Bratislavský výber '97 proti Maďarom bez výhry

20.03.2014 16:59

V nedeľu sa v ŠH Elán uskutočnili priateľské zápasy medzi výberom bratislavského kraja a maďarskej reprezentácie v kategórií dorastencov. Za bratislavský výber sa predstavila aj opora našich dorastencov Viktor Vnuk, bodov sa však v zápasoch bohužiaľ nepresadil. 

 

 

Výber Bratislavy - Maďarsko 7:8

 

Prvý zápas bol taký ako sa dalo očakávať. Prvú tretinu sa súperi iba oťukávali, skúšali čo si môžu dovoliť a čo zasa nie. Predsa len však tretina lepšie vyšla Maďarsku, ktoré sa ujalo vedenia. V druhej tretina sa hostia chytili a začali do našich mladíkov búšiť ostošesť a Bratislavčania povolili. Po pár góloch súper bez problémov diktoval tempo hry z čoho vyplynulo aj striedanie maďarského brankára, ktorý za 30 minút neinkasoval ani jeden gól a pustil do zápasu aj kolegu. Slováci ožili až poslednú tretinu, ktorú vyhrali v pomere 6:3, ale ani záverečný tlak víťazstvo nepriniesol. V zápase sa blyslo duo zo Záhorskej Bystrice Kubaský-Koval, ktoré sa postaralo o 6 zo siedmych gólov (5+0 a 1+4).

 

Výber Bratislavy - Maďarsko 6:16

 

Druhý zápas už mal aj úvod ako sa patrí, a tak po hymnách oboch krajín prišiel odvetný zápas. O tom sa však píše ťažko, keďže v zápase celý čas udávali taktovku Maďari a našich nepustili v podstate k ničomu. Do tretej tretiny sme ešte ako tak držali krok so súperom aspoň v skóre, ale v tretej tretine Slováci inkasovali 9 gólov, čo značilo absolútnu rezignáciu. 

 

 

Miniséria zápasov výberu dorastencov bratislavského kraja a dorastencov Maďarska je teda za posledné roky nerozhodná 3:3. V drese našich južných susedov sa vraj predstavili aj traja hráči starší ako 17 rokov, ale to nemení nič na fakte, že sme prehrali. Chalani si však z týchto zápasov určite niečo zobrali a veríme, že im táto skúsenosť v ďalšej kariére iba pomôže. Tešíme sa na ďalšie zápasy!

 

Foto: Facebooková stránka Snipers Bratislava

Autor: Pavol Veninger