Na domácej pôjde okúsilo silu dorastencov aj ZTHŠ

30.03.2014 11:51

Po úspešnom zápase B-čka proti Legislatívnej smršti 12:2 sa predstavili pred domácimi divákmi aj dorastenci v zápase s posledným ZTHŠ. Prišli sme v oklieštenej zostave 7+1, no aj tak sme všetci tušili ako to dopadne. Na tribúne povzbudzovali opory A-čka Günther s Holíčkom, hráči B-čka a hrdí rodičia našich junákov. 

 

ŠK Lido Bratislava - ZTHŠ Bratislava 9:1 (0:0, 7:0, 2:1)

Kanadské body: Obšitník 3+2, Vnuk 2+1, Šulla 1+2, Šimon 2+0, Čierny 1+0, Kúšik 0+1

Strely na bránu: 39:16

Vylúčenia: 1-0

 

Prvá tretina skončila 0:0, ale zďaleka nebola taká napínavá, ako by sa mohlo z výsledku zdať. Mladíci z Mlynskej Doliny točili súpera na ich polovičke celých 20 minút, no bez streleckého zápisu. Všetky ich pokusy skončili buď na dobre chytajúcom brankárovi, alebo tesne mimo. Na Fülöpa išla za celý čas iba jedna strela, keďže viac toho naňho spoluhráči prejsť nenechali. 

V prvej prestávke odišiel zo zápasu Gunťo a tým ako keby odklial našich hráčov, keď už v ôsmej sekunde druhej tretiny vevalil Vnuk a o pár minút na to identicky vystrelil Vnuk, no pred bránou jeho strelu ešte tečoval Obšitník. Ďalších 10 minút sa skóre nemenilo, no obraz hry ostával. V 9. minúte síce súperovi ponúkol Viktor Vnuk trestné strieľanie, keď pri napravovaní vlastnej chyby obsekal súpera ako vianočný stromček, avšak šuhaj zo ZTHŠ nezvládol dôležitosť okamihu a lopta mu pri nájazde ušla. V pätnástej minúte sa teda rýchlou strelou z veľkého bránkoviska presadil neúnavný strelec Šulla, chvíľu po ňom mladík Peťo Šimon. Po ďalších dvoch minútach zúžitkoval Kúšikovu prihrávku spoza brány opäť kapitán #21. Do konca tretiny sa skóre menilo ešte dvakrát, keď najprv vymietol pavučiny Čierny a necelú minútu do konca predviedol akciu "hraj sa sám" Vnuk, keď obral súpera na polovičke, prešiel pomedzi všetkých hráčov a dal gól. 

V druhej prestávke dostali chalani "čelindž", že ak dostanú gól, tak budú behať obľúbené liďácke pyramídy. Chalani to zdá sa pochopili a vybrali sa zlepšiť si skóre aj v tretej tretine. Brankár hostí bol však v poslednom dejistve opäť proti a podarilo sa ho prekonať zase až nestarnúcemu Obšitníkovi, ktorý dovŕšil hetrik, ale šiltovky na plochu nepadali. Chalani však v obrane takmer vôbec nehrali, ale potom prišiel moment, ktorý donútil trénera Veningera zamyslieť sa, či chalani naozaj pochopili to, čo im v prestávke vravel, alebo chceli len pre seba urobiť niečo navyše. Každopádne v čase 11:00 rozohrával Viktor Šulla spoza brány a nádherným passom na čepeľ našiel pár metrov pred veľkým bránkoviskom osamotného chlapca v modrom a ten bol pripravený a okamžite zavesil do pravého vinkla liďáckej brány! =D Tak sme sa teda pobavili a gólovú bodku v zápase dal najmladší hráč v hale, Šimon, keď sa preštrikoval obranou hostí a zavesil takú, že oproti stojacemu protihráčovi odfúklo ofinu a skóre sa tak zastavilo na čísle 9:1. 

 

S mikrofónom za florbalom s Peťom Šimon v prvej tretine:

"To si mi ani nemal hovoriť, že je tu ten Gunťo. Veď hrám asi o 50% horšie!"

 

Potešilo: 9 vstrelených gólov, divácka kulisa, 1 inkasovaný gól, bavili sme sa hrou, pyramídy =)

Sklamalo: 1 zbytočne inkasovaný gól, zlý pomer šance:góly

 

Posledný zápas sa uskutoční budúci týždeň opäť na domácej pôjde proti tímu Modry. Príďte podporiť našu mládež v poslednom zápase sezóny, v ktorom si môžu zabezpečiť (a verím, že aj zabezpečia =)) konečné 4. miesto za silnou trojkou! 

 

Autor: Pavol Veninger