Po Hurikáne Lido odolalo aj Tsunami!

15.12.2014 19:50

Sedem priečok v tabuľke a šestnásť bodov. Taký bol rozdiel medzi ŠK Lido Prírodovedec a Tsunami Stupava pred piatkovým predohrávaným zápasom Salming extraligy. Treba povedať, že Lido nastúpilo prvýkrát bez svojho kapitána Romana Günthera, ktorého neposlúcha achilovka. V tomto zápase preto chalani z Lida chceli zabojovať aj kvôli nemu a pre neho.

ŠK Lido Prírodovedec - Tsunami Stupava 7:6 (2:1, 1:2, 4:3)

Kanadské body: Letaši 2+1, Holíček 2+0, Gramblička 0+2, Vasilenko 1+0, Hordosy 1+0, Bencel 1+0, Pagáč 0+1, Kašlik 0+1, Kozaňák 0+1

Strely na bránu: 19:28

Vylúčenia: 0:2

Opäť raz nechýbali organizačné zmätky. Hráči sa najprv rozvičili, aby potom zistili, že halu majú rezervovanú o polhodinu neskôr a mohli sa tak akurát pozerať na tréning hráčok prvoligového ženského tímu Florpéda. Zápas sa tak začal s menším oneskorením. Prípadní opozdilci v hľadisku však prišli teda včas a videli ako sa už v štvrtej minúte na ľavom krídle uvoľnil Gramblička a do prázdnej brány perfektne načapoval Holíčkovi. Ten do prázdnej brány z 20 centimetrov..... dal! Gratulujeme! O ďalšie dve minúty sa k odrazenej lopte dostal Letaši a svojou umiestnenou strelou do pravého vinkla prekonal brankára Stupavy, ktorý si dovtedy hádam ani len na loptičku nesiahol. Hostia boli týmto vývojom skóre zaskočení, no len do trinástej minúty kedy prvýkrát prekonali Veningera. Lido hralo defenzívne, hostia sa snažili domácich zatlačiť do ich ulity, no väčšinu striel domáci hráči zblokovali, ostatné pochytal brankár domácich prípadne mierili nad bránu. Prvá tretina tak skončila 2:1 pre Lido.

Do druhej tretiny sme vkročili však oveľa horšie, keď sme kapitulovali už po 41 sekundách. V polke tretiny Stupava prvýkrát viedla. Fanúšik v hľadisku, poznajúci útočnú silu Stupavy by si už myslel, že teraz to tam už začne padať a Stupava zápas rozhodne. No tento raz sa to nestalo. Ešte do prestávky Stupava na polovici stratila loptičku, do šance sa dostával Gramblička, ale opäť raz nahral Holíčkovi a ten vyrovnal. Kto o Vladovi kedy vravel, že nenahráva, nech si dá desať. Stupava pokračovala v nátlakovej hre, Lido zas hrozilo z brejkov a nebezpečných striel. Do konca tretiny už góly nepadli, a tak stále platil pre nás veľmi dobrý stav 3:3.

Do tretej tretiny sa Lido nahecovalo ešte viac, prekvepenie bolo na dosah a bolo by hriechom to nevyužiť. O zápase rozhodli dva skraty, našťastie skraty Stupavy. Najprv v priebehu 27 sekúnd dva inkasovali góly. Najprv rozohral štandardku Kozaňák, pričom trafil Hordosyho do nohy a odtiaľ sa lotpička dostala do siete Stupavy. Konečne šťastný gól aj pre Lido. Potom hneď z ďalšieho striedania sa presadila aj prvá útočná formácia, keď sa presadil novozvolený kapitán Vasilenko. Stupava ešte v 12 minúte znížila na 5:4, no hneď nato prišiel jej druhý skrat, tentoraz inkasovali 2x po sebe v priebehu 24 sekúnd. Opäť to začal tretí útok, najprv dobre prešiel do protiútoku Kašlík a nahral voľnému Bencelovi, strela, gól a poďakovanie tam hore. Buly po góle, lopta pre Lido, nahrávka Pagáča Letašimu a 7:4 pre domácich. Na hodinách čas 12:51, ale závery bývajú dramatické. Hoci Lido malo do času 16:11 váhodu presilovku, zahralo ju zle a sekundu pred jej skončením dokonca inkasovalo po krásnom prieniku Kubaského. V čase 17:32 dokonca Stupava znížila na 7:6, keď Stupavčania vyšachovali domácu obranu a zblízka skórovali do prázdnej brány. Atmosféra hustla, asi minútu pred koncom spomedzi kruhov pálil jeden zo Stupavčanov, no strelu mieriacu do pravého horného rohu Veninger zázračne vytesnal nad bránu. Obe striedačky boli na nohách, Stupava zatlačila i odvolala brankára, Lido si však už víťazstvo z rúk vziať nedalo. Vyhralo 7:6 a v boji o záchranu / play off si pripísalo veľadôležité 3 body, s ktorými málokto čakal.

Najlepší hráči zápasu: Letaši - Kovaľ

Potešilo: dobrá hra všetkých 3 útokov, veľa zblokovaných striel, tímový duch a kolektívny výkon, počet divákov, žiadny vylúčený hráč, výkon brankára

Sklamalo: takmer nezvládnutý záver, nepremenené presilovky

Už tento víkend odohrá Áčko posledné dva zápasy, keď najprv v piatok cestuje do Trenčína, kde ho vyzve druhý celok v tabuľke - 1. FBC Trenčín. Rok 2014 ukončí áčko v nedeľu o 10:00 v hale Elán proti druhému trenčianskemu družstvu - čiernemu koňu extraligy - M-Športu Trenčín. Na tento zápas ste všetci srdečne pozvaní!