Dorastenci sa rozlúčili so sezónou výhrou 11:2

05.04.2014 13:45

V príjemnú sobotu 5.4. Šturák Arena otvorila svoje dvere dorastencom a ich fanúšikom posledný krát, keď si mali zmerať sily s rovesníkmi z Modry. Tentokrát sa zápasu zúčastnili čisto dorastenci, keďže starší žiaci bojujú o lepšiu priečku v tabuľke v Malackách. Dorastencov bolo až 9+1 a po dlhšej dobe boli prvýkrát vo väčšom počte ako súper! 

 

ŠK Lido Bratislava - FBC BlueBerries Modra 11:2 (3:1, 5:0, 3:1)

Kanadské body: Lenko 4+0, Obšitník 3+1, Vnuk 1+2, Gašparovič 1+1, Šulla 1+1, Kúšik 0+2, Šmihla 0+2, Čulík 1+0

Strely: 38:13

Vylúčení: 1-0

 

Posledná prvá tretina bola zo začiatku skôr rozpačitá, ako v našej réžií, ale každopádne to kto vyhrá tento zápas naznačil samozrejme Obšitník, keď zo štandartky z diaľky prekvapil azda všetkých okrem seba a poslal nás do vedenia. Vnuk Vnukovho vnuka Vnuk, ktorý hral na staré dorastenecké bedrá konečne v útoku pri súboji nešťastne padol a niekoľko striedaní nehral kvôli bolesti. Ako správny hráč sa potom ale vypýtal do obrany, kde nemusel toľko behať a pokračoval vo svojej hre. Modre sa podarilo v šiestej minúte vyrovnať a naši dorastenci v retro dresoch začali makať. V polovici zápasu už hra vyzerala tak ako sme čakali a hralo sa prakticky na jednej polovičke. V časoch 8:20 a 8:38 sa presadil dvakrát Lenko. Do konca tretiny sa už skóre nemenilo.

Druhá tretina pokračovala v nastolenom tempe, len padnúť nám to akosi nechcelo. V piatej minúte sa však presadil nováčik Gašparovič, no na dlhé minúty to bolo do kolónky gólov všetko. V 16. minúte si chalani užívali koľko ich je, a tak nakočili na ihrisko rovno šiesti. To sa ukázalo ako dobrý taktický ťah, lebo vo vlastnom oslabení sme skórovali, a štatistik Veninger nestíhal písať a po vypršaní Kúšikovho trestu už vešal Čulík. Pred druhou sirénou dal 4. gól nezastaviteľný Lenko

Posledná tretina sezóny priniesla 4 góly - 1 do našej siete, 3 do siete Modry. V prvom striedaní, ktoré odohral v útoku dával na 9:1 Viktor "Dacjuk" "Šulino" Šulla po peknej prihrávke Kúšika. V čase 5:11 svoj dvadsiaty(!!) gól v sezóne zaznamenal Obšitník. V minisúboji s brankárom opäť rutinérsky zakončoval do odkrytej brány. Hráč s číslom 21 mohol streliť aj 21. gól, no priestor medzi tromi tyčami bol už primalý. Sezónu uzavrel najskúsenejší zo všetkých, Viktor Vnuk strelou od polovice. 

 

Potešilo: splenené predsavzatie Michala Óó. (20 gólov), opäť sme sa bavili hrou, diváci, množstvo gólov

Sklamalo: 2 inkasované góly

 

 

Víťazstvom v poslednom zápase si chalani zabezpečili konečné 4. miesto, ktoré bolo predsezónnym cieľom. V doraste sme hrali tak, ako sme vedeli, prekvapovali skôr príjemne ako nepríjemne. Do budúceho roka tím opustia Hečko, Vnuk, Obšitník a Fülöp, keďže veková hranica nepustí. Za uplynulú sezónu teda ďakujeme chalanom, ich rodičom, trénerom, klubu a všetkým, ktorí nejako priložili ruku k dielu a tešíme sa na ďalšie sezóny! 

 

Autor: Pavol Veninger