Dostať sa do hornej polovice tabuľky - Jana Szakáčová

08.09.2012 16:57

 

Priaznivci Lida mohli od konca minulej sezóny vidieť na ženských tréningoch staronovú tvár. Nie je ňou nik iný ako dnes už opäť naša brankárka Jana Szakáčová, ktorá sa vracia do nášho tímu z Hurikánu.

 

Predstav sa nám v krátkosti, kto si, odkiaľ pochádzaš a kde študuješ?

Takže som Jana Szakáčová, ale väčšina ľudí ma volá "Saki". Som z Bratislavy a tento rok nastupujem do 1.ročníka inžinierskeho štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave.

Obligátna otázka, ako si sa dostala k florbalu a špeciálne k brankárskemu postu.

S florbalom som začala na strednej, kde sme ho hrávali na telesnej a po jednom turnaji ma oslovila Pavlína Waradzinová, že či to nechcem skúsiť za Lido naostro. Tak som si povedala prečo nie a začala som. Do brány som sa dostala čistou náhodou, keď som si to na jednom tréningu chcela vyskúšať. A odvtedy chytám.

Začínala si teda v Lide, ako si spomínaš na vtedajšiu stará partiu, kto Ti najviac utkvel v pamäti?

Stará partia bola super, vďaka tréningom s mužmi to bolo vždy veselé...konkrétne neviem, kto by mi až tak utkvel v pamäti, lebo či už baby alebo aj chalani, všetci boli super. :)

 

Ženský tím Hurikánu v minulom ročníku skončil na 8. mieste a v play-off hladko podľahol Žiline, mal Váš tím na viac alebo toto umiestnenie zodpovedalo Vašim výkonom?

Ja osobne si myslím, že celá sezóna bola trápením, objavovalo sa veľa zranení, nové hráčky prichádzali postupne celú sezónu, tím nebol veľmi dobre zohraný, ale aj napriek tomu väčšina hráčok išla do zápasov na 100%, len nie vždy sa darilo podľa našich predstáv a myslím si, že sme mali naviac, ale koniec koncov 8. miesto zodpovedalo situácii v klube.

Po sezóne si teda prestúpila do tímu ŠK Lido Women, čo Ťa k viedlo k tomuto kroku?

Asi chuť opäť sa baviť florbalom a byť znova v super kolektíve. V Hurikáne som sa takmer celú sezónu trápila, nebavilo ma trénovanie a tak som si povedala, že je čas na zmenu a aj po komunikácii s niektorými hráčkami ma to viac lákalo ísť do Lida, lebo som videla, že baby sa ním chcú baviť a že na druhej strane im snáď v nasledujúcej sezóne aj pomôžem k lepším výsledkom. A som rada, že som späť v Lide :)

Ako Ťa prijali baby medzi sebou a naopak ako si s nimi spokojná Ty?

Čo sa týka kolektívu, som úplne nadšená, baby sú skvelé, čo som videla hneď na prvom turnaji s nimi v Prešove, ktorými som si úplne užila. Ja som s nimi nadmieru spokojná, ale či aj ony, to neviem posúdiť :)

Na ženských tréningoch ťa vidno nielen v brankárskej pozícii, ale často aj v polohe trénerskej, snažíš sa našim mladým dievčatám odovzdať svoje predsa len o čosi bohatšie skúsenosti?

Nechcela som sa veľmi miešať do tréningov, ale keď vidím z brány nejaké nedostatky, ktoré sa dajú odstrániť najmä u hráčiek, ktoré sú nové, tak prečo nie. Poprípade sa snažím s týmito nedostatkami baviť s Maťom Šťastným, ktorý s nimi môže naložiť podľa svojho uváženia.

Tím sa posilnil, zlepšuje sa každý turnajom či tréningom. Aké sú Vaše ciele do novej sezóny?

Čo sa týka cieľov do novej sezóny, nezachytila som nijaké extra ciele, ale ja si myslím, že ak baby budú chodiť vo väčšom počte na zápasy a aj na tréningy, tak si myslím, že táto sezóna by mohla byť celkom úspešná a takým mojim osobným cieľom je, aby sme sa dostali do hornej polovice tabuľky, tak dúfam, že sa nám to podarí :)

Ďakujeme za rozhovor a želáme veľa úspechov v našich staronových klubových farbách!