Proti ATU predĺžená víťazná séria na 5 zápasov v rade

V sviatočný deň, kedy si celé Slovensko pripomínalo udalosti vedúce k pádu komunizmu v našich končinách pricestovali do hlavného mesta hráči jedného z najtradičnejších klubov slovenskej florbalovej mapy, ATU Košice. Akademici predstavujú húževnatého súpera, v zápasoch s ktorým sa o body bojuje na vysokej taktickej a technickej úrovni až do poslednej minúty, bez ohľadu na postavenie v tabuľke. Tieto skutočnosti potvrdzuje aj štatistika, podľa ktorej z posledných deviatich vzájomných konfrontácii skončilo osem rozdielom jedného alebo dvoch gólov. Inak tomu nebolo ani tentokrát.

ŠK Lido Prírodovedec – FaBK ATU Košice 6:4

Kanadské body: Nôta (3+1), Pagáč (0+2), Paulikovič (1+0), Lelák (1+0), Gažík (1+0), Gramblička (0+1), Nehila (0+1)

Do prvej tretiny naskočila prvá formácia ako víchor a hneď vo svojom druhom striedaní namieril s milimetrovou presnosťou do ľavej zadnej žŕdky Turekovej bránky oščadnický snajper Patrik Paulikovič. Vzhľadom na sviatočný dátum v kalendári mu bolo priam súdené otvoriť skóre, keďže počas novembrových udalostí, ktoré sme si pripomínali, bol ako jediný na súpiske Lida už na svete. V ďalšom priebehu tretiny bolo možné sledovať viacero šancí na oboch stranách, ale pomyselná zář reflektorov patrila historicky najväčším brankárskym ikonám slovenského florbalu – Gabovi Mészárosovi na strane domácich a Dominikovi Turekovi na strane hostí, ktorí naplno využívali svoje nebetyčné objemy skúseností a predvádzali zákroky ako z veľkej knihy. Bielo-čiernym sa podarilo vyrovnať v 18. minúte, kedy po vylúčení Leláka využil presilovú hru Kerekeš. Hoci Mészárosovi sa jeho veku nadpozemským reflexom podarilo zareagovať a loptičku spoza svojho chrbta vyraziť von, táto sa už nachádzala celým objemom za bránkovou čiarou a rozhodca legitímne gól uznal.

V druhej tretine nasledovala po opatrnom nástupe produktívna päťminútovka domácich, ktorú odštartoval v 26. minúte Richard Lelák. Ten sa po tom, ako brankár hostí chytil loptičku do rúk, filigrantsky schoval za obrancu Bezega a následne po rozohraní Tureka vybehol spoza Bezegovho tieňa a upratal loptičku do siete. Ďalšie dva kúsky pridal stále najproduktívnejší hráč extraligy Lukáš Nôta. Najprv po exkluzívnej krosovej prihrávke, naslepo, cez celú šírku ihriska a pomedzi troch brániacich hráčov, ktorú zo svojej čepele vypustil Peťo Nehila. Za takýto kúsok by sa veru nehanbil ani Anže Kopitar v najlepších rokoch. Ani nie tri minúty po tejto highlightovej asistencii však prišla akcia, do ktorej bol zapojený celý útočný trojlístok prvej formácie a z ktorej by spadla sánka aj nejednému florbalovému teoretikovi. Ležérnu rozohrávku obrancov hostí zachytil za bránkou Peťo Nehila a „z prvej“ našiel v streleckej pozícií Ondreja Pagáča, ktorému pravdepodobne každý v hale, ako aj pri televíznych obrazovkách uveril, že bude strieľať. Pagy však potvrdil, že má oči aj vzadu a namiesto ťažkej streľby cez bloky súpera naservíroval prihrávku na zlatom podnose pred prázdnu bránu Lukášovi Nôtovi, ktorý potvrdil svoju povesť streleckého predátora a stál, kde mal, aby už niekoľkýkrát v sezóne, podobne, ako Stanko Šesták v kvalifikácií o futbalové majstrovstvá sveta v Južnej Afrike, zadarmo zlízal smotanu vyprodukovanú jeho spoluhráčmi. Hostia však na toto efektné a efektívne dianie veľmi rýchlo odpovedali. Najprv po katastrofálnej chybe Michala Franeka, ktorý pri rozohrávke nepochopiteľne zo stredu ihriska prihral presne na čepeľ Kerekešovi, ktorý následne našiel pred Mészárosom osamoteného Navrátila. Ten sa zoči-voči brankárovi nemýlil. 61 sekúnd po tom pridal tretí gól Košičanov delovkou od mantinelu Kročko a znížil tak manko hostí na jeden gól. Vzhľadom na tento výpadok môžeme byť radi, že v našich radoch máme takého ostrostrelca, akým je Nôta. Ten po prihrávke Pagáča natiahol od mantinelu smerom k osi a na dvakrát prekonal Tureka.

V tretej tretine pridal svoj štvrtý gól v sezóne držiteľ čierneho pásu v blokovaní striel, maestro Ondrej Gažík, ktorý musel byť najprv po nepríjemnom zásahu do oka ošetrovaný a zbieraný zo zeme, aby potom „z kolíka“ gólovo zužitkoval prihrávku Vlada Grambličku. Hostia sa ešte pokúsili zdramatizovať zápas gólom Navrátila, avšak na viac sa už najmä vďaka našej skúsenej hre nezmohli. Sme radi, že sa nám na takúto situáciu podarilo behom týždňa pripraviť a nezopakoval sa scenár z posledného zápasu s Capitolom, kedy sme práve na konci tretej tretiny o dvojgólový náskok zbytočnými chybami a zbŕklymi rozhodnutiami prišli.

Počas celého zápasu nás svojou neúnavnou podporou hnali dopredu úžasní diváci, ktorým sa týmto chceme veľmi poďakovať. Veríme, že sa im zápas páčil a budeme mať možnosť vidieť sa aj pri ďalšom domácom zápase!

Posledný zápas prvej polovice sezóny odohráme netradične v nedeľu 26.11. o 19:00, kde sa v športovom centre M-šport postavíme domácemu AS Trenčín. Držte nám palce!

Zdroj FOTO: Hugo Votruba /ŠK Lido Prírodovedec