V boji o Viacúčelovú športovú halu hanebne deštruktívna prehra

Po reprezentačnej prestávke pokračovala elitná mužská súťaž svojim 19. kolom, v ktorom sa stretli dva tímy, pre ktoré je športová hala v Záhorskej Bystrici v aktuálnej sezóne domácim florbalovým stánkom. Hráči Tsunami, v zápise o stretnutí figurujúci ako domáci, sa nachádzajú v súvislosti s bojom o play-off vo veľmi komplikovanej situácií a preto potrebujú v závere základnej časti bodovať naplno. Na strane Lida mohli diváci sledovať premiérový štart reprezentačného navrátilca Teodora Beriaca a spolu s ním aj plnú súpisku hráčov, väčšina z ktorých by mala byť stavebným kameňom námorníkov pre boje v play-off. Priebeh zápasu tomu však vôbec nenasvedčoval. V tretej tretine, ktorá obvykle býva našou doménou, sme doslova „zhoreli“ po všetkých stránkach.

Tsunami Záhorská Bystrica - ŠK Lido Prírodovedec 10:3

Kanadské body: Nôta (2+0), Kažimír (1+0), Vico (0+1), Nehila (0+1), Lelák (0+1)

kóre zápasu otvoril v siedmej minúte skúsený Kovaľ, ktorý zbiehajúc na hranicu malého bránkoviska upratal Bangovu prihrávku od mantinelu. Za necelú minútu vyrovnal po parádnom vytlačení rozohrávky súpera až za úroveň Riegerovej brány a následnom zachytení rozohrávky Nehilom Nôta. Po Kešeľákovom góle musel náš ostrostrelec opäť vyrovnávať v 17. minúte, tentokrát po priťuknuťí Vica jemu typickým spôsobom, kedy sa na góle takmer nijako nepričinil, no napriek tomu získal asistenciu do kanadského bodovania.

V druhej tretine sa domáci opäť dostali do jednogólového trháku, avšak tentokrát trval len 28 sekúnd. Skóre vyrovnal nechytateľnou delovkou od mantinelu strelou zápästím ala Connor Bedard Roly Kažimír. V 33. minúte bol, žiaľ, iba na dve minúty vylúčený po zákernom oplácaní hodnom disciplinárneho konania Livař, avšak ani druhú presilovú hru v zápase sme nepretavili na gól. Po hrozivo vyzerajúcom, avšak veľmi prísne posúdenom zákroku na hráča Tsunami v rohu hracej plochy udelili rozhodcovia vyšší trest Patrikovi Bachanovi. Po prerušení hry nasledovala schrumáž, v rámci ktorej nezvládol emócie hosťujúci Bujna a po vulgárnom verbálnom útoku na Bachana mu rozhodca udelil červenú kartu sprevádzanú štvorminútovým vylúčením. Až do konca tretiny sa mal zápas odohrať vo formáte 4 na 4. Po uplynutí polovice času však došlo k nedorozumeniu medzi Nôtom a Pagáčom, ktorí obaja naskočili na plochu, aj keď mal ísť do hry len jeden z nich. Išlo len o sekundu, kedy sme na palubovke boli o jedného hráča naviac, avšak pozornému oku rozhodcu Kučeru táto chyba zapríčinená zlou komunikáciou neušla. Z následnej presilovky zvýšil už po deviatich sekundách na 4:3 Banga. Týmto gólom odštartoval azda najhoršie exekuovanú časť hry v podaní Lida za posledné roky. Športovú tragédiu, na ktorú chceme všetci čo najskôr zabudnúť.

V tretej tretine sme sa nedokázali vyrovnať s fyzickou pripravenosťou súpera, na ktorom bolo vidno oduševnenie a náboj niekoľkonásobne vyšší od toho nášho. Nefungovala nám kombinácia v tranzitnej zóne a o lopty sme prichádzali zbytočnými stratami, ktoré súper skúsene trestal. Za stavu 8:3 vystriedal zmoreného Mészárosa premiérovo po návrate z Lotyšska Daniel Fehér, ktorý bol prekonaný ešte dvakrát. Po poltucte gólov v našej sieti nám nezostávalo nič iné, len odísť z ihriska so sklonenými hlavami.

Aj v tejto katastrofe však ako správni životní optimisti dokážeme nájsť niečo pozitívne. Ak už mala takáto facka prísť, prišla vo vhodnom čase, tri kolá pred koncom základnej časti. Máme teda dostatočný priestor pracovať na prekonaní hernej krízy a odstránení nepochopiteľných nedostatkov, aby sme sa do play-off vrátili do hernej pohody a všetkým, ktorí sledujú slovenský florbal ukázali, že sme právoplatným kandidátom na zisk titulu majstra Slovenska a že pokiaľ robíme všetko, ako máme, vyrovná sa nám málokto.

Zdroj Foto: Hugo Votruba/ŠK Lido Prírodovedec