Áčko ukončilo sezónu dvomi výhrami a skončilo druhé v M1!

24.03.2014 15:08

 

Posledné dvojkolo odohrali naši muži uplynulú nedeľu v Trnave už s extraligovou istotou. No bojovali ešte o to, z akého kovu budú mať medaily, keďe vedúca Nižná mala v tabuľke o bod viac. Ak chceli naši chalani pomýšľať na zlato, museli oba zápasy vyhrať a čakať na zaváhanie Nižnej. Súpermi im bola nepríjemná DTF team Detva Joxers a posledný tím v tabuľke Fbc Blueberries Modra.

 

ŠK Lido Prírodovedec - DTF team Detva Joxers 8:7 (1:2, 2:1, 5:4)

Kanadské body: Holíček 3+0, Štrbáň 1+2, Günther 2+0,  Nemčovič 1+1, Dobrovodský 0+2, Vasilenko 1+0, Had 0+1, Golan 0+1

Strely na bránu:  35:34

Vylúčenia: 0-3

 

Súper z Detvy nám mal čo vracať, keďže naposledy sme ho porazili 6:5 dvomi gólmi v poslednej tridsaťsekundovke zápasu. Do zápasu sa vkročilo opatrne a čakalo sa kto spraví prvý chybu. Lido hralo na 3 päťky, keď príležitosť dostali takmer všetci hráči z lavičky. Prvý gól zaznamenal strelou zo strednej vzdialenosti Nemčovič v polovici prvej tretiny, Detvanci však rýchlo odpovedali a dvakrát prekonali Dobrovodského v bráne Lida. Šance boli na oboch stranách, no do konca prvej tretiny sa už skóre nemenilo. 

Po 50 sekundách druhej tretiny vyrovnal Štrbáň po rýchlo rozohratej štandardke s Golanom. V šiestej minúte opäť udreli hostia, odpovedať mohol už po chvíli po faule na Golana z trestného strieľania Kazimír, avšak jeho blafák do bekhendu brankár Detvy vystihol. V šestnástej minúte posunul brankár Dobrovodský loptu kapitánovi Güntherovi, ten obišiel všetko čo mu stálo v ceste a svojim "sizzling bekhendom" zavesil loptu do vinkla prekvapeného brankára Detvy.

V tretej tretine pridal kapitán Günther po peknej nahrávke Nemčoviča spoza brány aj svoj druhý gól v zápase a odštartoval tým nevídané gólové preteky. V deviatej minúte hostia vyrovnali, no o 40 sekúnd dáva po perfektnom výhode Dobrovodského kanonier Vasilenko na dvakrát na 5:4. O dve minúty Detva vyrovnáva, no o minútu a pol po nahrávke Štrbáňa dáva na 6:5 Holíček. O dvadsať sekúnd hostia vyrovnávjú na 6:6, no čo čert nechce, po rozohratej štandardke dáva na 7:6 Holíček svojou romantickou strelou, ktorá branárovi nevedno ako prešla medzi nohami rýchlosťou 4 cm / hod až do siete. Ako inak, o necelú minútu Detva vyrovnáva a tlak trénera Halienu dosahuje hodnoty, ktoré by prekvapili i skúseného lekára. V čase 18:32 však po chybnej rozohrávke Detvancov zo samostatného úniku dáva na 8:7 Holíček. Hostia sa ešte pokúsili o powerplay, ale gól už nedali a tak druhýkrát prehrali s Lidom o gól. 

 

Potešilo: dve asistencie Dobrovodského, bojovnosť a odhodlanie zvíťaziť

Sklamalo: po dlhšom čase vyšší počet inkasovaných gólov, nesústredenosť a neschopnosť udržať náskok

 

ŠK Lido Prírodovedec - Fbc Blueberries Modra 18:3 (5:2, 7:1, 6:0)

Kanadské body: Štrbáň 3+2, Sliacky 2+3, Günther 3+1, Baša 0+4,  Vasilenko 1+2, Holíček 1+2, Haliena 2+0, Čavajda 1+1, Golan 1+1, Mlynarčík 1+0, Uríček 1+0, Nemčovič 1+0, Kazimír 1+0,

Strely na bránu: 42:17

Vylúčenia: 1-1

 

Súboj proti poslednej Modre, ktorá prišla len so 6 hráčmi do poľa zhrnieme len takto:

Potešilo: hetriky Štrbáňa a Günthera, 5 bodov Sliackeho, 4 asistencie Bašu, premiérový gól Čavajdu, Halienu a najmä Mlynarčíka!!!, vysoké víťazstvo

Sklamalo: nie veľmi zodpovedné bránenie

 

Opis Bucovho gólu:

Florbalový mág Mlynarčík si vzal poslednú kritiku smerovanú na jeho osobu v našom článku k srdcu a chcel neprajníkom ukázať, ako veľmi mu krivdili. Dva týždňe sa stravoval výlučne klíčkami z bambusu a ryžou presne podľa hodnôt tradičnej východočínskej kuchyne. Na ruku si dal šnúrku pre šťastie a florbalku si omočil v posvätnej rieke Ganga. Navštívil psychologickú poradňu a podstúpil terapiu Rohrschachovým testom:

Doktor: Čo vidíte na obrázku?

Buco: To ako proti Modre vevalím!

 

A potom to prišlo....

Buco hrajúci na poste obrancu vzal loptu na strede ihriska, dupotajúc si narazil loptičku s Vasilenkom a presne umiestnenou strelou k pravej žŕdke v čase 6:38 v prvej tretine... SKÓROVAL!! Oslavné chorály sa ešte dlho niesli trnavskou halou...


 

Diagram znázorňujúci osudový okamih a reakcie zainteresovaných

 

Keďže Oravci vyhrali oba zápasy, získali zlaté medaily a Liďáci s odstupom jedného bodu skončili na druhom mieste. Náladu im to nepokazilo, od prezidenta ŠK Lido Filipa Gilányiho dostali medaily i pohár a postupujú do extraligy!

 

Video z odovzdávania medailí a pohára za druhé miesto nájdete TU.

 

Fotogaléria pribudne ASAP.

 

JH