Capitolu sme uštedrili najvyššiu prehru v sezóne

V predposlednom domácom zápase sezóny 2023/2024 sme boli jedným z aktérov posledného z dvanástich bratislavských derby. Capitol sa tri kolá pred koncom základnej časti nachádzal na 11. mieste. V prípade zisku troch bodov by sa posunul na 10. priečku, len dva body od priečky deviatej, poskočením na ktorú by sa vyhol účasti v play-down extraligy, a preto určite mal o čo hrať. Koniec-koncov práve Capitol je jedným z troch tímov, ktoré nám v prvej polovici sezóny dokázali uchmatnúť body. Beriac do úvahy hernú krízu, ktorej musí náš tím aktuálne čeliť, nemal na papieri jednoznačný zápas vôbec tak výrazného favorita, ako naznačovali kurzy stávkových kancelárií. Nakoniec sa nám nepríjemnú deku z posledných zápasov zhodiť podarilo a schuti sme si zastrieľali. Čo však teší viac sú zvládnuté defenzívne povinnosti a z nich vyplývajúci len jeden inkasovaný gól. Pocit zadosťučinenia za kus dobre odvedenej roboty umocnil aj fakt, že medzi tri žrde sa po nepríjemných zdravotných patáliách postavil Daniel Dobrovodský, ktorý ukázal, že zo svojho brankárskeho umenia aj napriek dlhšej pauze nič nestratil a tím podržal ako za starých čias.

ŠK Lido Prírodovedec – TEMPISH CAPITOL Floorball Club 9:1

Kanadské body: Nôta (3+0), Bachan (2+1), Pagáč (2+1), Nehila (1+1), Steller (1+1), Beriac (0+1), Dobrovodský (0+1), Paulikovič (0+1), Lelák (0+1)

Už v druhej minúte sa našej prvej formácií naskytla možnosť prečíslenia 3 na 1, na konci ktorého bol po niekoľkých orážačkách na jeden dotyk na osi Nehila-Nôta Pagáč. V nasledujúcich okamihoch bolo veľmi dôležité, aby sme sa v snahe napraviť si strelecké chúťky po spackaných zápasoch z nedávnej minulosti ofenzívne „nezbláznili,“ čo sa nám aj podarilo. Ukázali sme, že sme skúsený tím, ktorý sa zo svojich chýb z predošlých zápasov dokáže poučiť. Trpezlivou hrou sme počas celej prvej tretiny boli verní Horeckého playbooku, ktorý eliminoval akékoľvek pokusy súpera o založenie útoku. V 9. minúte bol za opakované priestupky vylúčený hosťujúci Hečko. Početnú výhodu využil Bachan, ktorý z pozície hrotového obrancu strelou spoza tela o rýchlosti japonských šinkansenov pod brvno nedal brankárovi hostí najmenšiu šancu. Do konca tretiny sa už skóre nemenilo.

Trpezlivé dodržiavanie pokynov nám vydržalo aj počas druhej tretiny. Na 3:0 zvyšoval v 25. minúte kanonier Nôta, ktorý z hranice malého bránkoviska upratal nezištnú prihrávku Pagáča spoza bránky. Na začiatku 28. minúty využil druhú presilovú hru v zápase svojim druhým gólom Bachan, pre ktorého sa jednalo o historicky prvý dvojgólový zápas od návratu do námorníckych farieb. Na prelome zápasových pomyselných polčasov sa v pätnásťsekundovom intervale presadili Steller s Pagáčom. Prvý menovaný schovanou strelou od mantinelu prekvapil cez Beriacove vyšportované pozadie ničnevidiaceho Pempeka. Neúnavný brúsič a hasič prvej formácie Pagáč zaknihoval svoj tretí bod v zápase po azda najpriamočiarejšej možnej akcii, kedy mu nedôrazná obrana súpera nechala až žalostne veľa manévrovacieho priestoru, ktorý ťahanou strelou z osi ihriska rutinérsky využil. Čisté konto Dobrovodskému pokazili v 37. minúte dvaja hráči, ktorí v sezóne 2021/2022 obliekali farby Lida. Zo štandardnej situácie z pomerne bezpečnej vzdialenosti Dluhoš po Szabóovom priťuknutí prestrelil múr, aj prekvapeného strážcu našej svätyne. Na konci tretiny vyvinul tlak na rozohrávajúceho súpera pri chuti hrajúci Pagáč. Svojou aktivitou vybojoval loptičku pre Nôtu, ktorý sa ocitol zoči-voči Pempekovi a nezostávalo mu nič iné, len sa ho opýtať, kam ju chce.

V tretej tretine bolo cítiť, že súper sa po nástupe na ihrisko zmieril s osudom a jeho aktivita signifikantne klesla. Zápas sme si odkontrolovali do úspešného konca bez výraznejších herných situácií, ktoré by stáli za zmienku. Vypichnutiahodným bol gól Nôtu na 9:1, pri ktorom si zapísal asistenciu brankár Dobrovodský, ktorého zákrok bol zárodkom tohto momentu. Historicky išlo o jeho jubilejnú desiatu kariérnu asistenciu, ktorou potvrdil pozíciu najproduktívnejšieho brankára dohľadateľnej histórie klubu.

V najbližšom kole nás čaká tretia a posledná výprava na východ Slovenska. Súperom nám budú ATU Košice, ktoré môžu byť našim štvrťfinálovým súperom. Zápas začína o 17:00. V prípade víťazstva si môžeme zabezpečiť istotu umiestnenia na treťom mieste po základnej časti, čo by bol historický klubový rekord. Držte nám palce!

Zdroj FOTO: ŠK Lido Prírodovedec/Hugo Votruba