MŠH v Trenčíne ostáva nedobytá

MEX

Mravenečníci sa po výherne ukončenej sérií proti FBK Nižná prebojovali do historicky prvého semifinále. Súperom našich prírodovedcov je 1.FBC Florbal Trenčín. Súper z mesta Matúša Čáka vyhral základnú časť s náskokom deviatich bodov pred práve oravským súperom zo štvrťfinále. V zápasoch počas základnej časti ťahali námorníci za kratší koniec.

ŠK 1. FBC Florbal Trenčín – ŠK Lido Prírodovedec 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Kanadské body: Beriac 1+0, Nôta 0+1

Do sobotného zápasu sa mravenečníci pustili s veľkou chuťou a odhodlaním. Hoci zraneniami zmietaný káder liďákov pricestoval na semifinálové zápasy do Trenčína v oklieštenej zostave, štrnásť prírodovedcov makalo naplno každé striedanie, v ktorom sa objavili. Vyrovnaný začiatok zápasu prelomili domáci v čase 4:11 po chybe v rozohrávke hostí. Kombinačné ťaženie mravenečníkov sa nanešťastie končilo na súperovej polovici, kde boli výborne strážení a v momente odstavení. V čase 12:35 sa domáci opäť presadili po rýchlom protiútoku. Straty lôpt stáli prírodovedcov veľa síl. Po úvodnej 20 minútovke svietil na tabuli výsledok 2:0.

Prechody do útoku sa ani na začiatku druhej tretiny neskončili gólom. Loptu mali zväčša na hokejke domáci, ale konštruktívnym bránením ju mravenečníci neraz dostali do svojej moci. V čase 29:51 sa museli prírodovedci brániť presilovej hre. Na 2 minúty si na trestnú lavicu išiel posedieť Peter Škvaridlo za blokovanie florbalky. Štvorica brániacich hráčov si však oslabenie ustrážila a neinkasovali v ňom gól. Obliehanie brány Pala Veningera nebolo dobrým ukazovateľom. Domáci sa v čase 34:43 presadili a o necelé 4 minúty strelili druhý gól. Vedenie 4:0 signalizovalo, že Trenčania sa nemajú kam ponáhľať a na rade sú mravenečníci. Súboj kapitánov v rohu skončil nešťastne pre toho nášho. Ondrej Gažík sa po zákroku od kapitána domácich – Mituchu, musel dopraviť do nemocnice. Lakeť do nosa zabezpečil Ondríkovi niekoľko týždňov bezkontaktného športu. Kapitánsku pásku, teda premiérovo prevzal Teo Beriac. Ondríkovi prajeme veľa zdravia a dúfame, že ho v tréningovom procese uvidíme, čo najskôr.

Na začiatku tretej tretiny dostali námorníci k dispozícií presilovú hru. Gól pre florbalistov z Bratislavy nepriniesla, práve naopak. Sedem sekúnd po jej skončení sa do protiútoku dostali domáci a potrestali nepremenenú presilovku. V čase 55:18 prišla ďalšia presilová hra. O minútu neskôr sa dokonca premenila na hru 5 proti 3. Nepremenené šance a nepresnosť na hokejkách mravenečníkom nepriniesli gól ani počas tejto presilovej hry. Trenčania však pokračovali v nedisciplinovasti v závere zápasu. Početnú výhodu využil Teo Beriac. Z obrany našiel Riško Lelák dobre postaveného Lukáša Nôtu. Lukáš z prvej prihrával Teovi, krížom cez bránkovisko. Brankár Klobučník už na túto zmenu nestihol reagovať, a tak len niekoľko sekúnd pred záverečným klaksónom prišiel o čisté konto v zápase.

ŠK 1. FBC Florbal Trenčín – ŠK Lido Prírodovedec 12:1 (2:0, 5:0, 5:1)

Kanadské body: Nôta 1+0, Bačinský 0+1

Prírodovedci v Trenčíne neostali spať. Rozhodli sa vycestovať na oba zápasy. Únava z nahusteného programu a málo času na regeneráciu zo soboty sa podpísali na konečnom výsledku. Zápas až do štrnástej minúty predstavoval taktickú bitku oboch tímov. Opatrné napádanie a pomalé prešľapovanie prinieslo gól až v pätnástej minúte. Domáci v priebehu minúty prekonali Gaba Meszárosa aj druhýkrát. V čase 17:09 po nedovolenom vrážaní dostali k dispozícií presilovku mravenečníci. Vysoké napádanie počas celej presilovej hry prinieslo viac šancí domácim. Počas početnej výhody však gól nepadol a prvá tretina skončila 2:0.

Na začiatku druhej tretiny sa zranil Riško Lelák po strete s Tomášom Kvasnicom. Nepríjemný zásah kolenom poslal Riška na zem. Cestou z plochy odskákal za asistencie Daniela Dobrovodského. Po ďalšom zranení zvládali tempo hry lepšie mravenečníci. Šarapatu narobila koncovka, v ktorej sa prírodovedcom nedarilo. Naopak Trenčania premenili takmer všetko načo siahli. Dôkazom bolo aj 5 gólov počas dvanástich minút. Po piatom góle v čase 32:16 Gabo prenechal miesto v bráne Paľovi Veningerovi. Po druhej tretine vyhrávali domáci 7:0.

Trenčiansky gólostroj pokračoval aj v počas tretej tretiny. V prvých desiatich minútach sa im podarilo nastrieľať až 4 góly. Stav 11:0 netešil mravenečníkov v žiadnom ohľade. V čase 52:30 sa za zdvíhanie florbalky dostal na trestnú lavicu Peter Škvaridlo. Domáci presilovú hru využili za 34 sekúnd. Nula na konte strelených gólov zmizla opäť až v závere zápasu, tentokrát v čase 57:15. Akcia, ako z učebnice florbalu začala už v obrane, na hokejke Riška Leláka. Riško posunul loptičku na Tea Beriaca, ktorý spravil 2 rýchle kroky a poslal loptu na druhú stranu ihriska. Tu stál Vladko Bačinský, prihrávkou z prvej našiel pred bránou nikým nestráženého Lukáša Nôtu. Luky sa z veľkého bránkoviska často nemýli. Do štatistík si tak pripísal ďalší gól.

Trenčania do Bratislavy síce pricestujú s mečbalom no liďáci sa neplánujú vzdať. V domácom prostredí sa, predsa len lepšie hrá a ešte lepšie povzbudzuje. Príďte nám pomôcť na zápasy a my Vás odmeníme kvalitným florbalom. Zápas v sobotu sa začne o 14:30 v ŠH v Záhorskej Bystrici. V prípade vyhratého zápasu sa uvidíme ešte aj v nedeľu na rovnakom mieste o 17:00. Tešíme sa na vás.