Dorastenci sfúkli Hurikán 11:2

22.03.2014 15:48

Po úspešnom zápase B-čka, ktoré skončilo výhrou našej rezervy proti Jánošikovým zbojníkom 6:3 nastúpili na zápas aj naši dorastenci. Dnes to bol odvetný zápas s B-čkom Hurikánu. Naši hrali síce v chudobnej zostave 7+2 so štyrmi staršími žiakmi, ale čo nám chýbalo na kvantite, tak sme dohnali na kvalite. 

 

ŠK Lido Bratislava - VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava - Bieli 11:2 (2:1, 5:0, 4:1 )

Kanadské body: Obštiník 4+1, Karaba 0+5, Čulík 2+1, Čierny 2+0, Šimon 1+1, Šulla 1+1, Roháľ 0+1

Strely - 30:20

Vylúčení 0:2

 

Chlapci si pred prvým hvizdom verili a boli odhodlaní vyhrať, čomu nasvedčovali aj úvodné minúty. V priebehu pár minút zavalili brankára hostí salvou striel, zatiaľ čo Jukl musel čeliť iba jednej strele. O prvý zápis do streleckej listiny sa postaral strelou kapitán Obšitník, ktorý načal svoje galapoobedie. V polovici tretiny sa k nemu ako druhý strelec pripojil Paľko Čulík, keď ho kapitán vyzval spoza brány 2:0. To bolo z ponúknutých šancí pre túto tretinu na našej strane všetko. Naopak 2 sekundy pred koncom si  náš brankár Jukl zobral príklad zo svojho extrénera Veningera a pri pokuse chytiť skákajúcu loptu nejako neodhadol ako veľim sa odráža a lopta ponad jeho rameno docupitala až do brány =) Na góle sme sa však iba pobavili a išli sme si oddýchnuť. 

Na začiatku druhej tretiny dal gól opäť Paľko Čulík po nahrávke Karabu. Keď však Obšitník uvidel, že jeho kolega z útoku má viac gólov ako on, tak najprv v čase 4:50 dorazil strelu Roháľa a presne o tri minúty na to v presilovke z ťažkej pozície z uhla premenil na gól peknú asistenciu z druhého rohu, ktorú mu poslal Karaba. Desiata minúta bola šťastná pre Andreja Čierneho, ktorý na jej začiatku dostal prihrávku od (prekvapivo) Karabu, ktorá sa neodmieta a potom na jej konci obral súpera, konečne prestal miešať a vystrelil - 7:1. Do konca tretiny sa gólostroj zastavil.

Pohodlné šesťgólové vedenie značilo pohodovú tretiu tretinu. Chalani hrali ešte lepšie ako predchádzajúce a najmä v obrane podali výborné výkony Šimon, Šulla a v tohtosezónnej premiére za dorast aj Matúš Roháľ, ktorí starších súperov skoro do ničoho nepustili. Keď Obšitník vstrelil svoj štvrtý gól, tak Hurikáncom tiekli nervy viac a viac, a tak po druhýkrát v zápase dostali dve minúty za hrubosť. Celkovo hra iba dvoch hráčov v bielom začala byť viac o tom ako niekomu spôsobiť bolesť ako o hre, ale našťastie im to poväčšine nevychádzalo a naši sa pomstili akurát tak gólmi. Posledný chlapec v červenom Viktor Šulla, ktorý mal v zápase 0+0, v čase 11:37 dostal prihrávku od Karabu (piata asitencia) a šikovne ju usmernil za chrbát súperovho brankára tak, ako by to urobilo jeho ruské hokejové alterego Pavel Dacjuk =) Do konca tretiny ešte ponúkol Čulík neodmietnuteľnú prihrávku Čiernemu, ktorý zavŕšil hetrik. Účet za nás ako posledný vyplatil chlapec nového milénia Peťo Šimon. Minútu do konca prvej tretiny ešte využil Hurikán šancu zo štandartky pred bránou a upravil na konečných 11:2.

 

Potešilo: 11 vstrelených gólov, kolektívny výkon, čistá hra, hra v obrane, všetci hráči si pripísali aspoň bod, výkon starších žiakov, 4 góly Obšitníka

Sklamalo: pokazený shutout Jukla

 

Dorastenci do konca sezóny odorhajú ešte dva zápasy na domácej pôde, proti ZTHŠ a Modre. Príďte ich podporiť a pozrieť sa ako vyhrávajú! 

 

Autor: Pavol Veninger