Dvojkolo proti východu neúspešné

JEX

Uplynulý víkend bol pre našich juniorov opäť zápasovým kolotočom. Juniori sa po týždňovej pauze predstavili vo florbalovej metropole východu – v Košiciach. Zápasy po dlhej ceste vlakom sú vždy psychicky náročnejšie ako tie ktoré sa hrajú doma. Naši juniori tento tlak zažili prvýkrát v tejto sezóne.

ATU Košice – ŠK Lido Prírodovedec 8:4 (2:1, 2:1, 4:2)

Kanadské body: Prokop Filip 1+1, Morávek Samuel 1+0, Pieružek Samuel 1+0, Futák Viktor 1+0, Masár Peter 0+2, Estrák Philip 0+1

Zverenci trénera Patrika Paulikoviča sa v sobotu predstavili v nezvyčajnom čase proti ATU Košice. Úvodný hvizd zápasu prišiel o 20:00. Nasadenie a bojovnosť našich extraligistov bola viditeľná, ale žiaľ nepadla na úrodnú pôdu. Už v 10. minúte prehrávali 2:0. V čase 14:21 však upravil stav zápasu na 2:1 Samuel Morávek. Na začiatku druhej tretiny sa potom presadil Pieružek Samuel. Nádeje na potencionálnu výhru živili naši chalani polovicu zápasu. V čase 37:01 sme sa dostali do početnej výhody, keď sa domáci previnili nedovoleným vrážaním. Presilovú hru sme nevyužili. V druhej tretine sa domácim podarilo streliť ešte dva góly, a tak sa po druhej tretine išlo do šatne za stavu 4:2. Tretia tretina mala pomalý rozbeh, ale keď sa domáci rozbehli bolo ťažké ich zastaviť. Za 4 min. sa domáci odtiahli na rozdiel 6 gólov. Prvý gól hostí v tretej tretine vsietil v čase 54:07 Prokop Filip. V čase 58:01 upravil na konečný stav zápasu Futák Viktor.

FK Florko Košice – ŠK Lido Prírodovedec 14:3 (3:1, 4:2, 7:0)

Kanadské body: Fatul Samuel 2+0, Skysľak Jakub 1+0, Prokop Filip 0+1, Lacko Ján 0+1, Morávek Samuel 0+1

Zápas v nedeľu sa začal už o 10 ráno. FK Florko Košice odohrali sobotný zápas proti Snipers Bratislava už v piatok. Do zápasu tak nastúpili oddýchnutejší ako naši juniori. Rýchlym gólom už v 23. sekunde prekvapil Košičanov Jakub Skysľak. Náskok si však juniori dlho nedokázali udržať. Odpoveď Košičanov bola priama. Už do troch minút stihli otočiť a tak naši juniori prehrávali už 3:1. Do konca prvej tretiny sa stav už nemenil. Do druhej tretiny juniori vniesli nový impulz. Prvý gól tejto tretiny opäť strieľali Liďáci. V čase 24:33 sa presadil Fatul Samuel. Stav 3:2 bol na tabuli do polovice 2. tretiny. Flórkači však neprestali obliehať bránu Daniela Féhera. Ďalšie dva rýchle góly nepomohli pozitívnemu vývoju zápasu. V čase 31:51 sa druhýkrát presadil Fatul Samuel. Dokonca tretiny sa domáci medzi 3 žrde trafili žiaľ ešte dvakrát. Ku koncu tretiny prišlo vylúčenie na strane domácich. Táto presilovka bola však neúspešná. V tretej tretine Košičania boli ako nezastaviteľní. Po siedmych strelených góloch zastavila domácich až siréna, ktorá signalizovala koniec zápasu. Konečný stav zápasu bol 14:3. Juniori tak odchádzajú z Košíc bez bodov. Zápasy plné emócií, gólov a nepremenených šancí sú tie, z ktorých sa dá vydolovať nespočetné množstvo skúseností.

Hlasy po víkende:

„Pre klub ŠK Lido bol tento víkend prvým ligovým výjazdom v rámci mládeže na východné Slovensko. Hráčom sa naskytla možnosť vnímať tento šport trochu inak ako boli doteraz zvyknutí. Nakoľko sme cestovali v trochu oklieštenej zostave, tak sme pred zápasmi nemali veľké oči. V oboch zápasoch mojim zverencom nemožno uprieť bojovnosť a nasadenie, rozdiel bol však vo florbalovej kvalite. V sobotu sme ATU hrýzli prakticky celý zápas a dlho sme živili nádej na dobrý výsledok. V nedeľu po katastrofálnej rozcvičke mužstva, na ktorú som sa nemohol pozerať, sme už po 3 minútach prehrávali 1:3. Potom sme sa ešte chytili, pookriali a po zvyšok tretiny hrali so súperom vyrovnanú partiu. Od druhej tretiny nám dochádzali sily a súper nám ukázal, že sme ešte v tejto lige malá ryba. Atletickým, fyzickým a kombinačným poňatím hry Florka hrali naši juniori vlastne prvýkrát v tejto lige „takmer mužskú“ úroveň florbalu a mali dosť problém sa na to adaptovať. Výsledok hovorí síce jasnou rečou, ale v našej hre bolo veľa pozitívnych vecí, na ktorých sa dá stavať. Víkend vnímam pozitívne, dúfam že hráči sa toho dosť naučili a budeme sa posúvať správnym smerom a všetkým ďakujem za výkony a účasť na výjazde.“

Patrik Paulikovič, ŠK Lido Prírodovedec (pre redakciu ŠK Lido)

„Bola to určite skvelá skúsenosť zažiť takýto výjazd. Poobzerať si mesto a spoznať aj halu v Košiciach. Čo sa hry týka, tak sme bojovali, ako sme mohli. Mali sme aj nejaké výpadky hráčov, ktorí sa nemohli zúčastniť tohto výjazdu, takže už tam sme boli oslabení a potom sa ešte niekoľko hráčov zranilo popri hre, čo nám taktiež nepomohlo. Aj kvôli týmto okolnostiam som rád za bojovnosť chalanov počas celého víkendu. Určite si zoberieme, čo najviac z výjazdu a budeme pracovať na zlepšení.“

Tomáš Bečvarov, ŠK Lido Prírodovedec (pre redakciu ŠK Lido)

„So zápasom s ATU som spokojný. Florko bolo po 6 hodinách spánku silný budíček pre nás všetkých a náš predvedený výkon sa ani zďaleka nepriblizoval tomu, ktorý sme predviedli predchádzajúci deň.“

Daniel Fehér, ŠK Lido Prírodovedec (pre redakciu ŠK Lido)

Ďalšie zápasy našich juniorov sa budú odohrávať po opätovnej týždňovej prestávke, tentokrát na domácej palubovke.

23.10.2021 15:30 ŠK Lido Prírodovedec – 1.Fbc Trenčín

24.10.2021 17:00 ŠK Lido Prírodovedec – AS Trenčín

Autor: Noel Gondáš