Proti Capitolu ozbíjaní o bod

Neubehlo ani 5 dní odkedy sme porazili mestského rivala z Tsunami Záhorská Bystrica, aby sme v deviatom kole najvyššej slovenskej florbalovej súťaže odohrali ďalšie bratislavské derby, tentokrát proti Capitol Bratislava. Minuloročný nováčik extraligy sa pred zápasom nachádzal na poslednom mieste tabuľky, hoci v posledných štyroch zápasoch dokázal tri z nich doviesť do predĺženia a vo štvrtom prehral o gól. Vedeli sme teda, že sa nejedná o žiadneho „otloukánka“ a Beriac do úvahy aj naše minuloročné vzájomné zápasy, kedy sme raz vyhrali a raz prehrali, sme sa na tohto súpera pripravovali rovnako zodpovedne, ako na každého iného. Katastrofálna tretia tretina však znamenala, že „NHL týždeň“ zakončíme len s ôsmymi bodmi.

ŠK Lido Prírodovedec - Capitol Floorball Team 7:6 pp

Kanadské body: Pagáč (1+1), Nôta (1+1), Lelák (1+1), Kažimír (1+1),Franek (1+0), Šablica (1+0), Koprda (0+1), Nehila (0+0)

Prvá tretina sa niesla z oboch strán v znamení statickej hry plnej ležérnych prvkov a uspávacích rozohrávok, čo vyhovovalo nášmu súperovi. Skóre otvorili domáci už vo štvrtej minúte, kedy sa po laxnom nedostúpení našej obrany presadil Bujaki. Napriek dobýjaniu Pempekovho bránkoviska a prevahe na loptičke sme sa presadili až na prelome polčasov tretiny, kedy Lukáš Nôta zachytil nepresnú prihrávku súpera a v rýchlom protiútoku naservíroval šancu historicky azda najstaršiemu reprezentačnému debutantovi Pagáčovi, ktorý netradične umiestnenou strelou prekvapil brankára domácich. Protagonisti tejto akcie si vymenili úlohy v 18 minúte, kedy Lukáš Nôta zlízal smotanu ako zakončovateľ okulahodiacej akcie, ktorú začal učebnicovým odzbrojením súpera a následným vyvezením loptičky do útočného pásma Bachan.

Napriek vyhrávaniu len o jeden gól, čo vo florbale absolútne nič neznamená (reprezentantky Českej republiky na MS 2019 by vedeli rozprávať), pôsobil náš herný prejav profesorsky. Naša hra pripomínala tzv. udržiavací režim, ktorý býva aktivovaný vo fázach zápasov, kedy je o víťazovi rozhodnuté, tím vyhráva početným gólovým rozdielom a cieľom je dohrať zápas bez zranení. Divácku nudu v zápase, v ktorom sa prakticky nič zaujímavé nedialo, za čo sa všetkým priaznivcom ospravedlňujeme, narušil až Richard Lelák, aby v 26. minúte ukázal svoje šikovné ruky a rutinérsky premenil ponúknuté trestné strieľanie po faule na Peťa Nehilu (v zápase 0+0). Dve minúty po tom využil nedôraz v bránení náš bývalý hráč Filip Prokop a strelou, ktorá sa nešťastne odrazila od brankára Veningera do bránky znížil na 2:3. Dvojgólové vedenie vrátil do našich rúk v 32. minúte Michal Franek, ktorý spolu s Matejom Koprdom využil pomalé striedanie domácich a z neho vyplývajúci ponúknutý priestor a čas. Minútu na to si kolmú nahrávku Nôtu zrazil do vlastnej siete Dluhoš a vyzeralo to, že opraty zápasu máme pevne vo sojich rukách. Napriek vylúčeniu na strane domácich a našej dvojminútovej presilovke sa už skóre nemenilo.

V tretej tretine prišiel veľký útlm. Azda sme sa domnievali, že sa zápas do víťazného konca privezie sám a úplne sme prestali hrať. Dva rýchle góly vyplývajúce opäť z nášho nedôrazu v súbojoch posadili Capitol na koňa a zápas začal byť zbytočne dramatický. V 14 minúte sa nám podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov po chirurgickej asistencií Riša Leláka cez celú šírku ihriska na úplne voľného Rolyho Kažimíra. Za stavu 6:4 však naša hra opäť začala strácať svoju identitu. Štyri minúty do konca sa po individuálnom skrate, kedy sme počas výmeny formácií na ihrisku namiesto podržania loptičku vypálili dopredu, pričom ju súper zachytil, presadil druhýkrát v zápase Filip Prokop. Vyrovnania sa Bratislavčania dočkali 47 sekúnd pred koncom zápasu, kedy sme takmer identicky ako pri piatom obdržanom góle nezmyselne vypálili loptičku do miest, kde nebol nikto v bielom drese. Loptičku zachytili domáci a strelou po zemi cez hradbu tiel prekonal prekvapeného Veningera Poliak, pre ktorého to bol prvý gól v sezóne. Lepšie načasovanie si vybrať nemohol. Nasledovalo päťminútové predĺženie, v ktorom po strele Kažimíra a následnom zákroku Pempeka dorazil loptičku do bránky z hranice malého bránkoviska Matúš Šablica a ukončil tak naše trápenie.

Kyslý dojem, ktorý naša hra zanechala, sa pokúsime odstrániť už tento piatok v Deň boja za slobodu a demokraciu. Na domácej palubovke v Záhorskej Bystrici privítame o 16:50 tím ATU Košice. Pozývame všetkých fanúšikov florbalu!

Zdroj foto: Facebook Capitol Floorball Team/Hugo Votruba