Lido B cez Malacky do semifinále BAM2!

29.04.2014 22:03

 

ŠK Lido Bratislava B – 1. SC Malacky (3:0, 2:3, 2:0)

Kanadské body: Günther 1+0, Bencel 2+2, Kašlík 1+0, Vnuk 0+1,  Hečko ml. 2+1, Uríček 1+0

Poslednú aprílovú sobotu odohralo Béčko štvrťfinálový zápas proti 1. SC Malacky a získalo vytúžený postup do semifinále druhej ligy mužov. Celý priebeh ste mohli sledovať cez historicky prvý offline prenos Jožka Holíčka. Komu to ušlo, ten si ho nájde na v historií na Lido facebook fanpage. Vzhľadom na to pridávame už len krátke zhrnutie.

Treba pochváliť chalanov, že aj keď  v poslednom zápase pred play-off vysoko porazili Legislatívnu smršť, zo zápasu sa poučili a proti Malackám nastúpili zodpovedne a s rešpektom. Hra bola krásna a dynamická. Lido sa nedopustilo žiadneho nedovoleného zákroku, naopak Malacky ich mali až tri. Zo stretnutia bola cítit tímová súdržnosť. Všetci si ponúkali prihrávky ako na zlatej tácke, no v správnej chvíli prišli aj osobitné presadenia, z ktorých padli tri góly. Obrana bola kreatívna, vymieňala si loptu, kým si útočníci vypracovali dobré pozície pre prihrávku. Prechod do útočného pásma bol plynulý a bez vačších excesov. Preberanie hráčov, prehľad o hre a chladná hlava, nič z toho na strane Lida nechýbalo.  Výnimočne sa darilo Rasťovi Bencelovi, ktorý si odniesol  4 kanadské body a mladšiemu Hečkovi , ktorý skončil s troma. Farmi štandardne, ako sme čakali, vytiahol zopár gymnastických zákrokov a jeden šprintérsky, ktorý sme teda nečakali. Nesmieme zabudnúť ani na Vajdu, ktorý svojim originálnym výzorom vyzdvihol tímovú fotku medzi všetkými ostanými. Poraziť ju može už len prítomnosť víťazného pohára, tak držte palce!

V mene Béčkarov ďakujeme všetkým, ktorý nás prišli do Elánu podporiť  a pozývame vás na semifinálový zápas, ktorý sa odohrá túto nedeľu na Šturáku so začiatkom o 10:00.

 

autor článku: Kubo Švrček