Extraligisti s Košičanmi bez bodu

19.10.2014 19:32

Na tento víkend nás čakalo domáce dvojkolo s východniarskymi celkami, konkrétne z Košíc. Florkáčksky majster a ATU-čkarsky adept na titul. Zápasy sa sľubovali ťažké, no Liďáci určite nechceli dať svoju kožu zadarmo! 

 

ŠK Lido Prírodovedec - Fbo Florko Košice 7:10 (3:4, 0:5, 4:1)

Kanadské body: Holíček 2+0, Paulikovič 2+0, Gramblička 0+2, Günther 0+2, Hordosy 1+0, Kozaňák 1+0, Letaši 1+0, Bencel 0+1, Kazimír 0+1, Vasilenko 0+1

Strely - 29:48

Vylúčenia - 4:3

 

V piatom kole Salming Extraligy privítali Prírodovedci na domácej palubovke úradujúceho majstra z Košíc, Florko. Vedenia sme sa ujali ako prví, keď sa už po 60-tich sekundách ocitol sám pred bránou Holíček a nedal Konečnému šancu. Odpoveď Florkáčov prišla po piatich minútach hneď dvojnásobne, keď sa v rýchlom slede za sebou presadili až dvakrát. Na 2:2 však už v 9. minúte dorovnával Lukáš Kozaňák. Majster v 12. minúte zvyšoval na 2:3, keď využili presilovú hru, zatiaľ čo Vasilenko sedel na trestnej za hru na zemi. Liďáci sa však nevzdávali a zásluhou Paulikoviča sa opäť dotiahli. Domáci dostali možnosť presilovky o dvoch hráčov, no namiesto toho aby sme dali gól, sme inkasovali, keď nahodenú loptu Katlovský šikovne odobral Güntherovi a poľahky si poradil aj s Veningerom.

Začiatok druhej tretiny bol ako zo zlého sna a prepady v obrane hostia smrteľne trestali. V ôsmej minúte sa zronený Veninger po ôsmych góloch vypýtal na striedačku a nahradil ho Dobrovodský. Toho hostia hneď "rozchytali" v presilovke, ktorú im ponúklo vylúčenie Kašlíka a 2 sekundy pred jeho návratom zavesil nechytateľne "pod víko" Zemen. Do konca tretiny bol ešte raz vylúčený Mosný, ale zahriaty Dobrovodský  spolu s jeho spoluhráčmi už žiaden gól za chrbát nepustil.

Do tretej tretiny vstúpili domáci s odhodlaním niečo urobiť a to sa začalo napĺňať hneď od úvodu. Najprv to odštartovala akcia po osi Gramblička - Kazimír - Paulikovič, kde posledný menovaný rýchlou kľučkou "spravil" dvoch hráčov a lejzrom rozvlnil sieť za čerstvým brankárom Polyakom. Florko ešte v 4. minúte jeden gól dalo, no potom už sme skórovali iba my. V čase 5:41 skóroval centimetrovou strelou do protiľahlého vinkla z pravej strany Hordosy. Novo namiešaný prvý útok, kde Vasilenka nahradil Holíček hneď zafungoval, keď Günther prihrávkou na gól vyzval najprv Holíčka a o dve minúty na to aj Letašiho. Takže viac ako 11 minút do konca nám svitla nádej ešte niečo s výsledkom urobiť. Košičania sa ešte párkrát pokúsili opäť odskočiť, no recept na Dobrovodského už nájsť nevedeli. Bohužiaľ, však už ani my na Polyaka. V poslednej desaťminútovke sme do súpera bušili, vsieť gól sme už nedokázali. Ani v posledných štyroch minútach, keď sa hostia nevedeli dostať z vlastnej polovice.

 

Najlepší hráči: Lido - Gramblička, Florko - Kopčák

Potešilo:  bojovnosť až do konca, hra v útoku

Sklamalo: časté prepady v obrane, niektoré lacne inkasované góly, nezvládnutý úvod druhej tretiny

 

ŠK Lido Prírodovedec - ATU Košice 5:9 (0:7, 2:2, 3:0)

Kanadské body:  Vasilenko 1+2, Letaši 1+1, Paulikovič 1+1, Gramblička 1+0, Günther 1+0

Strely -  19:24

Vylúčenia - 0:0

 

V nedeľu sme si skrížili hokejky s dobre hrajúcim ATU. Bohužiaľ, keď bolo pre nás smutných prvých 8 minút druhej tretiny v zápase s Florkom, tak dnešných 8 minút od 7:20 do 15:30 bola hotová tragédia. Vyskúšali sme behať s fyzicky dobre pripravenými ATU-čkármi, no jednoducho to nešlo. Za prvých 7 minút boli síce Košičania bez strely na bránu, ale to len preto, že vyložené šance prepálili. Potom si však mušku popravili a siedmimi gólmi rozhodli o osude zápasu. Opäť sa raz ukázala sila extraligových mužstiev, keď ATU každé jedno prečíslenie pretavilo na gól. Po siedmom góle sa z brány porúčal Dobrovodský po tom, čo si poriadne ani nesiahol na loptičku, no treba povedať, že pri rýchlych kontrách nemal nárok. Potom to už začali hrať hostia na krásu, a tak žiaden gól už do konca tretiny nepadol.

V prestávke si chlapci povedali čo bolo treba, zmenili taktiku, stiahli hru na dve päťky a vyrazili do "nového" zápasu. Druhá tretina bola o poznanie lepšia, aj keď v čase 2:22 Košičania vyhrávali už 0:8. Hra už bola ale trošku vyrovnanejšia so šancami aj na našej strane. Najprv mal jednu Vasilenko, no Turek ho na bránkovej čiare vychytal. O chvíľu sa však z reparátu sa náš dlhoročný kanonier  nemýlil. V 11. minúte si loptu pri mantinely vybojoval Paulikovič, potiahol na stred a dal náš druhý gól. Minútu do konca sme bohužiaľ inkasovali ešte jeden gól, keď po krížnej prihrávke zvyšoval Pelegrin.

Posledná dvadsaťminútovka sa niesla v rovnakom duchu ako druhá len s tým rozdielom, že tentokrát sme skórovali len my. Bohužiaľ však nie 7-krát, ale iba 3-krát. Gól dal Gramblička, pavučiny vymietol Günther a štatistiky si gólom vylepšil aj Letaši.

 

Najlepší hráči: Lido - Vasilenko, ATU - Kročko

Potešilo: dodržiavanie defenzívneho systému v druhej a tretej tretine, fyzické zvládnutie zápasu, vyhratá tretia tretina

Sklamalo: prvá tretina, málo striel na súperovu bránu

S mikrofónom za florbalom, Andrej Kazimír:

 "Čo by to bol za zapas s Florkom bez toho, aby som mal dvojku." povedal nám Kazo s úsmevom na tvári =)

 

Po šiestich kolách majú Liďáci na konte stále iba 3 body. Sú na deviatom mieste, no na extraligový pelotón strácajú už 7 bodov. Víkendové zápasy nám však opäť ukázali, že ak si každý svedomito plní svoje povinnosti od trénera až po brankára, tak sa dá hrať s každým. Už budúci víkend v domácej ŠH Elán privítame mestského rivala spod mosta Lafranconi, Hurikán. Určite sa máte na čo tešiť a tešíme sa aj my, že nás prídete opäť podporiť. V neposlednom rade patrí opäť vďaka všetkým čo prišli pomôcť a podporiť!

 

Autor: Pavol Veninger
Foto: Karin Grambličková