Predposledné kolo M1 iba s jedným zápasom, ale úspešným

09.03.2014 15:45

Včera naši chlapci z A-čka nastúpili na predposledné dvojkolo, v ktorom si mali zmerať sily s Trenčínom "B" o 8:00 a s Košicami o 18:00. Košičania sa však nevedno prečo z tohto kola ospravedlnili, a tak sme hrali iba jeden zápas o 10:00 proti Trenčínu.

 

ŠK 1. FBC Trenčín "B" - ŠK Lido Prírodovedec 3:8 (0:2, 1:2, 2:4)

Kanadské body: Letaši 2+2, Günther 2+1, Vasilenko 1+2, Kazimír 1+1, Had 1+0, Holíček 1+0, Haliena 0+1

Strely na bránu - 27:24

Vylúčenia 1-0

 

Oddýchnutí a bez akéhokoľvek stresu sme nastúpili do odvetného zápasu proti rezerve Trenčína, kde bol jeden hráč na súpiske mužov (ročník 94) a zvyšok tvorili dorastenci a juniori. Uvoľnene hrajúci Liďáci sa snažili hneď od začiatku diktovať tempo hry a vytvárali si šance, ktoré však nekončili gólom. "Domáci" zase útočil v podobe podarených rýchlych protiútokov, no ani im sa nepodarilo otvoriť gólový účet. Iniciatívy sa teda chopil v 9. minúte Kazimír, ktorý by väčšine protihráčov mohol byť aj otcom, keď zo strednej vzdialenosti poslal Liďákov do vedenia. Od toho momentu sme hrali krajší kombinačný florbal, len nám robilo problém správne zakončiť. Tesne pred prvou sirénou však ešte rozjasal fanúšikov v hľadisku Vasilenko

Druhé dejistvo sa nieslo už vo vlažnejšom tempe. Veľa z hracieho času sa odohrávalo pri mantineloch, v rohoch a s máličkom šancí, ale mužom v žltom to celkom vyhovovalo. Jediný, kto musel byť sklamaný mohol byť divák na tribúne. Tomu však dal dôvod na radosť v čase 8:50 Letaši a o 1,5 minúty Günther, ktorý iba nastavil čepeľ a využil dokonalú nahrávku spoza brány od Letašiho - 0:4. Po tomto góle sa zapojili do hry aj náhradníci na čele s trénerom Halienom, ktorý si po slušnej odmlke opäť obliekol dres! Trenčania využili príležitosť a v čase 12:17 zmarili Veningerove plány na čisté konto. 5 minút do konca tretiny sme dostali možnosť trestného strieľania, na ktoré sa sebavedome postavil tohtokolový drevák Haliena, no jeho kľučky vyšli navnivoč, keď ho pekným zákrokom vychytal brankár domácich. V následnej presilovke sa nám zvýšiť náskok nepodarilo.

Posledná tretina sa niesla v podobnom duchu ako tá druhá. Žiadny napínavý florbal sa nehral, no šance boli na oboch stranách a tentokrát z nich padlo aj viac gólov. Na začiatku siedmej minúty dostal príležitosť na skórovanie Holíček a šancu s prehľadom premenil. O pár sekúnd na to sa presadil aj obranca "Havran" Had, keď využil protihráčovu hokejku na to, aby usmernil loptu do bránky - 1:6. V čase 11:37 z takmer nulového uhla vystrelil odchovanec púchovského florbalu na našu bránu, lopta sa dematerializovala, preletela Veningerovi cez bok a na počudovanie celej haly sa zjavila zhmotnená v bránke. Rýchlou odpoveďou bol gól z brejku, ktorý vsietil Letaši. Trenčania sa zmohli ešte na jeden gól zo štandartky, keď sa Liďáci vybrali na striedačku a súper aj keď chvíľu nechápal, okamžite posielal nahrávku a po následnej strele sme obdržali tretí gól. Posledné slovo v zápase mal opäť náš kapitán a doprial svojmu rivalovi Halienovi premiérovi bod v tejto sezóne, keď premenil jeho nahrávku spoza brány. 

 

Potešilo: uvoľnená hrá, iba 3 inkasované góly, 8 vstrelených gólov, efektivita streľby (z tých striel, čo išli na bránu =)), asistencia Halienu, divácka "fan base" 

Sklamalo: málo striel na bránu, zlomená hokejka Holíčka, Bucov nevstrelený gól

 

Po jednom zápase sme sa teda pobrali domov. Dohrávku so Žltým snehom Košice odohoráme nevedeno kedy, nevedno kde a nevedno či vôbec. Každopádne nás čaká už len jedna porcia zápasov v prvej lige, keď si o dva týždne pravdepodobne 23. zmeriame sily v Trnave s Detvou a v poslednom zápase sezóny sa postavíme opäť proti Modre. Všetci fanúšikovia sú viac ako vítaní a môžu sa potom tešiť spolu s hráčmi na ceste domov z celkového umiestnenia a postupu. Vidíme sa tam!

 

Autor: Pavol Veninger