Kto nemá rád pyramídy, ani nie je Liďák! - Pavol Hronský

01.10.2012 17:15

 

Možno viacerí z Vás si na tréningu áčka všimli viacmenej ešte stále novú tvár v našich farbách. Nie je ním nik iný, ako bývalý hráč Juventy Žilina, center hrajúci s veľkým prehľadom a kučeravý matfyzák v jednej osobe. Predstavuje sa nám Pavol Hronský.

 

Predstav sa nám, kto si, odkiaľ pochádzaš, čo študuješ a ako dlho sa venuješ florbalu?

Ahojte všetci! Volám sa Palo a pochádzam zo Žiliny. Momentálne sa moje štúdium ustálilo na treťom ročníku na matfyze, obor ekonomickej a finančnej matimatiky. No a čo sa týka florbalu, tak prvú "tesco florbalku" som držal v ruke roku 2000. Ale serióznejšie sa mu venujem od roku 2004, pričom v rokoch 2008 (začiatok roka) - 2010 (začiatok školského roka) som hokejku v ruke nedržal.


Hrával si za žilinskú Juventu, predstavil si sa aj na juniorských majstrovstvách sveta, ako spomínaš na toto obdobie a spoluhráčov?
 

Môj materský klub bol Juventa Žilina a v roku 2007 som sa zúčastnil na MS U19 vo Švajčiarsku. Asi až na môj posledný rok (2007), ktorý bol paradoxne vrcholom mojej kariéry, som sa z florbalu veľmi tešil. Hral som ako center druhého útoku spolu s mojimi dvomi spolužiakmi a dvomi ďalšími kamarátmi. Ak ma pamäť neklame, tak dvaja ešte aj teraz aktívne hrajú (Tomáš Cibulka v Hurikáne a Peťo Klapita v FBC Trenčín). Keďže sme boli všetko chalani rovnakého veku, hrali sme spolu aj juniorské súťaže, v ktorých sme, dá sa povedať, žali úspechy. Postupne sme sa prebojovali z tretieho a druhého miesta v rokoch (2004, 2005) na prvé (v roku 2007), ktoré nám paradoxne pre "neplatnosť" (pre podrobnosti sa treba pýtať pána Blaška st.) neudelili, a tým pádom mi chýba titul majstra Slovenska.


Počas štúdií v Bratislave si sa obzeral po nejakom tunajšom tíme. Tvoja cesta do Lida bola zaujímavá, popíš nám ju.
 

Popravde, po MS vo Švajčiarsku sa mi pritrafilo zranenie ramena, ktoré mi dalo na určitú dobu stopku. Keď som k tomu pripočítal fakt, že som menil školu, tak som myslel, že tým pre mňa florbal končí a ak, tak sa mu budem venovať len na veľmi amatérskej úrovni. To sa mi darilo až do nejakého decembra 2009, kedy som PrifUK-Opene zaujal spoluhráča z matfyzu, ktorý ma prizval do tímu Spartans Bratislava, ktorý vtedy hrávala tretiu ligu a mal ambície postúpiť do druhej. Nechal som sa ukecať (rozišiel som sa práve s frajerkou, tak som si našiel náhradu za voľný čas). Postúpiť do druhej ligy sa postúpilo, ale ako sa neskôr ukázalo, práve postup spôsobil rozpad klubu. Takže som bol opäť na suchu. Po nejakej dobe ma prehovárali do Seahorses, kde som nejakú dobu trénoval. Keď došlo k tomu, aby som prestúpil, tak sa nevedelo, kde je moja registračka. Koníkom som povedal, že ak ma chcú, tak nech ten prestup vybavia, že mne sa behať po zväze a hľadať, kde mám vydanú registračku, nechce. Bolo asi mesačné obdobie temna, do ktorého prišiel PrifUK-Open. Tam sme síce ako Matfyz moc nezahviezdili, ale mne sa podarilo stať sa strelcom turnaja. To už za mnou došiel Moky s tým, že či nechcem hrať radšej v poriadnom klube extraligu, ako nejakú trápnu druhú ligu. Povedal som mu rovnakú odpoveď. Kto skôr vybaví prestup, tam budem hrať. No a o necelý týždeň som sa stal hráčom Lida :)


Pozorní priaznivci florbalu Ťa môžu zahliadnuť aj na Vysokoškolskej lige či na PRIFUK Open-e, kde hájiš aj s priateľkou farby Matfyz-u. Aké šance pre svoj tím vidíš v tomto ročníku a podarí sa Vám v dohľadnej dobe poraziť neprekonateľný tím Prífuk-u?
 

Veľmi dobrá otázka. Pre tento rok, ak sa vysokoškolská liga uskutoční, alebo ak sa stretneme na PrifUK-Opene, myslím, že budeme mať o dosť lepšie zloženie ako po minulé roky a všetci súperi by mali byť v strehu. A to vážne nehovorím len tak. Ale predsa len čas ukáže, či sú moje očakávania prehnané, alebo PrifUK ostane stále neprekonaný :)


Ako sa cítiš v Lide, s kým si najlepšie rozumieš na ihrisku či mimo neho?
 

V Lide som spokojný. Chalani a partia super. Zatiaľ ma nikto nikam neposlal, takže sa nemám na čo sťažovať. Tréner má cit pre mojú kondíciu a keď vidí, že ja už nevidím, tak mi nedá cvičiť. Ale zas často sa mu darí ma do nevidiaceho stavu dostať :) Veď kto nemá rád pyramídy, ani nie je Liďák, že?


Kedy Ťa nedočkaví priaznivci Lida konečne uvidia v súbojoch I. ligy?
 

Pevne verím, že všetci nedočkaví priaznivci Lida ma uvidia na prvom domácom kole, tj. 20.10.

Ďakujeme za rozhovor a želáme hlavne ešte veľa pyramíd, ktoré má Palo Hronský v takej obľube!