Gólové hody v tretej tretine so šťastným koncom pre Lido

MEX

Mravenečníci sa po tradičnej týždennej pauze opäť ukázali v zápasovom tempe, na domácej ploche v ŠH v Záhorskej Bystrici. Zápas, v ktorom zažili premiéru až traja zo štyroch nových posíl bol plný zvratov a taktických súbojov na oboch stranách. Zisk šiestich bodov z minulého týždňa signalizoval, že vlna víťazstiev musí pokračovať aj proti ATU Košice.

ŠK Lido Prírodovedec – FaBK ATU Košice (2:3, 1:2, 7:3)

Kanadské body: Nôta 3+2, Dluhoš 3+0, Kopecký 1+2, Pagáč 1+2, Szabo 0+3, Gálet 1+1, Gažík 1+0

Prvá formácia domácich bola obohatená o dvoch hráčov z Capitol Floorball Team. Richard Dluhoš sa ujal na ľavom krídle. Adrián Szabó podporoval obranu po boku Patrika Paulikoviča. Prvý gól zápasu strelili hostia po chybe v obrane domácich už 43 sekúnd po úvodnom buly. V čase 4:24 na tabuli svietila remíza. Ondrej Gažík sa rozhodol založiť útok z obrany. Na strede ihriska našiel Pagáča, ktorý zo stredu ihriska prihral Lukášovi Nôtovi. Lukáš bol v dobrej pozícií a vystrelil na bránu. Brankár bol však dobre postavený a lopta sa odrazila na malé bránkovisko. Ondrej Pagáč však preletel okolo obrany domácich a bol pri lopte prvý. Backhandom upratal loptu do odkrytej brány. Hosťom sa však podarilo za 2 minúty streliť 2 góly. Opakované priestupky hostí rozhodcovia potrestali v čase 12:18. Presilovú hru v zložení Bačinský, Szabó, Beriac, Kopecký a Nôta bola radosť sledovať. Väčšia radosť prišla, keď približne po minúte presilovková formácia strelila gól.4. Teodor Beriac pred veľkým bránkoviskom zatiahol loptu za chrbát a hľadal prihrávku. Našiel Tomáša Kopeckého, ktorý spoza brány z prvej našiel Lukáša Nôtu krížnou prihrávkou. Lukáš z pozície vedľa veľkého bránkoviska upratal loptu pod brvno. Do šatne odchádzali spokojnejší hostia za stavu 2:3.

Vyložené šance na začiatku druhej tretiny negovali gólmani na oboch stranách. Hosťom sa podarilo streliť gól na 2:4 nechytateľnou strelou za chrbát Daniela Dobrovodského. V čase 28:23 sa rozdávali premiérové kanadské body pre posily v tíme Prírodovedcov. Adrián Szabo našiel na strede ihriska voľného Richarda Dluhoša. Rišo sa rozbehol a zatiahol loptu za chrbát. Pohotovou strelou na vzdialenejšiu žrď nedal brankárovi šancu na zákrok. Hosťom sa podarilo v čase 28:58 opäť získať dvojgólový náskok. Kontrolovanie zápasu nevychádzalo ani jednému tímu, tak, ako by si to predstavovali. Tomáš Kopecký si išiel v čase 33:05 sadnúť na trestnú lavicu za držanie. Do oslabovej hry zasiahol aj Matúš Ringer, ktorý sa vrátil k florbalu po jeden a pol roku (ak nerátame jednozápasovú epizódu v lete na pohári proti Čadci, pozn. red.). Skonsolidovaná obrana domácich nedala Košičanom šancu na strelenie ďalšieho gólu. Po samostatnej akcii Vladimíra Bačinského lopta síce skončila v bráne ale gól nanešťastie neplatil. V čase 37:23 bol Bačinský odmenený osobným 5 minútovým trestom, keďže pri strele došvihom trafil obrancu hostí do hlavy. Buky sa tak dostal do elitnej pätice najtrestanejších hráčov betRing florbalovej extraligy! A kasička sa tiež potešila. Oslabová hra, ktorá trvala až do tretej tretiny však priniesla väčšie množstvo šancí práve domácim. 20 sekúnd do konca tretiny sa Beriac dostal do samostatného úniku. Po kľučke na brankára hostí trafil iba tyčku. Do šatní tak išli hostia s náskokom 2 gólov.

Taktické pokyny trénera Tomáša Škarupu v šatni zneli jasne. Do konca zápasu hrali iba 2 formácie. Tretia tretina bola gólovým ohňostrojom námorníkov. Prvý gól prišiel ešte v početnej nevýhode. Pagáč od mantinelu našiel prihrávkou cez stred ihriska nebráneného Ondreja Gažíka. Nemecký člen našej zostavy si zobral k srdcu slová trénera Škarupu, ktoré zneli, aby nešetril streľbou na súperovej polovici a Ondro nekompromisne zo vzduchu prekonal brankára hostí. Oslavy gólu si samozrejme patrične vychutnal. Tlak a šance mravenečníkov boli neúprosné. V čase 44:30 strelil po nahrávke od Ondreja Pagáča vyrovnávajúci gól Jakub Gálet. 2 minúty po vyrovnávajúcom góle prišiel ďalší. Gálet po skrumáži pred bránou hostí našiel Nôtu. Lukáš druhým gólom v zápase poslal Lido do vedenia. Na ploche sa ukázal aj Alex Fabian, ďalšia z posíl. Alex odohral iba jedno striedanie. Zodpovedným zaobchádzaním s loptou si však miesto v zostave bude pýtať v ďalších zápasoch. Hosťom sa podarilo prekonať Dobrovodského strelou od polovice, na ktorú nevidel. Po súboji pri mantinely sa Dluhoš na strede ihriska zbavil dobiedzajúceho hráča hostí. Loptu si opäť zatiahol za chrbát. Obrancovia hostí dali Dluhošovi dostatočne veľa priestoru na pripravenie strely. Dluhoš sa so svojou strelou druhýkrát v zápase nemýlil a upravil skóre na 7:6. Útočník domácich Navrátil sa v čase 52:31 previnil likvidačným faulom na kapitána Pagáča. 5 minútová presilovka mravenečníkov nabudila na ceste za víťazstvom. Bratislavčanom sa podarilo kombinovať na súperovej polovici ihriska. Prvý gól 5 minútovej presilovej hry strelil Tomáš Kopecký po krížnej prihrávke od Lukáša Nôtu. Vyššie spomínaný Matúš Ringer sa na tejto presilovke ukázal tiež. Ringerovi sa podarilo skórovať, no gól neplatil, lebo ho zakončil s vysokou hokejkou. Tomáš Kopecký spoza brány našiel šikovne zaparkovaného Lukáša Nôtu. Lukáš prekonal brankára hostí strelou na bližšiu žrď a pripísal si tak hattrick. Vedenie o 3 góly však volo pre mravenenčníkov priveľa. Hosťom sa v oslabovej hre podarilo presadiť dvakrát za 25 sekúnd. Tri minúty do konca zápasu svietilo na tabuli skóre 9:8. Košičania pomýšľali na výhru v tomto zápase. Brankár hostí sa minútu pred koncom zápasu rozbehol na lavičku a hostia mohli hrať so šiestimi hráčmi na ihrisku. Prázdna brána sa zapáčila Dluhošovi, keď po prihrávke od Szaba pobehol až k veľkému bránkovisku a odtiaľ skóroval. Dluhošovi sa v prvom zápase za Mravenečníkov podarilo pripísať si na konto hattrick. Z výhry sa tešili domáci v počte 10:8.

„Bol to ťažký zápas, oba tímy podali dobrý výkon striedali sa tam lepšie a horšie momenty. Podľa toho vyzeralo skóre v prvej polovici. ATU ukázalo lepšie momenty predovšetkým v zakončení. Nám sa nepodarilo premeniť tie šance, ktoré sme mali a preto bol ten stav po druhej tretine taký aký bol. Pomohla nám ubránená päťminútová presilovka, v ktorej sa ATU nepresadilo, naopak my sme strelili gól. Z nejakého dôvodu od tohto momentu začali padať góly na oboch stranách. Začali sme premieňať tie šance, ktoré sa nám nepodarilo premieňať dovtedy. Chalani si to bojovnosťou a zodpovedným prístupom postrážili. Dali sme gól do prázdnej brány. Myslím si, že dnes sme boli o čosi lepší a získali sme zaslúžené tri body.“

Tomáš Škarupa, tréner ŠK Lido Prírodovedec (pre szfb.sk)

„Po dvoch rokoch som sa vrátil do extraligy a hneď proti materského klubu ATU. Zápas hodnotím ako náročný. Súper bol veľmi kvalitný. Spravili sme viacero chýb, ale myslím si, že sme podali veľmi dobrý výkon. Ku koncu sme si postrážili naše vedenie. Môj prvý hetrik u mužov je super pocit. Je mi ľúto, že to bolo proti materskému klubu. Dúfam, že mi to bude padať aj naďalej. Ďakujem chlapcom za zápas.“

Richard Dluhoš, ŠK Lido Prírodovedec (pre szfb.sk)

„Začiatok zápasu sa nám celkom vydaril. Viac menej sme dodržiavali to, s čím sme prišli a to, čo sme chceli hrať. Celú sezónu nás trápi hra v oslabení, taktiež ani presilovky nie sú našou doménou. Najradšej by sme hru v číselnej prevahe vylúčili z celej hry, avšak musíme sa s tým nejako popasovať. Musíme naďalej tvrdo pracovať, máme veľa nedostatkov, ktoré musíme vylúčiť ak chceme pomýšľať na nejaké úspechy v tejto sezóne. Tretia tretina nám vôbec nevyšla, prehrali sme si to hlavne v hlave. Zbytočne sme sa hnevali a všeobecne sme nehrali to, čo sme chceli hrať. Gratulujem súperovi, odohral veľmi kvalitný zápas a dúfam, že my sa z toho poučíme a zoberieme si niečo do budúcna.“

Jakub Talarovič, FaBK ATU Košice (pre szfb.sk)

Z odvetného zápasu proti ATU Košice odnášajú 3 body mravenečníci. Výsledok zápasu potešil trénera námorníkov. Najbližší víkend odohrajú prírodovedci až 2 zápasy. FBK Nižná v prvej polovici súťaže vyhrala nad Lidom o 4:2. Žilinský Grasshoppers sa nám podarilo zdolať 3:4 po samostatných nájazdoch. Podarí sa tento víkend A tímu obrať o body oba tímy zprvej polovice tabuľky?

22.01.2022 ŠK Lido Prírodovedec – FBK Nižná 16:00 ŠH Záhorská Bystrica

23.01.2022 ŠK Lido Prírodovedec – Grasshoppers AC UNIZA Žilina 17:00 ŠH Záhorská Bystrica

Príďte podporiť Váš obľúbený klub. Kapacita haly je 100 osôb do hľadiska. Link na zápas online Vám prinesieme na klubovom Facebooku a Instagrame pred zápasom.