10 minút stretnutia bolo viac v réžii domácich, keď sa Bratislavčania ešte dostávali do prevádzkového tempa po dlhej ceste. Prešovčania však náš pomalší  vstup do zápasu nepotrestali. Na gól sa čakalo až do 17. minúty, kedy Ringer prevzal ešte na vlastnej polovici loptu od Dobrovodského, ihriskom sa prehnal ako víchor a zakončil presne na vzdialenejšiu tyčku Barnišinovej brány. Do konca tretiny sme boli na koni, no skóre sa už nemenilo.
Druhá tretina bola najzaujímavejšia pre oči divákov, ktorí odvážne sedeli na tribúne v tričkách „LIDO FLOORBALL“. Bratislavčania pokračovali v nastolenom tempe z prvej tretiny, avšak Koňáre sa postupne herne doťahovali.  V čase 6:01 skóroval Bernolákovský rýchlik č. 26, Filip Sekerka, ktorý ako Steven Stamkos vymietol pavučiny v šibenici domácej svätyne a tešil sa zo svojho 6. bodu v sezóne. Šance Prešovčanov pribúdali, ale Dobrovodský bol nepriestrelný. Teda, do chvíle, kým si nespomenul, že chce ušetriť tímovú kasičku od výdavkov za vychytanú nulu a v 14. minúte si do brány nešťastne zrazil strelu Aštaryho, ktorá pôvodne mierila do pravej žŕdky. V 18. minúte vybojoval trestné strieľanie Richard Lelák. Toho sa ujal kapitán Slezák, ktorý v duchu hesla „Dozaduuu“ schladil halu na Sibírskej a poslal Lido do vedenia 3:1. Minútu na to sa prezentoval aj Herr Gažík, ktorý lišiacky čakal na 5 sekúnd padajúcu loptu a jemným tečíkom dal ďalší gól do šatne v náš prospech.
V zápasoch Prešov - Lido zvyklo posledné dejstvo priniesť drámu až do poslednej sekundy, takže sa dalo očakávať veľa. Domáci sa snažili, avšak Dobrovodský ich prichádzal do zúfalstva. Najväčšiu šancu mali Prešovčania v presilovke, keď sa nechal zbytočne vylúčiť pomocník šerifa Miško Vico, ale Fantastické štvorky si svoju úlohu splnili na výbornú. Liďáci skórovali do konca tretiny ešte dvakrát. Prvýkrát bohužiaľ strieľal Lelák, ktorému celý zápas nepriali hviezdy a gól nebol uznaný, pretože bola posunutá brána. Posledné slovo v zápase mal opäť Slezák, ktorý 40 sekúnd pred koncom dal gól cez celé ihrisko do prázdnej brány a zatĺkol tak posledný klinec do rakvy. Liďáci teda historicky prvýkrát vyhrali v Prešove!

Potešilo: 94,4% úspešnosť a 2 asistencie Dobrovodského, 1 inkasovaný gól, disciplinovanosť, hra s rozvahou počas celého zápasu, efektivita
Sklamalo:  zbytočné  ofenzívne chúťky v závere zápasu

 

Florbalové ozveny, René Selzák: 
"Ten Čeklis to je nejaká firma z Bernolákova?" (pozn. redakcie: Čeklis je historický názov obce Bernolákovo, ktorý používa miestny odchovanec rýchlik Filip Steven Joe Stamkos Thorton Sekerka McQueen)

 

Roland Bluska, tréner (pre szfb.sk):
„Po dlhej ceste sme sa sústredili na úvod zápasu. Počiatočný tlak sme ustáli a presadili sme sa individuálnym spôsobom. V druhej tretine sme efektívnou kombináciou dokázali súpera prečísliť a dali sme dôležité góly. Pozorne sme bránili. To robilo súperovi problémy. Dobre sme plnili obranné úlohy a napádanie sme vedeli vyriešiť technickou hrou. Z víťazstva sa tešíme a budeme sa zodpovedne pripravovať na ďalšieho súpera.“

 

Martin Sikorjak, hrajúci tréner Prešova (pre szfb.sk):
„Vynikajúci brankár hostí, efektivita a vynikajúca obrana súpera dnes rozhodla o našej prehre. Stále nám chýbajú strelci a skúsenosti z ťažkých a vypätých situácii. Budeme makať naďalej aby sme postupne išli smerom nahor.“

 

Najbližšie si zmeriame sily v domácom prostredí budúcu sobotu s AS Trenčín. Príďte nás podporiť o 18:00 do haly Elán!

 

Autor: Pavol Veninger