Dorastenci v posledných troch zápasoch nebodovali

27.02.2015 19:15

ŠK Lido Bratislava - ŠK FBK Bogdau Stupava 3:10 (0:4,1:5, 2:1)

Kanadské body: Karaba 1+1, Čulík 1+0, Fraňo 1+0, Čierny 0+1, Šimon 0+1

 

Domáci zápas proti rivalom so Stupavy bol nerozhodný až do 12. minúty, keď sa podarilo súperovi prvýkrát prekonať Jukla. Bohužiaľ, naši chalani neodpovedali, len do konca tretiny inkasovali ešte trikrát, a tak šli do šatne so štvorgólovým mankom.

Druhá tretina pokračovala v rovnakom duchu, a aj keď Jukl robil čo mohol, Záhoráci dali na 0:6 a už to bolo na uterák. V čase 15:10 vyplnil náš prvý riadok v zápise v kolonke gólov Čulík, keď strelou na bližšiu tyčku prekonal uzimeného brankára hostí. Stupavčania však dokázali po tomto góle ešte trikrát rozvlniť našu sieť, čo znamenalo po štyridsiatich minútach priepastný rozdiel 8 gólov.

Posledná časť sa teda už len dohrávala, aj keď na to, že to bolo o 8 gólov bolo na naše pomery na ihrisku dosť emócií. Našťastie okrem gólov sa už nič nestalo. Dokonca v tejto tretine sme ich dali viac, ako súper! Najprv v 6. minúte na dvakrát skóroval Emil Fraňo, keď dorazil nevydarenú Šimonovu strelu a potom o necelých 7 minút zdvíhal ruky nad hlavu Samo "Čolo" Karaba po prihrávke od Čierneho Andreja =)

 

Snipers Bratislava - ŠK Lido Bratislava 7:3 (0:0, 3:1, 4:2)

Zápas zhodnotil tréner Roman Günther:

"Do zápasu so Snipers sme vstúpili s tým, že nemáme čo stratiť, že vieme kto je favorit zápasu, no nechceli sme "dať svoju kožu zadarmo". V šatni sme si dali kvalitný pokrik a povedali si, čo budeme na súpera hrať, čo sa nám aj na 100% darilo takmer celý zápas. Súper síce určoval hru takmer celý čas, ale my sme ho dokázali svojimi brejkami neraz potrápiť a zahnať do defenzívy. V poslednej tretine nám trošku dochádzali sily, čo súper využil a dostal sa do pohodlného vedenia. Ku koncu zápasu sme už len skorigovali našu prehru dvoma krásnymi gólmi. Aj keď sme prehrali musím chalanov pochváliť za to, že podali kvalitný, obetavý a bojovný výkon, ktorý ocenili aj tréneri Snipers."

Na otázky v rubrike "Potešilo/Sklamalo" bola odpoveď:

"Okrem tímového ducha ma potešil aj výkon brankára Peťa Jukla, blokovanie striel a bojovná hra až do konca. Nesklamalo ma nič."

 

ŠK FBK Bogdau Stupava - ŠK Lido Bratislava 7:5

V poslednom zápase proti tomuto súperovi viedol náš dorastenecký tím Vlado Gramblička, keďže ani Günther ani Veninger sa ho nemohli zúčastniť, kvôli zdravotným problémom (resp. školským povinnostiam). Náš najmladší extraligista zhodnotil zápas takto:

"Podľa mňa to nebol dobrý zápas z našej strany. Boli tam fatálne chyby, čo sa týka rozohrávky a prechodov do útoku. Veľakrát sme nechali osamoteného súpera pred našou bránou a na to sme doplatili. Potešilo ma ale to, že aj za stavu 6:1 po dvoch tretinách sa chlapci nevzdali a dokázali vyhrať poslednú tretinu 1:4. Škoda, že začali hrať až v poslednej tretine."

 

Autor: Pavol Veninger