Dorastenci v prvom domácom zápase nuloví

29.11.2014 19:46

ŠK Lido Bratislava - VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 3:5 (0:2, 1:3, 2:0)

Kanadské body: Achberger 1+0, Čulík 1+0, Šulla 1+0, Karaba 0+1, Turlík 0+1

Strely - 19:37 (8:6, 5:14, 6:17)

Vylúčenia - 2:0

 

 

Vo svojom druhom zápase sa naša najstaršia mládež stretla s Hurikánom. Prvý gól zápasu prišiel v čase 6:08, keď Hurikánci spoza brány napálili obrancu Achbergera a od neho sa lopta nešťastne dostala za Juklov chrbát. Druhý gól hostí padol o 50 sekúnd, no vtedy to už bola šikovnosť Hurikánca, ktorý si našiel miesto v bránkovisku a nikým nebránený skóroval, keď dostal opäť prihrávku z rohu. Liďáci pôsobili na ihrisku zmätene, čo deklarovalo aj vylúčenie za zlé striedanie. Našťastie oslabovku sme prečkali bez gólu. Naši chlapci síce tretinu vyhrali na strely, no poväčšine to boli len zahadzované lopty, zatiaľ čo Hurikán hrozil každým útokom, a tak môžeme byť radi, že po 20 minútach to bolo len 0:2.

Druhé dejstvo pokračovalo podobne ako to prvé. Hostia hrali a my sme len dúfali, aby sme nedostali gól. Predvedenú hru podčiarklo ďalšie vylúčenie za zlé striedanie v tretej minúte, avšak v tomto oslabení nás podržal Jukl a gól sme opäť neinkasovali. Nezvratné však prišlo v 9. a potom na konci 11. minúty, keď Hurikánci odskočili už na rozdiel štyroch gólov. Bratislavských "Rangers" pozdvihol v čase gól 13:25 Šullu. Tréneri miešali so zostavou ako Maxim Afinogenov s pukom v čase svojej najväčšej slávy, no ku koncu tretiny sme inkasovali piaty gól.

To čo sa nepodarilo za prvých 40 sme teda skúsili napraviť v posledných dvadsiatich. Jukla v bráne vystriedal Furinda, ktorý si "odpykal" prvé dorastenecké minúty (máš šťastie, že v dorastencoch nemáme pokladničku! =)). Zostava sa opäť pomenila a tentokrát už bola zmena užitočná. Hra sa trošku vyrovnala a začali sme mať šance aj my. V čase 8:51 sa podarilo presadiť liďáckemu Jágrovi, Pavlovi Čulíkovi strelou z pred veľkého bránkoviska. Hneď potom nastúpila do zápasu opäť tretia lajna, kde hneď za pár minút získal "momentum" na našu stranu Ilenčík, keď krásnym ramenom upratal súpera do mantinelu pri liďáckej striedačke. Hneď ďalšie striedanie to bolo už len o dva góly, keď svoju peknú akciu zakončil nováčik z Dragonsu, Achberger (znova tá pokladnička!). Furidna už do konca zápasu gól nedostal, no bohužiaľ ani brankár súpera, a tak sme opäť prehrali. 

 

 

Potešilo: výkony brankárov, vyhratá tretia tretina

Sklamalo: vypustené prvé dve tretiny, absencia komunikácie, zbytočné vylúčenia

 

S mikrofónom za florbalom, Viliam Achberger:

"Zo svojho gólu sa veľmi teším, pretože je môj prvý za Lido, a dúfam že tie ostatné budú padať aj vďaka prihrávkam mojich spoluhráčov. Keď som ten gól dal, tak som cítil úľavu, pretože som ho už veľmi chcel streliť a zároveň to bol gól na 3:5, takže celému tímu dodal nádej na lepší výsledok."

 

Prídite podporiť týchto chlapcov aj budúci týždeň v odvetnom zápase proti Florpédu, kde im teda určite máme čo vracať. V rovnakom čase 16:10 v ŠH Elán sa na vás tešíme!

 

Autor: Pavol Veninger