Scenár z Detvy sa opakoval aj v domácej odvete

V sobotu pricestoval na našu domácu palubovku do Záhorskej Bystrice tím nováčika z Detvy. Jeho hráči prežívajú ťažké obdobie, pretože po troch výhrach z prvých štyroch zápasov medzi slovenskou florbalovou elitou ťahajú sériu trinástich zápasov bez bodu. Krízu prehĺbil aj minulotýždňový výprask na palubovke Snipers, v ktorom Podpoľanci utŕžili až 20 gólov. Napriek tomu, že hostia hrali veľmi efektívne a z minima možností využívali zapájajúc to, v čom sú najlepší, maximum, sa ukázalo, že v počte 12 hráčov v poli sa extraligový zápas jednoducho fyzicky zvládnuť nedá. Rovnako, ako v prvom vzájomnom meraní síl, aj v odvete svietilo po druhej tretine na svetelnej tabuli nerozhodné skóre, tentokrát v pomere 5:5. V tretej tretine sme však súpera, rovnako ako v Detve, zvalcovali po každej stránke.

ŠK Lido Prírodovedec – DTF team Detva Joxers 13:6

Kanadské body: Nôta (3+3), Nehila (2+2), Pagáč (2+0), Gálet (2+0), Steller (2+0), Lelák (0+2), Paulikovič (1+0), Gažík (1+0), Franek (0+1), Kopecký (0+1), Kušnárik (0+1), Vico (0+1)

Zápas začal tak, ako sa na konfrontáciu so silovými Detvancami patrí – na hrane pravidiel. Už v piatej minúte dostal trest nielen v podobe dvojminútového vylúčenia za opakované priestupky, ale aj v podobe zlomenej florbalky Škvaridlo. Počas presilovej hry nedokázali hráči súpera dostihnúť rýchle nohy podľa jeho vlastných slov druhého najlepšieho hráča na svete (po Emilovi Johanssonovi z Falunu) Peťa Nehilu, ktorý lišiacky umiestnenou strelou otvoril gólové štatistiky zápasu. Išlo už o jeho šiesty gól v oslabení v aktuálnom extraligovom ročníku. Medzi oslabovkovými strelcami vedie produktivitu celej ligy. Hostia na tento gól odpovedali  v ôsmej minúte rýchlou akciou z protiútoku. V takmer totožnom duchu bolo možné pozorovať ďalší priebeh prvej tretiny. Po Nôtovom góle, ktorý sa najlepšie zorientoval v schrumáži na hranici veľkého bránkoviska súpera a po učebnicovej tranzícií z vlastného bránkoviska po vzore barcelónskej futbalovej tiki-taka z prvej polovice minulého desaťročia, ktorú zakončil Steller, dokázali hostia po rýchlych protiútokoch dve minúty po obdržaných góloch dvakrát vyrovnať.

V druhej tretine sa nám konečne podarilo odskočiť súperovi o dva góly. V jej úvode na hranici malého bránkoviska šikovne tečoval Lelákovu strelu najlepšie zakľakávajúci defenseman na liďáckej súpiske s ofenzívnymi chúťkami ala Ľubomír Višňovský v najlepších rokoch Ondrej Gažík. Z následnej presilovej hry zvýšil Nôta, avšak húževnatí zbojníci dokázali gólmi ako cez kopirák vyrovnať na 5:5.

V tretej tretine už okliešteným hosťom po dvoch dvadsaťminútovkách strávených „vo zveráku“ našich ofenzív nezostali sily nazvýš. Túto skutočnosť sme využili viac ako uspokojivo a tretiu tretinu sme vyhrali v pomere 8:1. Za zmienku stoja najmä premiérové góly navrátilca do zostavy po ťažkom zranení Jakuba Gáleta, ktorý v 54. minúte najprv svojimi „chápadlami“ zachytil rozohrávku súpera a z následnej strely vymietol pravý horný roh Latkovej bránky, aby potom rutinérsky premenil vydolovanú prihrávku od Vica.

Najbližší víkend čaká mužskú extraligu reprezentačná prestávka. Počas kvalifikácie na majstrovstvá sveta, ktorá sa odohráva od štvrtku 01.02. do nedele 04.02. u našich severných susedov, sú súčasťou tímu aj liďáci Lukáš Nôta, Peter Nehila a Teodor Beriac. Vladimír Bačinský sa zo zdravotných dôvodov trénerovi Mrázkovi na poslednú chvíľu ospravedlnil. Najbližšie sa teda predstavíme až o dva týždne, a opäť v Záhorskej Bystrici, kde si v čase 17:50 zmeriame sily v náročnom bratislavskom derby s hráčmi miestneho Tsunami. Buďte našim siedmym hráčom a pomôžte nám získať všetky tri body!

Zdroj foto: ŠK Lido Prírodovedec/Hugo Votruba