Pre naše ženy sa sezóna skončila 6. miestom

28.03.2014 18:49

 

Lidožienky majú za sebou ďalšiu v poradí tretiu sezónu, v ktorej sa umiestnili na konečnom 6. mieste. Pre niekoho to bola sezóna prvá, pre iného posledná, ďalší ju považuje za vydarenú, iný za menej.

V poslednom dvojkole žienkam z Lida už nešlo o veľa. Rozhodovalo sa či obsadia 5 až 7 miesto. O to mali väčšiu možnosť poriadne sa zabaviť hrou, čo nie až tak úplne vyšlo. V prvom zápase Liďáčky riadne potrápilo ŠK 1. FBC Trenčín a v druhom s domácimi FBK Michalovce konečne predviedli čo v nich je a vybojovali jeden bod.

 

 

ŠK Lido Women – ŠK  1. FBC Trenčin 2:5

Kucejová 1+0, Bardoňová 1+0; Švardová 0+1, Boďová 0+1

Trenčanky nás prekvapili rýchlym gólom. To, ale ešte nič nemuselo znamenať. Hlavy sme mohli zdvihnúť, veď sme mali pred sebou takmer ešte celým 60 minút. Tie sme, ale naplno nevyužili. K zakončeniam i keď nie úspešným sa nám síce dostať darilo, no okulahodiacu hru sme teda nepredviedli. Odhodlanie vyhrať nechali Lidožienky zrejme v šatni, čo sa odrazilo aj na konečnom skóre. Gólovo sme sa  presadili len v druhej tretine. V úvode na 1:2 doťahovala Romča Kucejová a na 2:3 Iva Bardoňová. Na začiatku tretej časti hry tu teda  stále bola  reálna možnosť otočiť zápas v svoj prospech, keď súper viedol len gólovým rozdielom. K tomu by bolo potrebné sa prebudiť a začať makať na plné obrátky. Žiaľ toho sme sa nedočkali. A Lidožienky zahodili takmer poslednú z tohtosezónnych šancí si z chuti zahrať.

 

ŠK Lido Women – FBK Michalovce- Eastern Wings Michalovce 7:7

Kucejová 1+3, Karásková 2+1, Vranková 2+0, Bardoňová 2+0,   Šišmišová 0+1, Tomášková 0+1

Prebudiť Šípkové Lidoružienky zo storočného spánku nemusel ani čarovný bozk princa. Bohato stačilo čaro, ktoré zanechal pozápasový trenďov príhovor či skôr kompletný preplach žalúdka. Ale na poobedný duel Liďáčky nastúpili ako vymenené. Nechýbala im ich povestná bojovnosť, obetavosť chuť či radosť z hry.

Súboj s domácimi FBK Michalovce bol viac než náročný, bohatý na emócie, vylúčenia i góly. Ako prvý udrel súper. Náš gólový účet sa otvoril až v polovici tretiny, keď michalovskú brankárku zo šťastím prekonala Iva Bardoňová. Tú onedlho napodobnila Aďa Vranková, a tak sme do šatne odchádzali za tesného no priaznivého skóre 2:1.

Hra v druhej dvadsaťminútovke sa prelievala z jednej strany na druhu. Súper to na nás skúšal dlhými výhodmi zo svojho obranného pásma a náš útok sa predviedol nejednou vydarenou kombináciou. V úvode sme inkasovali, ale do vedenia nás rýchlo dostala naša kapitánka Aďa Vranková. Vzápätí Michalovčanky dorovnali, ale netrvalo dlho a Liďáčky mali vďaka Katke Karáskovej opäť dôvod na radosť. Potom sa loptička dostala na hokejku Romči Kucejovej, ktorá predviedla jedno zo svojich florbalových divadielok. Preštrikovala sa pomedzi bezmocné súperky sťaby to boli cvičné stojančeky  a rovnako bezmocnú nechala aj ich brankárku. Ďalší presný zásah patril nášmu súperovi, ale i na ten Lido dokázalo odpovedať. Dvojgólový náskok sme si žiaľ neudržali a dievčence z Východu znížili na 5:6.

Začiatok tretiny patril opäť Michalovčankám, ktorým sa podarilo dorovnať. V tohtozápasovom trende gólových odpovedí Liďáčky pokračovali a v 49. minúte striedačku rozjasala Katka Karásková. Chuť po dvojbodovom zisku bola jasne čitateľná u oboch tímoch. Nasledovali, ale krušné chvíle pre Lido. Oslabeniu o dvoch hráčov čelilo úspešne.  Hre v našej početnej nevýhode sa niesli i záverečné minúty. Svoj chvályhodný celozápasový brankársky výkon potvrdila Viki Ščasná dvomi vychytanými nájazdmi. Osudným sa stal čas 19:22, keď Lido v hre štyria na štyroch sekundu pred návratom svojho piateho hráča na plochu inkasovalo vyrovnávajúci gól.

So sezónou sme sa rozlúčili kvalitným a odovzdaným výkonom, ktorý žiaľ na konečnu výhru nestačil.

 

autor článku: Evička Macovie