V mikulášskom derby víťazne

13. kolo najvyššej mužskej florbalovej súťaže malo na programe už tradičné mestské derby, ktoré nikdy nemá favorita a to napriek tomu, že pred zápasom Lido a Snipers delilo v tabuľke 20 bodov. Keďže sa posledný týždeň po Bratislave šuškalo, že príde na zápas Mikuláš aj s anjelom, tak cestu do haly si našlo množstvo detí spolu s rodičmi, ktoré okrem sladkej odmeny boli zvedavé aj na to, kto ovládne Šprotovú halu SHZ, a že sa bolo na čo pozerať!

ŠK Lido Prírodovedec Bratislava – EXEL Snipers Bratislava 6:4 (2:3, 1:0, 3:1)

Kanadské body: Nehila 1+2, Nôta 1+2, Grambička 2+0, Pagáč 2+0, Bachan 0+1, Lelák 0+1

Plná hala divákov, kde niektorí zavítali vďaka promo akcii na florbal vôbec prvý krát, sa na gól veľmi nenačakala. Skóre otvoril po šikovne zvládnutej sťahovačke najlepší strelec juniorov Snipers, Sedliak. Z vedenia sa hostia ale dlho netešili, keď sa pri pressingu dostal k odrazenej lopte náš Lukáš Nôta a strelou z voleja, bekhendom do vinkla ukázal, prečo bojuje o titul najlepšieho kanoniera ligy. Diváci sa ešte nestihli prestať tešiť a skóre sa opäť menilo, tentokrát nachytal Mészárosa v bufete strelou takmer z polovice ihriska Steller. V divokej prestrelke boli na ťahu opäť muži v modrom. Peter Nehila si spomenul na zlaté časy v juniorke, individuálne obkrúžil takmer celú polovicu súpera ako satelit a presnou prihrávkou našiel pred zívajúcou bránou hokejku Pagáča. Ten sa z takýchto pozícii mýliť dokáže, ale tentokrát to bývalý kapitán zvládol na jednotku – 2:2. Hosťom však vedenie chutilo a v polovici tretiny sa presadil z brejku Patrik Pacek. Pri tomto góle sa nešťastne zranil Mészáros, zveril sa do opatery zdravotníkov a prepustil miesto Veningerovi. Málo organizovaná prvá tretina sa však od tohto momentu gólovo stabilizovala a nič významné sa už nestalo.

V prvej prestávke prišiel na plochu Mikuláš, naši prípravkári si užili zápas medzi sebou pred množstvom divákov vo veľkej hale a potom uvoľnili priestor opäť mužom, ktorí sa išli biť o body. Úvod tretiny sa hral viac na polovici súpera čo vyústilo do vyrovnávajúceho gólu Peťa Nehilu po prihrávke Nôtu, ktorý si pripísal 50. bod v sezóne. Súvislý tlak na súperovu bránu pretrvával, ale šance končili buď na blokoch, na Martanovičovi, alebo mimo brány. Podobne na tom boli brejkami hroziaci oranžoví. Prvú presilovku v zápase si zahrali námorníci po tom, ako mentálne nezvládol súboj s Bachanom Ponomarenko a svoju hrubosť si išiel na 2 minúty premyslieť na trestnú lavicu. Presilovku sme však nevyužili a rovnakú príležitosť dostali v 35. minúte hostia po vylúčení Leláka. Rovnako boli neúspešní.

Posledná dvadsaťminútovka sa začala opäť po zápase detí, tentokrát mladších žiakov. Začala opäť nervózne, oddýchnuť išiel najprv Vrábel a dokonca do troch hráčov poslal hostí Vránek. Presilovku o dvoch hráčov využil po krížnej prihrávke od Leláka Gramblikča. Fyzická dominancia Liďákov sa ukazovala čoraz viac a šance pribúdali. Požehnane ich mal Pagáč, ale do dvojgólového vedenia nás poslal až v 53. minúte, keď sa úplne osamotený ocitol na veľkom bránkovisku a doprial fanúšikom dôvodu na radosť. V 55. minúte sa po vyše 44 minútach naposledy v zápase presadili hostia.  Z brejku 3 na 2 sa o to postaral Nikulin. Chvíľu na to rožkoviansky rýchlik Nehila expres opäť vybojoval pre svoj tím presilovku, ktorú znova využil Gramblička. Záver plný vylúčení však patril Liďákom, keď si za opakované priestupky zlízal smotanu Lelák v čase 56:32, 28 sekúnd pred koncom sa opustil Vico. Najlepšia oslabovka v lige však už gól neinkasovala a domáci si pripísali ďalšie body do tabuľky.

Už teraz v sobotu sa uskutoční šláger kola, keď mravenečníci vycestujú na ihrisko vedúceho celku tabuľky, Žiliny. Úvodné meranie síl bolo pomerne jasnou záležitosťou Kobyliek, tak tí zvedaví na odvetu môžu prísť podporiť Liďákov o 19:00 do haly na Rosinkách!