Po tretej prehre v rade pád na štvrtú priečku

Uplynulú sobotu sme po dvoch prehrách v rade s našimi priamymi súpermi z „top štvorky“ privítali na domácej palubovke tretieho z nich, ŠK 1. FBC Trenčín. V prvom tohtosezónnom meraní síl sme súperovi, ktorý sa pred začiatkom zápasu nachádzal v extraligovej tabuľke na štvrtom mieste, o dva body pod nami, podľahli v pomere 5:7. V tomto zápase sme sa pokúsili striasť koncoročno-novoročnú nemohúcnosť, ktorá na nás po zápase so Žilinou padla a z deviatich dôležitých bodov získať aspoň tri. Ani to sa nám však nepodarilo.

ŠK Lido Prírodovedec Bratislava - ŠK 1. FBC Trenčín 5:9

Kanadské body: Nôta (1+3), Paulikovič (2+0), Bachan (1+1), Nehila (1+0), Pagáč (0+1)

Skutočnosť, že sa jedná o súpera, ktorý nám, ako bolo možné pozorovať v semifinálových sériách z ostatných dvoch sezón, herným štýlom nie príliš vyhovuje, potvrdili aj úvodné minúty zápasu. V 9. minúte bolo napriek našej dominancii na lopte a hre odohrávajúcej sa na polovici súpera po troch protiútokoch 0:3 v náš neprospech. Najmä druhý obdržaný gól môžeme vyhodnotiť ako smolný, kedy člen širšieho kádra reprezentácie juniorov Martin Kušnárik v snahe zastaviť finálnu prihrávku súpera nechytateľne zavesil loptičku do ľavého horného rohu Veningerovej brány. Okulahodiacu kombinačnú akciu prvej formácie zakončil po ofenzívnom výpade v 16. minúte svojim premiérovým tohtosezónnnym zásahom čerstvý otec Patrik Bachan, ktorý na zápas utekal priamo z pôrodnice. Hostia po utešenej strele „z prvej" od mantinelu do konca tretiny ešte zvýšili na 1:4.

Druhá tretina začala z oboch strán veľmi opatrne. Napriek trojgólovému manku sme sa chceli vyvarovať ďalším zbytočným chybám a tvoriť hru zo zabezpečenej obrany, čo sa nám spočiatku aj darilo. V 27. minúte rozvlnil sieť Klobúčnikovej brány veterán Paulikovič, ktorý projektilom „popod podlahu“ zavŕšil akciu na jeden dotyk, ktorú učebnicovým odobratím lopty v obrannom pásme sám odštartoval. Približne pól minúty po tomto góle sme obdržali opäť pomerne smolný gól, kedy pristúpenú loptičku vo forme hokejového puku dostal za Veningerov chrbát strelou spoza veľkého bránkoviska Babík. V rýchlom gólovom slede odpovedal delovkou rýchlosti svetla čím ďalej tým nedostihnuteľnejší najproduktívnejší hráč extraligy Nôta. Trojicu nešťastne inkasovaných gólov uzavreli Trenčania na prelome polčasov absolútnou bizarnosťou. Hráč Trenčína pri rozohrávke štandardnej situácie z rohu na našej polovici ihriska trafil Gažíkovu čepeľ, od ktorej sa loptička odrazila do Veningerovej masky, odkiaľ pokračovala do Vicovej hlavy a následne priamo do siete. O pár minút využil jedinú ponúknutú presilovú hru v zápase opäť Paulikovič. V nasledujúcich minútach sa už nič podstatné neudialo a do kabín sme odchádzali za sľubného stavu 4:6.

Keď tretiu tretinu gólovo otvoril už po 42 sekundách hracej doby Nehila, všetko nasvedčovalo tomu, že obranné rady Trenčína „zažijí středověk.“ V snahe o vyrovnanie nasledoval niekoľkominútový ofenzívny „zverák,“ ktorému ale Trenčania na čele s výborne chytajúcou brankárskou legendou Slovenskej reprezentácie Klobúčnikom trpezlivo odolávali. Za zmienku stoja najmä dve stopercentné tutovky premárnené Lukášom Nôtom, ktorý pri zakončení z najlepšej možnej pozície netrafil prázdnu bránku, či zlyhanie zo stopercentnej gólovej situácie „dva na nula“ v podaní Franeka s Vicom. Nič z toho neskončilo gólom a hráči spod hradu Matúša Čáka nám následne dokázali po nedostúpení Bachana, resp. chybnej komunikácií druhej formácie dvoma rýchlymi gólmi v 52., resp. 53. minúte odskočiť. Po týchto gólových úderoch sa nám už súpera prekonať nepodarilo. Bodku za zápasom dal najproduktívnejší hráč hostí Mitucha, ktorý 11 sekúnd pred finálnym hvizdom pri hre bez brankára gólom do prázdnej brány upravil na konečných 5:9.

V najbližšom kole cestujeme až za hranice studeného oravského kráľovstva, keď v Mútnom „skrížime bakuľe“ s FBK Nižná. Napriek chladnému počasiu sa pokúsime zhodiť zo seba deku slabších výkonov a navrátiť sa k bodovej produkcií a k radosti z hry, ktorá nás zdobila v prvej polovici sezóny.

Zdroj FOTO: Hugo Votruba / ŠK Lido Prírodovedec