Lido obhájilo svoju česť a zachránilo extraligu!

22.04.2015 18:37

 

Po vyrovnaní barážovej série s Detvou na 2:2 sa o všetkom malo rozhodnúť v Bratislave. Do hlavného mesta sa chystala aj početná skupina fanúšikov Detvy, čo sľubovalo búrlivú náladu v hľadisku. Zahanbiť sa nedali ani domáci fanúšikovia, a najmä vďaka našim dorastencom a manažérke Slávke a Šamanovi a ich bubnovaniu a povzbudzovaniu bola v hale obojstranne výborná atmosféra. Hala sa začala plniť už dávno pred úvodným buly, vskutku nie je zvykom, aby už na rozcvičke bolo v hľadisku okolo stovka fanúšikov. Do začiatku zápasu prišla ešte ďalšia stovka a rozhodujúci zápas sa mohol začať.

 

ŠK Lido Prírodovedec - DTF Team Detva Joxers 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

Kanadské body: Gunther 2+0, Holíček 2+0, Pagáč 1+1, Golan 0+2, Vasilenko 1+0, Slezák 0+1, Gramblička 0+1

Strely na bránu 28:28

Vylúčenia: 3:2

počet divákov: 200

 

Začalo sa opatrne, oba tímy vedeli, že ide o všetko a snažili sa v obrannom pásme hrať jednoducho a obozretne. Ako prvý sa osmelil kanonier Vasilenko a jedovkou prestrelil gólmana hostí. O druhý gól sa postaral Gunther, keď po prihrávke zraneného, no predsa hrajúceho Grambličku strelou k bližšej tyčke prestrelil brankára hostí. Detva však do Bratislavy neprišla nadarmo, vylúčenie za priveľa hráčov na ploche potrestal Michálik, keď po peknej narážačke prehodil Veningera.

V druhej tretine sa hral opäť vyrovnaný florbal. Ako prví udreli tentokrát hostia, keď sa presadil opäť prvý detviansky útok a konkrétne Zorvan. V oslabovke pri vylúčení Slezáka sa do prečíslenia 2 na 1 dostali domáci Holíček a Bencel. Prvý menovaný slepec-sebec Holíček však Bencela nevidel a preto mu nenahral, ale len vystrelil, vyrazenú loptu dobehol a dorazil a tak mu bolo čiastočne odpustené 3:2. V týchto momentoch mala Detva pár dobrých šancí na vyrovnanie, ale buď trestuhodne prestrelila, alebo ju vychytal čarodejník s číslom 32 v bráne Lida Veninger. Udreli preto zákonite domáci, po nahrávke kapitána Golana sa konečne v tomto zápase presadil najmenší hráč na ihrisku Pagáč-ik, hoci si na jeho pokus brankár hostí letmo siahol - 4:2. Do konca tretiny zostávala minúta a taktika zastupujúceho trénera Mokošáka bola jasná, nedostať do konca tretiny gól. A hoci Lido bránilo posledný útok hostí dobre, z ľavej strany sa natlačil Michálik a predkom čepeľe nahodil loptičku za seba a trafil pravý horný roh Veningerovej brány. Po druhej tretiny bol teda stav 4:3 pre Lido.

 

Tretia tretina priniesla všetko, čo má kvalitný a zaujímavý flrobal mať. Oba tímy sa hrnuli do útoku, každý chcel rozhodnúť. Nad všetkými vyčnievali zákroky Schmidta a najmä domáceho Veningera, ktorí nechceli kapitulovať. Šance sa striedali na oboch stranách. Dve vylúčenia hostí, keď Detvanci vypli Mlynarčíka a Bencela, nedokázali domáci potrestať. Najväčšiu tutovku domácich spálil po prekrásnej nahrávke Gunthera do prázdnej brány Mlynarčík, keď jeho strela šla, ako sme to potom večer veľakrát počuli, asi toľkoto vedľa: <----------->. S pribúdajúcimi minútami domáci začali loptičku dlhšie držať v pásme hostí a zbierali tak cennú sekundy. Keďže hostia nedokázali vyrovnať, minútu a pol pred koncom sa odhodlali na hru bez brankára. Už po dvadsiatich sekundách sa lopty zmocnil Gunther, a padáčikom z vlastného pásma poslal loptu presne na centimeter k ľavej detvienskej tyčke a bolo rozhodnuté. Detva hrala naďalej vabank bez brankára, gól streliť nedokázala, naopak Golan vyhodil loptičku, detvianskemu obrancovi preskočila hokejku a tak uzavrel skóre zápasu druhým gólom do prázdnej brány Holíček. Posledné sekundy zápasu sa Liďáci sťaby Nagano 98 pochytali za ramená a s klaksónom sa vrhli na Veningera a začali sa oslavy záchrany extraligy.

Po odovzdaní ceny pre najlepších hráčov Zorvana a Veningera, nasledovalo podanie rúk s Detvancami, ktorý nám boli veľmi vyrovnaným súperom. Treba poznamenať, že posledný zápas sa napriek svojej dôležitosti odohral bez zbytočných zákrokov a v rámci fair-play, za čo treba poďakovať aj rozhodcovskej dvojici Cibík - Tomáš.

 

Najväčšia vďaka patrí našim fanúškom, ktorí nás nie len na tento zápas, ale celú sezónu chodili povzbudzovať a verili nám aj v tom najhoršom, že extraligu zachránime.

 

 

potešilo: výkon Veningera, dôležité dva góly Gunthera, pozorná obrana, tímový duch, podpora fanúšikov

sklamalo: vylúčenia

 

povedali po zápase:

 

Matej Golan, kapitán ŠK Lido: Súper bol na celú baráž veľmi kvalitne pripravený. V jednotlivých zápasoch rozhodovali maličkosti a sme veľmi radi, že séria dopadla pre nás úspešne. Podobným problémom so záchranou by sme sa v nasledujúcej sezóne veľmi radi vyhli. Chceme totiž zabojovať o účasť v play off.

zdroj:www.szfb.sk

 

Slavomír Ciglan, predseda klubu DTF team Detva Joxers: "Posledný vzájomný súboj s Lidom hodnotím ako najkvalitnejší z celej série o čom svedčí aj tesné skóre do predposlednej minúty. V závere sme hrali vabank a inkasovali do prázdnej bránky. Nemáme sa na čo sťažovať, všetko prebiehalo v korektnej atmosfére s kvalitnými rozhodcami a pred výbornou diváckou kulisou. Chýbalo nám už len trochu šťastia. Aj napriek čiastkovému neúspechu máme za sebou výbornú sezónu a v novej sezóne sa chceme znovu pokúsiť zabojovať o postup do Salming Extraligy."

zdroj:www.szfb.sk

 

Pavol Veninger, najlepší hráč Lida v baráži: "...a všetkých spomeň, lebo v sobotu sme to hrali všetci ako páni!"

 

Peťo Šimon, florbalová nádej: "Palo chytal ako Boh!"

 

Gabriel Gustavsson Mészáros, slovenský florbalový veľbrankár: "Sezóna 2014/2015 trvala pre ŠK Lido najdlhšie, o hodinu dlhšie jak Tatran Střešovice. Ale dokázali to urvať a udržali sa v extralige. Gratz." zdroj: FB profil Gabriela Gustafssona

 

Andrej Vasilenko, najproduktívnejší hráč ŠK Lido Prírodovedec v sezóne 2014/2015 na margo diváckej návštevy: "Neviem koľko divákov prišlo na Superfinále do Prahy, ale isto ich nebolo toľko, aby museli sledovať zápas postojačky."

 

Karin Grambličková, matka strelca Vladimíra: "DAKUJEME CHLAPCI!!!!! Perfektná atmosféra, úžasná hra...."

 

Patres Paulikovič, majster Slovenska vo florbale: "Kľud!"

 

René Slezák, posila: "Aké pivo tú mate najlacnejšie? Desinu? Tak trinásťkrát!"

 

Jozef Mlynarčík, autor strely, čo šla mimo: "Tá strela išla toľkoto mimo!"

 

JH